Eesti uudised

President esitas Mart Laari kandidatuuri Eesti panga nõukogu esimeheks (107)

Toimetas Silja Ratt, 20. aprill 2018 07:42
Mart LaarFoto: Alar Truu
President Kersti Kaljulaid tegi riigikogule ettepaneku esitada Mart Laari teiseks ametiajaks Eesti panga nõukogu esimeheks.

„Kahekordne peaminister Mart Laar on oma mitmekülgsete teadmiste ja juhtimiskogemusega sobiv inimene täitmaks Eesti panga nõukogu esimehe rolli ning on viie aasta jooksul oma sobivust ametisse tõestanud,“ selgitas president Kersti Kaljulaid oma otsust.

Samal teemal

Riigipea lisas, et Eesti panga nõukogu esimees ei pea olema esimene valvekommentaator, kuid me vajame sel positsioonil tugevat isiksust ja usaldusväärset autoriteeti, kel kriitilisel hetkel oleks kogemusi ja julgust tegutseda.

„Ta on käivitanud uuel tasemel järelevalve ning toetanud Eesti panga nõukogu positsiooni järelevalveorganina, mis aitab vähendada võimalike negatiivsetele üllatuste ilmnemist,“ ütles riigipea.

Enne Mart Laari esitamist nõukogu esimehe kandidaadiks arutas president Kaljulaid seda küsimust ka kõigi riigikogu fraktsioonide juhtidega. Eesti panga nõukogu esimehe nimetab viieks aastaks ametisse riigikogu lihthäälteenamusega vabariigi presidendi ettepanekul.  

Samal teemal

07.08.2018
Jaanus Karilaid: Laar on hellaks muutunud
13.06.2018
Mart Laar: seadusi, keeldusid ja käskusid võiks olla vähem
28.05.2018
GRAAFIK | Peeter Ernits: Mart Laariga naeruvääristatakse Eesti Panga nõukogu esimehe ametit
14.05.2018
Rahanduskomisjon toetab Mart Laari jätkamist Eesti Panga nõukogu eesotsas