(Alar Truu)

Järjekordselt on ühed pensionärid eelisseisus ja teisi diskrimineeritakse. Kui kirjade järgi üksielav pensionär teab, kui palju ta võib vett-elektrit-kütet kulutada ja saab mingitki kokkuhoidu teha, siis need eakad, kelle eluruumides veel keegi elab, seda teha ei saa. 

Pole ju võimalik keelata noorematel arvuti, teleri ja kodumasinate kasutamist, aga maksma peab võrdselt, kuigi eaka tegelikud kulud on väiksemad.  Eakal on kulusid küllaga, sest kehas kõik on pilla-palla, vererõhk käib üles alla, pea käib ringi nagu ratas, maailm on vist täitsa hukas...

Sageli peab eakas ülal pidama ka töötut loodrit või invaliidi, kellelt nüüd see invaraha plaanitakse ära võtta. Üksi elava pensionäri (seltsidaami?) toetus on ülejäänute suhtes sügavalt solvav. Balti ketis seistes ei osanud me midagi niisugust küll karta. 

Millega riik sellist klassivahe tegemist põhjendab? 

Jaga artiklit

55 kommentaari

T
to: kuues b  /   11:55, 1. mai 2018
Uurige natuke, kuidas Soome riik oma eakatesse (seejuures üksielavatesse) suhtub. Ja siis hakake oma jura ajama!
A
Aga on ka selliseid frukte ,kes ei maksa kom. makse  /   10:25, 26. apr 2018
selle eest ,kes ei ole sissekirjutatud !? elavad juba 25 aastat selliselt !? teine on sissekirjutatud teise külla ,seal on tal krt väljaüüritud ... kom. maksud on umbes 7 - 8 euri kuu ja ühistul jääb see summa saamata no juba umbes 10 aastat ja pluss ka enne ühistu moodustamist umbes 15 aastat ja hea mitu tuhat ,mis häbematusega kokkuhoidu ...!?? Ja edasi igasugused üksiku hüvitised ka veel julmalt tasku suruda ja õiged veel pealegi .

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis