Eesti uudised

GALERII | Tervelt seitse hektarit: tänavune Maamess mullusest uhkem (9)

Asso Ladva, 19. aprill 2018, 16:51
MAAMESSIL VÕIB ÄRA EKSIDA: Neljapäeval Tartus avatud Baltimaade suurim maaelumess laiub seitsmel hektaril.Foto: Aldo Luud
Tartus avati neljapäeval traditsiooniline Maamess, mis on aastate jooksul kasvanud kolme Balti riigi suurimaks maaelu teemaliseks messiks. Sel korral on messi korraldaja ürituse mahutamiseks laenanud maad naabritelt, ehkki eksponente on vähem kui mullu.

“Tänu headele naabritele oleme ka tänavu messi laiendanud üle Tartu Näituste krundipiiri ning messialale mahtus 470 ettevõtet,” ütleb ASi Tartu Näitused juhataja Alo Pettai, kelle sõnul haarab mess enda alla seitse hektarit maad.

„Kuigi eksponente on vähem kui eelmisel aastal, siis mess on eelmistest suurem,“ selgitab Tartu Näituste kommunikatsioonijuht Henrik Urbel. „Suured ettevõtted broneerivad endale järjest suuremad pinnad, nii tuli viimasel hetkel registreerujatele ära öelda.“

Maamess on tavakohaselt rahvusvaheline, enim on lisaks eesti keelele kuulda läti ja soome keelt. Näituse väravas seisis seitse Soome numbrimärki kandvat autobussi, see on tõestuseks põhjanaabrite organiseeritud külaskäigust.

Samas on enim koostööd lõunanaabritega, sest välismaiseid firmasid on kõige rohkem just Lätist. Lisaks peetakse Maamessil mitmeid Eesti ja Läti ettevõtjate kohtumisi, näiteks on Läti puiduettevõtted väljas ühise ekspositsiooniga ning korraldatakse kahe riigi toiduettevõtjate kontaktpäev.

Maamess Tartus jääb külastajatele avatuks kuni laupäeva pärastlõunani.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee