Eesti uudised

Head veteranipäeva! (4)

Toimetas Silja Ratt, 23. aprill 2018 07:14
Veteranirock Foto: Tiina Kõrtsini
Esmaspäeval tähistatakse Eestis kuuendat korda veteranipäeva. Veteranipäevaga täname ja tunnustame neid mehi ja naisi ning nende perekondi ja lähedasi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut või teenistuses viga saanud.

Veteranipäeva hommikul heiskavad veteranid päikesetõusul Narva kindluses riigilipu. Kell üheksa mälestatakse Paldiski Afganistanist Camp Bastionist toodud mälestusmärgi juures langenud kaitseväelasi. Keskpäeval on Tori Püha Jüri kirikus jumalateenistus, millega mälestatakse kõiki Eesti eest võidelnud sõjamehi.

Samal teemal

Kell 17–22.00 on kõigil huvilistel Tallinnas Vabaduse väljakul võimalik külastada militaarmessi, kus osalevad Eesti kaitsetööstuse liidu ettevõtted, mittetulundusühingud ja Kaitseliidu, kaitseressursside ameti ning kaitseväe üksused.

Päeva naelaks on kell 19 algav heategevuslik rokk-kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul, kus esinevad Karl-Erik Taukar Band, Liis Lemsalu, Ott Lepland ja Ivo Linna koos bändiga Revals ning Kaitseliidu Tallinna maleva rokkansambel Mustad Kolonelid. Kontserdist teeb otseülekande ETV2.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub ligi 2800 inimest. Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee