Seisukoht

Valitsesid end vigaseks (5)

Ants Vill, vastutav toimetaja, 19. aprill 2018, 15:38
Minister Jaak Aab teatamas oma tagasiastumisest. Foto: Õhtuleht
Nagu sotside juhist ministri Jevgeni Ossinovski lahkumisteatest vähe oli.

Nüüd jäi teine minister, keskerakondlane Jaak Aab roolis olles jääknähtudega vahele ja astub tagasi. Nii vahetub korraga kaks ministrit. Praeguseks on valitsuses alles vaid pool neist ministritest, kellega 2016. aasta novembris alustati.

Lisaks on selle ajaga valitsus tekitanud pahameelt maksu-uuenduste ja aktsiisipoliitikaga. Viimasel ajal veel puidurafineerimistehase eriplaneeringu kangekaelne surumine, mis muide lahkuva Aabi valitsemisalas. Aga sellega asi ei piirdu: kohe-kohe on tulekul maakondlik tasuta ühistransport, millest ennustatakse hukatust ja kaost.

Siin on nimetatud vaid esimesed asjad, mis inimestel pähe tulevad, kui praegu hääldada sõnapaari „vabariigi valitsus“.

Pole imestada, et nende valitsus- ja personalieksperimentide peale on valitsuserakondade toetus pidevalt ja tugevalt kukkunud: juhtiv Keskerakond on jäänud kõvasti maha praegu opositsioonis olevast Reformierakonnast, sotsid lähenevad kiiresti valimiskünnisele, IRL on sellest juba allpool. Ja see pole veel kõik. Tallinnas kaua valitsenud Keskerakond on jäänud isegi seal alla Reformierakonnale. Põhjuseks ilmselt kuritarvituste avalikuks tulek linnatranspordi ettevõttes. Nii et nüüd on ka Tallinn käest minemas.

Ja kui küsida, kuidas küll asjad nii on läinud, siis jääb vaid öelda: kõik see on ise tehtud, hoolimata hoiatustest. Opositsioon on vaid leebelt pealt vaadanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee