endine raudteetamm Turbas Foto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 20. aprill 2018 09:46
Osaühing Taavi kaebas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi halduskohtusse, sest leiab, et on endiselt raudteetammi omanik, ehkki sealt on eemaldatud rööpad ja liiprid.

Ministeerium leiab, et ilma pealisehitiseta on tegu riigimaaga, vahendavad ERR-i teleuudised. Ettevõte aga selgitab, et tänu tema investeeringutele on säilinud raudteetamm, mida riigil nüüd uue tee ehitamiseks vaja on. 

Riik erastas kehvas seisus raudtee 20 aastat tagasi osaühingule Taavi. Kuus aastat sõitis sellel veel rong. Siis demonteeris ettevõte nõuetele mittevastava raudtee. Järele jäi raudteetamm, mida mööda kulgeb jalgrattatee. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on seisukohal, et rööbaste ja liipriteta on endise Haapsalu raudtee asemel lihtsalt soolikas riigimaad. 

"Praegu nad ütlevad, et sellest hetkest, kui rööpad ja liiprid on sealt kõrvaldatud, ei ole tegemist enam raudteega. See on täpselt sama väide, et maja, mille on katus ära võetud, pole enam maja," rääkis advokaat Allar Jõks. 

OÜ Taavi sellise lähenemisega ei nõustu ning kaebas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kohtusse. 

"Minu arust on see natuke võrreldav natsionaliseerimisega. Sellepärast et meie klient on sinna investeerinud üle üheksa miljoni krooni selleks, et see raudteetamm säiliks tuleviku jaoks," ütles Jõks.

Nüüd ongi aeg, kui riik kavatseb Riisipere ja Turba vahel raudtee taastada ning tammi on tarvis. OÜ Taavi mõistab end omanikuna, kuid on huvitatud raudteeühenduse taastamisest ja valmis ministeeriumi ja Eesti Raudteega laua taha istuma.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei kommenteeri pooleliolevat kohtuvaidlust. Ministeerium teatas kirjalikult "Aktuaalsele kaamerale", et riik pole taganenud soovist põhjendatud kulud hüvitada.

Paraku on poolte arusaamad võimaliku hüvitise põhjendatusest väga erinevad.