Eesti uudised

Norra kroonprints ja -printsess tulevad järgmisel nädalal Eestisse (2)

Toimetas Silja Ratt, 20. aprill 2018 10:52
Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit Foto: AFP/Scanpix
Norra kroonprints Haakon ja kroonprintsess Mette-Marit tulevad 25.–26. aprillini Eestisse ametlikule visiidile. Balti ringsõidu käigus toimuv visiit on seotud Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäevaga ja selle eesmärk on tähistada Balti riikide iseseisvust ning riikidevahelisi häid suhteid.

Visiidi esimesel päeval kohtub Norra kuninglik paar Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga ja annab koos Eesti riigipeaga pressikonverentsi. Samuti istutavad  Norra kroonprints ja kroonprintsess algatuse „Eesti 100 tamme“ raames Kadrioru parki tamme, et tähistada Eesti 100. aastapäeva ja Kadrioru pargi 300. aastapäeva. Seejärel kohtub kroonprints Haakon Toompeal riigikogu esimehe Eiki Nestoriga ning asetab pärja Vabadussamba jalamile.

26. aprillil avavad Norra kroonprints ja kroonprintsess Innovation Norway ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatud Norra-Eesti ärifoorumi, tutvuvad vabaühendustegaTelliskivi loomelinnakus ning Tallinna vanalinnaga.

Norraga on Eestil, Lätil ja Leedul ulatuslik kahepoolne koostöö Norra toetusprogrammide ja NATO julgeolekupoliitika kaudu. Samuti tegutseb Balti riikides sadu Norra ettevõtteid.

Samal teemal

25.04.2018
MUINASJUTULINE ARMULUGU: Eestisse saabuv Norra kroonprints kaotas südame üksikemale
11.04.2018
SKANDAAL NORRA KUNINGAKOJAS: kroonprintsessi poeg semmib Playboy modelliga!
29.01.2018
Norra kroonprints Haakon külastab aprillis Eestit
07.01.2018
Norra printsess oma haigusest: "Arvasin, et mul algas menopaus!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee