Foto: Reuters/Scanpix
Maailm
20. aprill 2018 19:21

USA demokraatlik partei kaebab kohtusse Trumpi, WikiLeaksi ja Venemaa (3)

Demokraatlik Rahvuskomitee (Democratic National Committee, DNC) algatas 20. aprillil mitmemiljonise kohtuasja Venemaa valitsuse, WikiLeaksi organisatsiooni ja Trumpi presidendikampaania vastu.

Süüdistuse kohaselt osalesid kõik süüdistatavad 2016. aasta presidendivalimistel vandenõus mõjutada valimistulemusi eesmärgiga kallutada valimisi Donald Trumpi kasuks.

Washington Post kirjutab, et New Yorgis Manhattanil kohtusse antud hagi süüdistab Trumpi presidendikampaania heaks töötanud inimesi koostöös Vene valitsuse ja spioonidega, kes häkkisid demokraatliku partei arvutisüsteemi.

DNC esimees Tom Perez kirjutab pressiteates: „2016. aasta valimiskampaania ajal algatas Venemaa totaalse rünnaku meie demokraatliku korra vastu ning leidis Donald Trumpi kampaanias innuka ja aktiivse koostööpartneri. See viis täiesti pretsedenditu riigireetmiseni: USA presidendikandidaat ja vaenulik välisjõud omavahel mestis, et suurendada kandidaadi võiduvõimalusi.“

Toimuv on sarnane 1972. aasta kohtuasjaga, mil DNC kaebas kohtusse president Richard Nixoni seoses Watergate'i pealtkuulamisskandaaliga. Nixon astus hiljem ametist tagasi.

President Trump on enda ja oma kampaania seotust Venemaaga korduvalt eitanud ning on viimasel ajal hakanud süüdistama hoopis demokraate endid Venemaaga koostöö tegemisel. Esialgu ei ole Valgest Majast ega presidendi Twitteri-kontolt kohtuasja osas kommentaare tulnud.