Eesti uudised

PULLI MÜSTILINE KADUMINE: okastraadi ja elektritaraga piiratud karjamaalt haihtus ligi kolmesajakilone veis (19)

Arvo Uustalu, 20. aprill 2018, 00:13
TEADMATA KADUNUD: Pullide rivist puudub üks loom. Ühtegi jälge pole pulli minemaviimisest jäänud, justkui oleks ta  õhku haihtunud.Foto: Aldo Luud
Möödunud nädala neljapäeval tabas Tartumaal Kambja vallas Sulu külas oma sõralisi vaatama läinud talunikku üllatus. Luges kuidas ta luges, kuid 15 herefordi pulli asemel silkas tara taga ringi vaid 14 looma.

Veisefarmi omanik naljatab kibedalt, et võib välja mõelda versioone ufodest kuni uinutipüssiga mööda Eestimaad luusivate lihavaraste bandeni, kuid usutavad need ei tundu.

Idüllilise Pangodi järve lähistel, suvilarajoonist pisut edasi, mäletsevad otse külatee ääres herefordi lehmad ning iga lehma udara küljes ripub vasikas. Neist pisut eemal pullide karjamaal on meeleolu kevadiselt särtsakam. Kes loomadest kepsleb niisama, kes valmistub tulevaseks kohtumiseks naaberkrundi elanikega.

KEVAD KÄES: Pullid on kolleegi müstilisele kadumisele vaatamata särtsakas meeleolus.Foto: Aldo Luud

„Välja oli valitud küll kõige väiksem pull, aga ta võis kaaluda siiski kuni 280 kilo. Sellist kaks meest juba ära ei tiri. See eeldaks siis juba seda, et kohale tuleb vähemalt neljameheline lihavaraste bande, kes looma kuidagi presendi peale saavad ja selle siis ära veavad. Aga kindel on see, et ükski pull end elusana kätte ei anna. Seega peaksid liikvel olema kas siis kalli uimastipüssiga spetsialistid või siis summutiga killerirelvaga tüübid. Arvestades, kui palju maksab uimastipüss ja et varastatud looma hind on umbes kaheksasada eurot, siis nelja mehe peale jääb osa ikka väga lahjaks,“ arvab ta.

Jahipüssiga veiste mahatõmbamine ei tule kõne alla aga juba sellepärast, et talu eluhoone pole karjamaast kuigi kaugel.

VÕÕRAID KAEMA: Võõraste lähenedes tulid pullid vabatahtlikult elektritara manu.Foto: Aldo Luud

Niisiis, nelja mehega kannab kolmesajakilose looma ehk kuidagi väikebussile või järelkärule, kuid müstiline on Peetri sõnul see, et ühtegi jälge liiklusvahendist ega looma kangelaslikust võitlusest bandiitidega näha ei ole.

Peeter tõdeb, et paar korda on mõni loom tõesti tarast välja pääsenud, aga siis koos elektritraadi ja okastraadiga. Pealegi on veis karjaloom ja pakku pääsenu jääb aia taha teiste lähedusse passima. Või kui lastakse jalga, siis kogu seltskonnaga.

Farmiomanik tõdeb, et ega muud üle jää, kui tuleb investeerida akudega turvakaameratesse, kuid ka neid on võimalik varastada. „Seal jookseb üks vana elektriliin, eks tuleb kõrgele posti otsa kaamerad panna, siis on varastel ka posti otsa ronimiseks spetsvarustust vaja,“ arutleb ta.

Looma selle peremees elavana näha ei looda, kuid püsib väike lootus, et kätte saadakse suitsuvorstid, mis on noorest pullist valmistatud.

„Üks on kindel – nüüd loeme loomad igal hommikul üle. Uskumatu lugu, ei oskagi seda kuidagi seletada,“ on talunik nõutu.

Juhtunu üksikasju selgitab politsei.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee