Maailm

VIDEO | Peruus lintšiti šamaani tapmises süüdistatud kanadalane (8)

Ohtuleht.ee, 23. aprill 2018, 10:16
Foto on illustreeriv. Foto: AFP/Scanpix
Peruus lintšiti Kanadast pärit mees, keda kohalikud süüdistasid 81aastase naisšamaani tapmises.

Mõrva uuriv politseinik rääkis The Guardianile, et kohaliku Shipibo-Konibo hõimu šamaani Olivia Arévalot oli neljapäeval kaks korda tulistatud, mille tagajärjel naine suri.

Mõned Ucayali elanikud süüdistasid mõrvas Kanada kodanikku Sebastian Woofroffe'i (41), kes seal kandis elas ning kes kuulu järgi käis Olivia juurest abi otsimas. Meest olevat huvitanud rahvameditsiini kasutamine uimastisõltlaste abistamiseks.

Politsei leidis kanadalase surnukeha laupäeval madalast hauast umbes kilomeetri kaugusel Arévalo kodust. 

Lintšimisest on olemas mobiiltelefonikaamera salvestus, kus verine mees lombis lamab ja ahastavalt karjub. Kaks meest panevad talle mingi köie või kummivooliku kaela ümber ja lohistavad teda mööda maad, kuni ta lõtvub ja vaikib. Seda vaatab pealt trobikond inimesi, kelle seas on lapsi. 

Uurimist juhtiv Jorge Lam ütles, et politsei on luubi alla võtnud mitu stsenaariumi. Üheks võimalikuks motiiviks peetakse, et Arévalo poeg võlgnes kanadalasele raha. 

Umbes 40 000 liikmega Shipibo-Konibo hõimu kõrgeim juht Ronald Suárez, ütles, et lintšijad olid tegutsenud spontaanselt traditsioonilise õigusemõistmise vaimus. "Kuid me oleme rahumeelne rahvas, kes on alati elanud kooskõlas loodusega. Politseisse on meil vähe usku, kuna pahatihti jäävad meie vastu toime pandud kuriteod karistuseta."

The Guardiani teatel on viimasel ajal tapetud mitmeid põliselanikest aktiviste, keda varem oli ähvardatud oma esiisade maa kaitsmise eest. Mõrvad on endiselt lahendamata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee