Eesti uudised

Turvakeskus on laste viimane õlekõrs enne erikooli või vanglasse sattumist

„Meie võime ju kümne kuu jooksul lastega imet teha, aga kui kodune keskkond jääb samaks, on tagasilangemise oht suur.“ (10)

LISA KOMMENTAAR

ütleks kah.... 23. aprill 2018 12:19
Siin ei saa küll mingisugust kasvatamise süüd peale panna, tundub, et probleem on ikkagi geneetiline: Teatud vanuses juhib inimese mõistuspärast käitumist hormoon: tütarlapsed muutuvad häbelikeks, nõrgukesteks; poisslapsed lähevad lihtsalt peast segi, lõhuvad asju, kaklevad, võitlevad millegi eest. See kõik on teatud perioodidel, mil hormoonide tase veres on kõrge lihtsalt kontrollimatu käitumise põhjus. Andropausi- või menopausi eas probleem leeveneb, inimene hakkab analüüsima, mida ta teeb, kuid ajukahjustusega indiviid pole selleks enam võimeline.
Ei ole mõtet kontrollimatu käitumisega isikut pikkade vestlustega ümber veenma, ta lihtsalt ei ole võimeline mõistma, vaid on hetkel maniakaalses seisundis. Sellisega peate tegutsema nagu sõjas: võimalikult kaitsma ennast ja vastast üle kavaldades ja vältima suuremat kahju.
jah 22. aprill 2018 08:24
see on jams.Turvakodu ongi samm vanglale lähemale.
Öige 22. aprill 2018 05:58
Vene aja kord kodudesse ja koolidesse tagasi Väikesteleta--ideleon liiga palju lubatud
JAH 21. aprill 2018 22:42
Njahh 21. aprill 2018 19:56
Paarkümmend aastat tagasi, ühes suuremas koolis joosti võõras onu kasvõi jalust maha. Hiljuti oli asja jälle kooli, lapsed nühkisid vaheajal nurkades põhiliselt telefone. Progress missugune!
... 21. aprill 2018 19:33
jeerum küll, ikak ajastust hakkab tervenisti kõik pihta, kodu on tagumine pool, lähen gümnaasiumis koridorides mitmed aastad tagasi iga päev lapsele järele, ja mida ma pidin kuulma, ropendusmaneer põimituna igas lauses, kuskil 8,9 klassi noortel, mitte üks õpetaja ei astunud ühelgi korral juurde ja maininud et noored päris nii pole suhelda norma, meil ka 1 klassi ja 2 klassi lapsed siin.Mitte keegi ei suheldnud, ma ei räägigi, et keelama peaks vaid suhtlema peaks eelkõige kooliseinte vahel.Bussides ja trammides on ju aastaid sama.Tean täpselt et suures osas kodudes ei ropendata iialgi,kui siis ikka ühiskonnast õppimisel ja lisaks kõik muud , narkod,alkod jne...see nagu tavakeskknod siiski, mida te kodudest siis veel tahate, kui kodudes vesteldakse aususe teemal , siis juba vanemad noored ütlevad vastu et vaadake mis riigis esiots on teinud ja teeb, vaat nõnda.
Refi agent 21. aprill 2018 20:27
Vaadates kirjapilti, siis sellest kodust tulevadki lapsed, kes kodus on pealtnäha kukupaid, kuid koolis kasutavad kirjeldatud sõnavara. Proovigu õpetaja keelata ning lapsevanem teeb õpetajale uut ja vana!!
Imeline 21. aprill 2018 19:28
550 eur kasvavad siis pätid, tänud justiitsm. Aga 280 eur võib tööinimese kasvatada. FAKT
Jabur 21. aprill 2018 19:23
..., et selline tõsine lugu on tasuline! Need karistamatult tegutsevad pättidest 8-14 aastased olendid on suureks ja kasvavaks ohuks absoluutselt igal pool! Niisugune jutt võiks olla tasuta.
22. aprill 2018 12:12
kas siis saaksid targemaks?