Maailm

Trump: „Kui kohtumine Kimiga ei ole edukas, siis lahkun ma viisakalt.“ (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. aprill 2018 20:42
Trump pressikonverentsilFoto: Reuters/Scanpix
Ühiselt peetud pressikonverentsil kinnitasid nii USA president Donald Trump kui Jaapani peaminister Shinzo Abe, et Põhja-Koread peab jätkuvalt survestama, et eraklik riik loobuks oma tuumaprogrammist.

Abe viibib USAs visiidil ning pressikonverents peeti Trumpi Mar-a-Lago kuurortis, kus riigipead lisaks poliitika arutamisele ka koos golfi mängimas käisid. Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga käis aga lihavõtete ajal kohtumas CIA direktor ja välisministrikandidaat Mike Pompeo.

Samal teemal

Ehkki Pompeo kohtumine möödus positiivselt, rõhutas president Trump, et kui tal ei õnnestu Põhja-Korea liidriga mõistlikku juttu ajada, on tema poolt läbirääkimistel ka kriips peal. „Ma loodan, et meil saab olema edukas kohtumine,“ rääkis ta ajakirjanikele. „Kui mulle tundub, et sellel kohtumisel edu ei saavutata, siis me ei lähe. Kui ma olen juba kohal ja kohtumine ei ole edukas, siis lahkun ma viisakalt. Siis jätkame sellega, mida praegu teeme või millega iganes me jätkame. Aga no midagi siis igatahes juhtub.“

Järgmisel nädalal ootab Trumpi ees kohtumine Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-iniga. Moon väitis neljapäeval, et temale teadaolevalt on Põhja-Korea tuumaprogrammist täielikult loobumiseks valmis.

Kimi ja Trumpi kohtumine peaks esialgsete plaanide kohaselt toimuma juunis. Kohtumise detailid nagu asukoht on veel selgumas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee