Eesti uudised

Turvakeskus on laste viimane õlekõrs enne erikooli või vanglasse sattumist

„Meie võime ju kümne kuu jooksul lastega imet teha, aga kui kodune keskkond jääb samaks, on tagasilangemise oht suur.“ (10)

Katrin Helend-Aaviku, 20. aprill 2018 21:47
UUS LEHEKÜLG ELUS: Tallinna laste turvakeskuse õpilastel on enamasti olnud tegemist meelemürkidega, osal on juba seljataga väär- või koguni kuriteod. Juhataja Priit Siig kinnitab, et allakäiguredelilt õnnestub neil päästa umbes 60–70 protsenti kasvandikest, kes on pööranud elus uue lehekülje ja pole tagasi langenud.Foto: Tiina Kõrtsini

„Seda ei saa meie valdkonnas häbeneda, et me kõiki lapsi aidata ei suuda. Aga oleme õnnelikud nende üle, keda suudame. Me ei ütle ka raskemate juhtumite kohta, et see on olnud tühi töö. Oleme vähemalt näidanud lapsele, et elus on ka teisi võimalusi. Ka lühiajaline kasu on kasu,“ räägib Tallinna laste turvakeskuse pikaaegne juhataja Priit Siig. 

Allakäigutrepilt õnnestub turvakeskusel päästa üle poole oma kasvandikest. Tavaellu naasnud laste komistuskivideks võivad aga saada nii halvustav suhtumine koolis kui ka see, et kodukeskkond on jäänud sama probleemseks nagu varem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.06.2018
„Liiga karm karistus võib last tõugata uutele õigusrikkumistele.“
02.05.2018
Koolilaps tõmbas vahetunnis oma käele 47 haava
14.04.2018
„Ka kõige probleemsemalt käituvas lapses on midagi head. See hea tuleb lihtsalt üles otsida.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee