Maailm

Trump ja Kim Jong-un kohtuvad Soomes? (7)

Ohtuleht.ee, 19. aprill 2018 08:33
Kim Jong-un ja Donald TrumpFoto: AFP/Scanpix
Uudisteagentuuri Bloomberg andmeil peetakseks USA ja Põhja-Korea liidri ajaloolise kohtumise üheks võimalikuks toimumispaigaks Soomet.

Kui plaanid teostuvad, peaksid Donald Trump ja Kim Jong-un kohtuma juba maikuus või juuni alguses. Washington Post kirjutas eile, et Lääne Keskagentuuri juht ja tulevane välisminister Mike Pompeo käis lihavõtete ajal Põhja-Koreas Kim Jong-uniga salajasi läbirääkimisi pidamas.

Samal teemal

Kuuldavasti on USA arutanud Põhja-Koreaga rahulepingu sõlmimist Põhja-Korea ja Lõuna-Korea vahel. Nendevaheline sõda lõppes relvarahuga enam kui 60 aastat tagasi, kuid ametlikku rahulepingut pole ikka veel sõlmitud, vahendab Ilta-Sanomat.

Bloombergi teatel on Trump öelnud, et tippkohtumise paigana on kaalutud viit kohta, kuid nimesid pole ta avaldanud. Välistatud olevat siiski Peking, Pyongyang, Soul ning Panmunjom – viimases sõlmiti relvarahu ning sealsamas kohtub Lõuna-Korea president Moon Jae-in järgmisel nädalal Kimiga. 

Bloombergi usutletud valitsusallika väitel kaalutakse nii Genfi, Stockholmi, Prahat ja Varssavit kui ka mitmeid paiku Aasias ja Kagu-Aasias – mainitud on Bangkoki, Singapuri ja Mongoolia pealinna Ulaanbaatarit. Vaagimisel olevat ka Helsingi, kus märtsis korraldati kõrgetasemeline kohtumine USA ja Põhja-Korea välispoliitiliste jõudude vahel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee