Tammy DuckworthFoto: AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 20. aprill 2018 08:38
USA senatis leidis aset ajalooline hetk, kui Illinois' osariigi senaator Tammy Duckworth saabus hääletama koos oma kümnepäevase tütre Maile Pearliga. Vaid päev varem oli kongressi ülemkoda kaotanud ammuse titekeelu.

Duckworth jagas Twitteris eelnevalt tütre rõivavariante: "Kandsin hoolt, et tal oleks pintsak seljas, et ta senati rõivaetiketti ei rikuks," kirjutas 50aastane Duckworth, kes oli 2004. aastal Iraagi sõjas helikopteripiloodina ilma jäänud mõlemast jalast. Tugevasti vigastatud parema käe suutsid arstid siiski päästa.  

"Ma ei tea, kuidas meil suhtutakse piilupartidega kombedesse, aga ma usun, et oleme valmis."

Senati ajalukku on Tammy Duckworth läinud mitmeti. Enne teda polnud ükski senaator ametiajal last sünnitanud. Sülelaste kohalolu oli senatis üldse keelatud. Ta on esimene Aasia päritolu Illinois' naine, kes on USA kongressi liikmeks valitud, ning alles teine Aasia päritolu naissenaator. 

Tammy väike rõõmurull Maile on taasäratanud debati USA emaduspoliitika üle. Ühendriigid on ainus arenenud riik maailmas, kus vastsetele vanematele ei maksta tasulist puhkust ei võimaldata, kirjutab BBC News.