Eesti uudised

Saripetturile korteri kaotanud naine: ka riik on süüdi, et surus inimese nurka  (27)

Arno Põder, 19. aprill 2018 15:09
TEEL KOHTUSSE: Vladimir Tenjuginit süüdistatakse mitmelt inimeselt korteri väljapetmisesFoto: Robin Roots

Vladimir Tenjuginit süüdistatakse kokku seitsmelt inimeselt korteri välja petmises. Väidetavalt juhatas pahaaimamatuid ohvreid tema juurde ka kohtutäituri büroos töötanud inimene.

„Tenjugin abistas kannatanuid, kel olid tavaliselt rahalised probleemid. Nii võitis ta nende usalduse, kuid kuritarvitas seda hiljem koos teiste süüdistatavatega julmalt,” ütleb ringkonnaprokurör Katrin Pärtlas teisipäeval Tallinnas alanud kohtuprotsessil. Ära kasutati inimeste nappe juriidilisi teadmisi ja möödapääsmatut olukorda. Samuti ei rääkinud kannatanud eesti keelt, mis hõlbustas nende petmist eestikeelsete dokumentide allkirjastamisel.  

Prokuröri sõnul toimusid kelmused tavaliselt Tenjugini elukaaslase Lidia Savelieva firma vahendusel ja naine aitas ka ise korteriomanikel nahka üle kõrvade tõmmata. Kohtu all on kokku viis inimest ja kaks firmat – ükski neist end kuriteos süüdi ei tunnista. „Loomulikult mitte,” kinnitab Vladimir Tenjugin.

Esimesena antakse kohtus sõna kannatanu Jelenale, kes sai Tallinnas Vasara tänal asuva korteri omanikuks pärast poja surma paarkümmend aastat tagasi. 2013. aastal oli naise elus raske periood: tööd ei õnnestunud leida ja ta hoolitses ka raskelt haige õe eest. Jelena ei suutnud tasuda korteri kommunaalarveid ja aja jooksul kasvas võlg üle 3000 euro.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.08.2018
Kannatanud nõuavad petturist maaklerile karmi karistust: „TAHAN KÜMMET AASTAT!“
25.03.2018
Prouale imevett lubanud kelmid petsid välja 20 000 eurot
29.01.2018
FOTOD | Eluheidikuid tüssanud vandeadvokaat võib pääseda kohtus vaid ehmatuse ja kopsaka rahanõudega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee