Video: Aldo Luud
Vidrik Võsoberg | Video: Aldo Luud 20. aprill 2018 15:56
Tartu äärelinnas avati sel nädalal Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest. Kõike võimalikku aiaga seotut lillekestest kuni inimsuuruse vaasi või õuemajani pakutakse sisuliselt hektari suurusel pinnal. Õhtuleht käis uurimas, mida inimesed uuest aiandusmekast arvavad, kuidas tundub hinnaklass ja mis võiks olla selle valdkonna tänavukevadised hittkaubad.

Mis hindadesse puutub, siis nimetasid küsitletud neid nii krõbedaks, mõistlikuks kui ka teiste kohtadega võrreldes soodsamaks. Ilmselt on terake õigust kõigil, sest valikus on ju üle saja tuhande toote. Kui mõni hind on konkurentidega võrreldes kallimapoolsem, siis on ilmselt põhjuseks omaniku soov oma 7,5 miljoni euro suurune investeering mõistliku ajaga tagasi teenida.

Erinevalt avamispäeva tunglemisest polnud reede hommikupoolikul küll uudistajaid-ostjaid liiga palju. Hoolimata sellest, et üle terve Eesti vooris maarahvast läheduses olevale maamessile.

Õhtulehes tekitas Gardesti puhul pisukest pettumust esindusliku aiapäkapikkude valiku puudumine. Aga võib-olla on nende jaoks mingi eraldi saal, mida lihtsalt üles ei leidnud – selline võimalus on 9000-ruutmeetrisel pinnal täiesti olemas.

Mida aianduskeskuse nägime ja kuulsime, vaata allolevast videost.

Video: Aldo Luud