Eesti uudised

Miks hoidis ministeerium eile põlenud servereid enda majas, mitte riigipilves? (30)

Toimetas Silja Ratt, 20. aprill 2018, 12:21
ServerFoto: MATI HIIS
Eile puhkes tulekahju keskkonnaministeeriumi serveriruumis, mis lõi rivist välja paljud Eesti e-teenused. Kuigi Eestis on selliste juhtumite vältimiseks ehitatud riigipilv, ei taha ministeerium sinna kolida, kuna peab seda liia kalliks.

Keskkonnaministeeriumi asekantsler IT-alal Margit Martinson ütles portaalile geenius.ee, et praegu on väga ratsionaalsed põhjused, miks serverid asusid keskkonnaministeeriumi majas, mis põlema läks. Ta põhjendas riigipilve mitte kolimist sellega, et oma serveriruumidesse on tehtud suured investeeringud, andmete üleviimine on keeruline ja riigipilv on kallis.

Neljapäeval kell 11.28 sai häirekeskus teate tulekahjust Kristiine linnaosas, Mustamäe teel. Sündmuskohale saabunud Lilleküla komando päästjad tuvastasid häire Maa-ameti serveriruumis ning asusid tulekollet otsima.

Keskkonnaministeeriumi e-teenustes esines mõnda aega tõrkeid. Õnnetuses keegi viga ei saanud ning kõik inimesed olid majast evakueerunud. Tulekahju lokaliseeriti kell 11.48 ja likvideeriti kell 13.02.

Põhja päästekeskuse menetlusgrupp kinnitas oma toimingute tulemusena, et tulekahju sai alguse serveruruumis asuvast elektripaigaldisest, täpselt UPS seadest.

Samal teemal

10. mai 2018, 13:09
Maa-ameti serveriruumide põlengu kahju küündib 450 000 euroni
19. aprill 2018, 13:01
Põles maa-ameti serveriruum, keskkonnaministeeriumi e-teenustes esineb tõrkeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee