Eesti uudised

Ossinovski kuri kiri TÜ kliinikumile: eirasite kokkuleppeid (79)

Toimetas Silja Ratt, 20. aprill 2018 12:05
Jevgeni OssinovskiFoto: Aldo Luud
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski leiab enda kirjas TÜ kliinikumi juhatusele ja nõukogule, et Tartu ülikooli kliinikum on käitunud Põlva ja Valga haigla sünnitusosakondi sulgedes kohaliku kogukonna suhtes sõnamurdlikult.

Ossinovski tuletas meelde, et võrgustumise käigus palus ta ministrina leppida nimetatud üldhaiglate ja nende omanikuga kokku nendes eriarstiabi erialades, mille osutamine kindlasti jätkub Valgas ja Põlvas ka pärast enamuse omandamist, kirjutab ERR-i uudisteportaal. Põlva haigla aktsionäride lepingus oli kirjas, et haigla pakub sünnitusabi vähemalt aastani 2019, Põlva haigla nõukogu 13. märtsi otsuse järgi lõpetatakse sünnitusabi osutamine aga juba 2018. aasta oktoobrist.

Ossinovski meelest on see võrgustumise kokkuleppe rikkumine ning ta palub TÜ kliinikumi juhatusel ja nõukogul kaaluda otsuse ümbervaatamist.

Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas ütles ERR-ile, et haigla nõukogu on valmis kaaluma Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemistähtaja pikendamist, kui haigekassa selleks vahendid leiab.

Samal teemal

16.06.2018
OSSINOVSKI: ma ei jäta asju tegemata seepärast, et keegi mulle vastu töötab
14.06.2018
Naistearst soovitab Valga sünnitusosakonna alles jätta: viimase kolme nädala jooksul on haiglas toimunud kaks äkksünnitust
21.05.2018
Põlva haigla sünnitusosakond jätkab järgmise aasta lõpuni
21.05.2018
ARSTI POLE: Valga naised suunatakse juba praegu Tartusse või Võrru sünnitama