Donald Trump ja Rudy Giuliani 2016. aastal.Foto: AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 20. aprill 2018 09:45
Legendaarne New Yorgi linnapea Rudolph "Rudy" Giuliani (73) tõttab appi president Trumpile, keda advokaadid peavad kaitsma mitmel rindel.

11. septembri terrorirünnaku järel kogu Ameerika meeriks tituleeritud Giuliani ütles Washington Posti intervjuus, et liitub Donald Trumpi advokaatide meeskonnaga. Tema konkreetne eesmärk on tegelda eriuurimisega, mille väitel oli Trumpi valimiskampaania seotud Venemaaga. Giuliani soovib uurimisele kiire lõpu teha. 

Enne Giuliani saabumist oli Trump olnud tõeliselt hädas kaitsjate leidmisega üha hoogu koguva Vene-seoste uurimisele. Tema peaadvokaat John Dowd pani märtsis ameti maha. Kuulu järgi oli ta Trumpiga eriarvamusel selle suhtes, kui tihedat koostööd peaks president tegema eriprokurör Robert Muelleriga, kes uurib tema valimiskampaania väidetavat seotust Venemaaga.

Trumpi kaitsjatel on käed tööd täis ka seoses seksisüüdistustega - presidenti süüdistavad salasuhtes nii endine pornotäht Stormy Daniels kui ka endine Playboy modell Karen McDougal. 

Uus amet tähistab ka äsja kolmanda abielu lõppemisest teatanud Giulianile omamoodi uut algust. Eksmeer on aastaid Trumpi lähedane sõber olnud ning tema administratsiooni pääseda soovinud.