Nädala TOP

Top | Reform paljas kui püksinööp (14)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 20. aprill 2018, 17:44
 TIINA KÕRTSINI
Kaja Kallas sai Reformierakonna etteotsa suurema toetusega kui Putin presidendiks, aga üleskutse kohapeal raha kogumiseks oli kurtidele kõrvadele – 3 eurot nina peale on vähe mis vähe, arvestades, et kohal oli toiduahela tipp. Näis, kas omal ajal õllelauas sotsiks astunud ja seal 12 aastat sentigi liikmemaksu maksmata tiksunud värske peasekretär on uues erakonnas suurema kasuteguriga.   

Isamaa plats puhtaks

IRL üritab parun Münchhauseni moel end juustest sikutades mülkast välja tõsta, vahetades nime tagasi Isamaaks. Poolik lahendus ei pruugi aga päästa, kui lisaks nimest Res Publica kaotamisele ei võeta ette ka sisemist platsipuhastust respublikaanlusest vabanemiseks.

IRL ja sotsid künnisega hädas

Erakondade toetusnumbritest koorub välja lihtne loogika. Kui võimuerakonna juht ei taha valitsuse töös osaleda, siis rahvas sellist erakonda ei usalda. IRLi juht ei ole valitsuses ja sotside juht lahkub sealt – palgaks on IRLil alla valimiskünnise 4 protsendi peale langemine, sotsidel on toetus küll 6 protsendi peal, aga kuna Ossinovski teatas taandumisest alles hiljuti, võib alla künnise vajumine veel ees seista.  

Vilkur oleks aidanud

Keskerakondlane Jaak Aab kaotab ministrikoha omaenda rumalusest. Oleks ta vilkuri tööle pannud nagu tegi seda Eiki Nestor kabanossi ostma minnes, poleks ta vahele jäänud ning politseinikudki oleks tee ääres aupaklikult kummardanud.

Gripp liiklusest surmavam

Möödunud aastal hukkus Eesti liikluses 48 inimest, seekordne gripihooaeg viis aga kaks korda rohkem – tervelt 87.  Meil on riiklikud programmid liiklus- ja tulesurmade ning uppumiste vähendamiseks. Riik käib küll kontrollimas suitsuandurite olemasolu, aga gripist pääsemine on jäetud igaühe enda mureks – üldrahvalikku gripi vaktsineerimise kava pole.  

14 KOMMENTAARI

t
T.Mets 11. mai 2018, 21:20
Jaa, siiani lõid refid läbi võõrast raha, aga imelik on see, et nad ka oma kassa sistaks tegid
v
vaataja 22. aprill 2018, 09:48
Pole neil häda midagi,varsti valimised ja reitingud näitavad suurt edu valimistel.Varsti jälle võimul ja raha hakkab jooksma .Eesti rahval haugi mälu.
Loe kõiki (14)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee