3
fotot
Mai-Liis Raidaru (LAURA STRANDBERG )

"Blogi on lihtne tööriist, mille abil võid teha ükskõik mida, alustades maailma muutmisest ja lõpetades oma poenimekirja jagamisega." - autor teadmata.

16. juunil jagatakse taas Eesti blogiauhindu. Praegu saavad blogijad end veel võistlusele reigistreerida. Õhtuleht esitas oma blogi kirja pannud kirjutajatele kümme küsimust ning tutvustab blogijad teilegi.

Nimi, vanus, amet: Mai-Liis Raidaru, 42, disainer

Mai-Liis Raidaru (Erakogu)

Bloginimi ja –aadress: Maika mõtisklused https://maikadotblog.wordpress.com/, Mai-Liisi blogi https://annestiil.ohtuleht.ee/blogid 

Kui kaua oled bloginud: Alates mai 2017

Kandideerimise kategooria: Elulised blogid

1) Kui blogiga alustada plaanisid, siis millised bloginimed laual olid? Kuidas sai valituks just praegune nimi?

Väga lihtne oli. Kuna mu hüüdnimi on Maika ja ma kipun mõtisklema, siis sellest ka nimi. Anne ja Stiili blogi puhul oli veel lihtsam, seal läks kirja mu nimi.

2) Kas sul on teemasid, millel tahaksid avalikult sõna võtta, aga julgusest jääb puudu?

Eriti ei ole. Ma kirjutan kõigest suhteliselt avalikult, häbitunne puudub. Võib-olla tavapärasest seksist räägiksin rohkem, kuid kuna mul on kolm alaealist last, kes ka mu blogisid loevad, siis seda ma teha ei saa.

3) Kas kirjutad postitusi pigem öösel või päeval? Miks?

Kirjutan, kui tahtmine tuleb. Ei ole kindlat aega.

4) Kas oled mõelnud blogi asemel vlogida, sest blogimine on täna juba justkui eilne päev?

Ei. Ma ise naudin eelkõige kirjasõna, pikki tekste. Seetõttu on kirjutamine loomulikum.

5) Kas Eesti pisikese turu jaoks pole blogijaid juba liiga palju?

Ma ei mõtle sellele. Alustasin kirjutamist, sest paljud sõbrad nõudsid ning elus toimusid sündmused, mis vajasid väljakirjutamist. Teengi seda eelkõige endale ja oma sõpradele.

6) Milliseid postitusi meeldib sulle kõige rohkem teha, kas jutu-, pildi- või videopostitusi? Miks?

Jutupostitusi. Sest ma ei oska videot teha, ma ei meeldi endale pildis.

7) Üks suur bränd pakub sulle väga head koostööd ja tahab kiitva postituse eest maksta väga palju raha. Tegelikkuses ei meeldi see toode sulle aga üldse. Kuidas käitud - kas pigem teed hea raha eest siiski positiivse arvustuse ära või kirjutad hoopis ausa arvustuse ning kaotad raha ja koostööpartneri?

Ei tee seda postitust üldse. Valetada ei kavatse.

8) Mis on olnud kõige negatiivsem ja kõige positiivsem kommentaar läbi aegade sinu blogis? Kui palju läheb sulle korda (negatiivne) vastukaja, mida blogile saad? Kas võtad seda arvesse või ajad pigem ikka oma asja?

"Õudne inimene, mul läheb süda pahaks!" oli vist kõige ebameeldivam ning absurdsem kommentaar. Võtsin väga hinge, peale seda lasin kommentaariumi kinni panna. Positiivset on seevastu palju, mulle otse on palju kirjutatud ning ka bussis võõrad inimesed öelnud.

9) Kui isiklik on liiga isiklik? Kas on mõni teema, millest oled juba hakanud kirjutama, kuid siis otsustanud, et see on liiga isiklik ning oled jätnud postituse avaldamata? Kui jah, siis mis teema? Kui ei, siis kas sinu arvates on mõni asi kirjutamiseks liialt isiklik?

Usun, et kõik sõltub, kuidas asi kirja panna. Olen teinud paar väga isiklikku postitust ning tagasiside neile on olnud äärmiselt hea. Kõike saab kirjutada ilusalt. Mitte ilustatult, kuid hingega. Lugeja saab sellest aru.

10) Kas sinu päris esimene blogipostitus on kättesaadav? Millise tundega sellele tagasi vaatad? Ehk jagad ka meiega.

On ikka kättesaadav, ma ju alles alustasin. Kohutavalt palju kirjavigu (neid on siiani palju). https://maikadotblog.wordpress.com/2017/05/03/kaisin-koolitusel/.

Kuni 30.04 saab oma blogi Eesti blogiauhindade jagamisele kirja panna veebilehel eba.marimell.eu. Mais toimub rahvahääletus ning kõik saavad anda hääle oma lemmiku poolt. Tänavused Eesti blogiauhinnad jagatakse välja 16. juunil Tellisikivi loomelinnakus asuvas Vaba Lava teatrikeskuses. Üritus on mõeldud kõigile ja kohale on oodatud nii blogijad kui ka blogilugejad. Üritus on kõigile tasuta.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis