Eesti uudised

Lapsed sattusid pärast vanemate lahkuminekut ema juurest turvakodusse

Isa: „Peaksin ma lastele ütlema, et ema armastab neid 140 euro eest?“

Kristiina Tilk, 19. aprill 2018 00:04

119 KOMMENTAARI

e
Erkki/ 23. aprill 2018 20:39
Nagu loost nähtub, on probleem selles, et asju nähakse rahas, mitte asja sügavamas sisus. Siis saavadki juhtuda sellised asjad
t
tõde/ 21. aprill 2018 01:35
Laste kasvatamine algab abikaasa valikust. Kui ei osanud abikaasat valida siis hala peegli ees mitte avalikus ruumis. Inimeseks peab jääma igas olukorras.
e
Erkki/ 24. aprill 2018 00:39
Armastus on pime ja me ei ole oraaklid. Inimene isegi ei tea milliseks ta muutub.
h
huvitav/ 20. aprill 2018 13:35
Ma ei saa aru, mida nende naisi mustavate artiklitega õieti saavutada tahetakse-küll nõuavad laste jaoks palju raha, küll on joodikud ja l..tsid. Kas mingi eesti rahva lõplik välja suretamise kampaania? Sellise soga peale ei julge ükski normaalne naine enam siin Eestis ja eesti mehega lapsi saada. Seda tahategi, jah?
m
Maia/ 19. aprill 2018 19:45
Me ei tea mitte keegi täna, kes me oleme aasta pärast, mis meid mõjutab või muudab, mis jätab meisse millise jälje. Elu pole üleskeeratav mehhanism, väliseid tegureid on liiga palju, mis pahatihti saavad otsustavaks paaride kooselus. Ei saa öelda, et mis sa siis soetasid selle mehe või naisega lapsed, ainult väga eluvõõras inimene ütleb nii. Mesinädsalad ei kesta igavesti ja kui saabub argipäev, kaob paraku tihti see ilus unelmate unistuste elu unelmate maale tagasi. Kuidas kellelegi antud.
k
kuus/ 20. aprill 2018 10:03
Ei nõustu sinuga, maiakene. Su jutt on ikka väga sinisilmne. Päris kõike me ei tea jah, mis homne päev toob, kuid enda elu saab ikka päris palju kontrollida ja planeerida inimene ise! Kõige sagedamini ajab paarid ja pered riidu rahaplaneerimise oskamatus (erinevad arusaamad) ning see, et mees ja naine ei oska kodutöid/kohustusi mõistlikult jaotada (nt naine teeb kõik ise ära, kuid seejuures pole ta oma mehega isegi mitte arutanud, kuidas jaotada!) ning kolmandaks oskamatus leida j aplaneerida teineteise jaoks aega, et olla kahekesi (on ainult tää ja lapsed, mehe ja naise suhe jääb täiesti tahaplaanile!)- kui nüüd järele mõelda, siis on kõik need 3 asja täiesti lihtsalt läbiräägitavad juba suhte alguses, kus ei ole veel lapsi jne! Alustaks sellest, et peale ühise kire ja seksi inimesed ka omavahel suhtleksid rohkem? Küsige teineteiselt, kuidas kumbki pereelu ja abielu üldse ette kujutab? Mida ta eeldab koduselt elult? Miks paljud naised võtavad vaikimisi koduteenija rolli: ah, küll ma kõik ise ära teen, lapsed lasteaiast, sööta ja riietada, vaaritada, koristada...Miks? Abielu on koostöö! Arutage läbi ja pange paika, missugused kohustused oleks võimalik jagada nii, et ei olek skogu koorem 1 inimese peal. Võtke kasvõi kord kuus hoidja paariks tunniks või viige lapsed vanaema juurde ja minge vaid kahekesi kasvõi jalutama parki või mere äärde (see on neile, kes hakkaksid kaagutama, et raha pole, et minna teatrisse v restorani!)- see on muide täiesti tasuta, kuid ühendav ajaveetmine, kui muidugi inimesed teineteisest tõesti hoolivad! Pealegi, kui suhe või abielu on mõistusega ülesehitatud. kus nii füüsiline, kui ka loogiline osa on tasakaalus- tulevad need paarid ükskõik, millisest kriisist (mida nt homne päev toob!) välja üheskoos! Olen seda näinud, olen sed aise kogenud enda abielu jooksul ja tean, mida räägin!
t
Terje/ 19. aprill 2018 13:23
Et laste ema ei teatanud talle , et andis lapsed kodusse, et isalt nõusolekut ei küsinud? Tegelikult emade pahameel taandub aja jooksul ja nad soovivad ka isa toetust.
s
soovitus ennem lapse tegemist/ 19. aprill 2018 12:35
Kui asute lapsi tegema, siis arvestage ainult ühe ainsa asjaga ja see on , et kas suudate ÜKSI lapse üles kasvatada ja sellega on mured lahendatud. Mina nimelt pole oma tutvusringkonnas näinud veel mitte ühtegi meest, kes sooviks lastele alimente maksta, kuigi peaks....Aga antud kirjatükis ütleks, et kui joodikul jääb 140€ üle, et lastele anda, siis oled mees "või sees!" Tavaliselt joovad joodikud ennast kodutuks ja rentslisse, aga näe siin emme suudab lastele 140€ anda, mis on Eestis suhteliselt erakordne ja ikka ei sobi. Teeks siis nii nagu enamus Eesti mehi, et külma näoga ei maksa miskit ja elu on lill.
m
Millest sa räägid..../ 19. aprill 2018 14:06
Jääb üle 140 eurot kuus, mees saabki toimetulekut ja see on kuus 140 eurot ja ta peab selle rahaga hakkama ise saama, lapsele küll ei saa sealt midagi
l
Loe uuesti/ 19. aprill 2018 14:20
140 eurot ei ole mitte kuus, vaid aastate jooksul kogunenud summa.
t
to millest sa räägid/ 19. aprill 2018 18:08
mis mehel siis viga, et ainult toimetulekust elab? ja elabki selle 140- ga ära?
ärgu siis vanast peast tahtku ka mingeid vanadekodu maksmisi ega matmist.
m
mina/ 21. aprill 2018 20:33
emana ei julgeks 140 euroga kuus elada, miks see issike tööl ei käi?
i
it takes two/ 19. aprill 2018 11:41
Kurb olukord muidugi, kuid siiski ma ei nimetaks seda isa ka nii vaesekeseks. Keegi ei sundinud sellise naisega lapsi saada. Kui naisel on raseduse ärahoidmisest savi, siis mees saab siiski olukorra ärahoidmiseks kasutada kondoomi! Ma ei usu ilmaski, et selline naine oli enne laste saamist rahulik ning armas koduhoidja ning laste saamiseks valmis. Kui ikka miski suhtes tundub mäda, siis tegutse enne, kui tagajärjed käes! Lastest on kahju, et sellise peremudeli sees kasvavad ning seda ise ka alateadlikult õpivad :( Vanemate mõtlematuse tõttu kannatavad lapsed.
v
väga nõus/ 19. aprill 2018 12:44
just nii, hale kiun nüüd takkajärgi, siis, kui oli õige aeg otsuseid teha, kellega pere luua, siis sobis see pidutseja küll ja veel. naiivne mees, kes loodab, et küll naine siis muutub ja teeb proovimiseks lapsed, et no kas ikka muutub. ja siis on hups, oih, ei muutunudki. erakordselt rumal mees.
e
Ei pruukinud/ 19. aprill 2018 13:03
sugugi kohe pidutseja olla. Sai lapsed, sai neist siiber ja hakkas alles sisi endale väljundit otsima, Et siis ka sellest lahkuminek. Kas on kõik siin
v
vabandust -/ 19. aprill 2018 13:04
jäi pooleli. Tundub, et kommenteerijad on osanud teha vaid õigeid valikuid. Kahju, kui lapsed jäävad ema-isa suheteralli hammasrataste vahele
p
pruukija/ 19. aprill 2018 15:38
Tere hommikust! Sai lapsed ja sai neist siiber? Selline käitumine on teie arvates nii tavaline ja mõistetav? Kui mehel oleks olnud natukenegi mõistust kupli all, oleks juba enne lapsi aru saanud naise iseloomust- kas saab sel naisel elumuutustest kiirelt siiber või mitte, on ta püsimatu hing? Kuidas ta üleüldse lastesse suhtub ja läbi saab. Väljundit otsima väikeste laste ema pidutsemise näol...njaa, siis järelikult ei olnud veel sarvi maha jooksnud ja sellise inimesega lapse/laste saamine on suur koorem mõlemale osapoolele (lastest rääkimata!) kogu ülejäänud eluks! Miks taoliste juhtumite puhul ei kirjutata, kui kaua see kena paarike üldse koos elas enne, kui "palavalt oodatud" ilmakodanik nr 1 siia ilma sündis? Sellega oleks kõik öeldud! Nii elus lihtsalt ei juhtu, et inimene on 1,5 aastat nii armas lahke ja hea ja siis täiesti äkitselt muutub üleöö kellekski teiseks. Märgid on õhus kõik see aeg. Kui neid märke lugeda ei mõika, siis...palju "õnne" tagajärgedega tegelemisel.
t
to väga nõus/ 19. aprill 2018 16:16
Sotsiopaadid oskavad väga hästi mängida seda rolli mis vaja. Mul veenati ema ära, et ma olen igati paha, õnneks ma lasin emal kuulata ühte kõnet pealt kus ka teda tehti maha.
j
jah/ 19. aprill 2018 16:30
Sotsiopaadid oskadavad manipuleerida väga veenvalt, kuid sotsiopaate pole ju massides, enamus rumalukesi, kes hiljem nutavad ja kahetsevad, missuguse kõlbmatu isendiga nad lapse said- need on ikka kõige tavalisemad heausksed rumalukesed, kes ei suuda ka pisut kannatada, ega ette mõelda.
g
gg/ 19. aprill 2018 13:45
tõsi ta on, vaata, naine, vaata mees, kellega saad lapse ja kas ei peaks ikka enne proovima kahekesei hakkama saada - kas elu on teie jaoks rohkem kui seks?
On ju õnn, kui sünnib terve laps. Aga kui sünnib puudega laps või kehva tervisega laps?
Kas ka siis nõuab isa last enda juurde, et mitte maksta lapse ema "kosmeetikaarveid"? Kui isa maksab lapsele elatisraha, siis ongi ju suurim mure, et ema ei saaks sentigi sellest omale toidurahaks või seebi ostmiseks.
Mehed panevad kohe plehku, kui selgub, et laps ei ole terve. nii palju siis isa hoolitsusest ja vastutusest, seda tõestavad peaaegu kõik pered, kus on haige llaps. Seda muret suudab vaid ema kanda.
n
19. aprill 2018 15:49
Naised lõhuvad ise oma vägivaldse emainstinktiga perekonna kui päris lootusetult last ära ei anna. Ainult selle lootmise ja palumisega paraku last terveks ei ravi.
a
aga/ 21. aprill 2018 20:36
kellele sa annad oma lootusetu lapse?
o
22. aprill 2018 11:34
On vastavad asutused ja vanemlikest õigustest saab kohtu kaudu loobuda
m
Mmmmmmm / 19. aprill 2018 11:24
Olgem ausad SA ei osta lapselle iga kuu riideid, jalatseid jne. Osan süija endale ja teen lastele see loomulik see kuulub kasvatusse. Iga inimese oma otsus anda taskuraha lapsele .
e
ema/ 19. aprill 2018 11:36
Mis puutub taskurahasse, siis minu meelest ei ole üldse mõistlik anda väikestele lastele taskuraha. Milleks anda nt 1, 2 klassi lapsela taskuraha? Et tal tekiks ahvatlus minna peale kooli kuhugi suurde kaubakeskusesse hängima ja ringi vahtima, vaatama, mida ta oma viieka eest saab osta? Seal võib aga muid ohte olla, kasvõi mõni nurga taga vahtiv pedofiil, kes väga hästi näeb, kus on väike laps ilma täiskasvanuta jne. Või veel hullem, käib seal ringi ja näeb muid ahvatlusi, mida tema oma raha eest osta ei saa, aga kodus hakkab vanematelt nuiama...Niisuguseid olukordi pole vaja lapsele tekitada. Iga asi omal ajal, nii väikesed ei tea raha väärtust. Selline peaks koolist koju tulema ja õppima või minema oma trenni, mitte kaubakeskustesse. Meie näiteks hakkasime lapsele andma tõesti taskuraha, kui ta oli 12-13 aastane ja ka mitte iga nädal! Ütleski, et tahab minna sõbrannaga jalutama, jäätist ostma või kohviksu kooki osta. Konkreetne soov, konkreetne summa. Kui oli algklassilaps, siis süüa sai kodus, mitte ei olnud nii, et tuleb koju krõpsupakk käes ja kõht juba "täis". Tihtipeale panin väikese shokolaadi või nätsupaki kooli kaasa. Ja mingit hulkumist polegi olnud.
i
iuu/ 19. aprill 2018 12:46
annad oma lapsele nätsu? oled kunagi mõelnud, millest see tehtud on?
o
oleneb../ 19. aprill 2018 13:41
Meie peres aga on jälle rahakasvatus juba lasteaiast peale hakanud, ise teenimine, raha kassasse kogumine jne. 1 klassis pangakaart ja kindel limiidiga summa, mida saab kulutada ja ülejäänud koguneb tagavaraks. Ka poes õpetame näidete põhjal, kas tasub asja osta - kvaliteet/hind - püsiväärtus/kohe tarbitav jne. Nüüdseks 12a oskab laps võrreldes paljude teiste omaealistega nn rahulikult poes käia ja investeerida suurematesse ostudesse tulevikus. Aeg-ajalt muidugi lähevad mõned eurod maiustamiseks, kuid nn "katus ei sõida".
i
Inga/ 19. aprill 2018 14:12
Sinu laps on meeldiv erand :) Niisugune laps, kellele on lasteaiast peale õpetatud rahaasju, kes ise oskab koguda, arvutada, arvestada- sellisele annaks muidugi raha, sest sa tead, et ta ei pane seda lolluste peale! Enamikule lastest pole kahjuks midagi seesugust õpetatud, lisaks veel ka vanemad ei oska rahaga ümber käia!
s
see täitsa/ 19. aprill 2018 12:21
oleneb kui vanast lapsest juttu on. Kui tegu on kasvava lapsega, siis nemad kasvavad ju kiiresti ja alles eile võis riie talle paras olla, kuid täna juba väike. Jah, alati tuleb varuga võtta, kuid see lükkab ostu vaid teatud ajani edasi. Sama lugu jalanõudega -- ostsid just uued kingad ja tennised, kuid juba paari kuu pärast võivad need jälle väiksed olla. Ja last ei taha ju odavate räbalatega või näiteks lühikeseks jäänud pükstega kooli saata. Iga vanem tahab, et tema laps oleks korralikult ja hästi riides ja et tal oleks mitu komplekti, mida vahetada.
Isad enamasti riiete-jalanõude teemaga ei taha või viitsi tegeleda, nii et võib-olla on see teile tõesti üllatuseks, kui palju riiete-jalatsite peale tegelikult kulub.
k
Kas te ei tea, et / 19. aprill 2018 12:29
laste asjad on sama kallid, kui täiskasvanute omad? Lapsele on vaja suvist, talvist, kevadist riietust. Jope, mis kaitseks talvekülmade eest, kevadiseks ajaks midagi õhemat. Samuti on vaja erinevaid jalanõusid vastavalt hooajale. Sandaalidega ju talvel ei käi või tahate oma lapse sel moel pakase kätte saata??? Kui talvejope maksab 80-200 eurot, siis ju ongi alimendiks saadud raha läinud ja jääb puudugi. Ema peab ise vaatama, kuidas osta lapsele ka talvesaapad ja kummikud, kooliskäimise riided jne.
Hooaja lõpus ei saa lasteasju ka väga ette osta, sest sügiseks võib näiteks kevadel ostetud jope või jalanõu olla lootusetult väikseks jäänud.
o
olen nõus/ 19. aprill 2018 12:39
Kui minu laps oli kasvueas, ostsingi iga talv uued saapad, iga suvi uued sandaalid ja uued tossud trenni jaoks. Olen olnud leidlik ja vahel leidnud täitsa korraliku ja väga vähe kantud jope või teksad ka kasutatud riiete poes, kuid jalanõud on paraku selline teema, mida mina ei osta lapsele kasutatud peast mitte kunagi. Iga inimene kannab jalatsid omamoodi "sisse" ning teise lapse poolt sissekantud saapad võivad deformeerida minu lapse jalad jne, lisaks jalahaigused. Samuti ei ole normaalne osta lapsele 3nr suuremad saapad- siis astub nagu väike Mukk, saapaninad käivad pikalt ees ja ebamugav kõndida ju! Olen vaadanud, et jalanõu oleks paras, pool nrt suurem, et villane sokk sisse mahuks ja kõik. Kui võtta aega, siis leiab küll pakutavast kaubast parima hinna-kvaliteediga jalanõud. Kes soovib oma võimaluste piires lapsele parimat, see leiab. vanemate kohus.
k
kle/ 19. aprill 2018 12:48
kui oled siginud mehega, kes maksab alimente 140 ja ise ka ei ole suutlik korralikult teenima, siis on ääretult i.d.iootlik osta lapsele jopesid, mis 80-200 eur. siis ostetakse 5 euriga kaltsukast. pole vaja elada üle oma võimete.
k
Karin/ 19. aprill 2018 13:10
Kui mõne mehe arvates pole tema laps väärt korralikku jopet, vaid piisab mingist 5-eurosest kaltsuka jopest, siis ega imestaks kui varsti vaatab naine uue mehe. Kindlasti maksab teie viinapudel või õlle 6-pakk rohkem, aga laps käigu kaltsukast või kiriku poolt annetatud riietes-jalatsites ringi.
Naised peaksid tõesti enne tõsiselt mõelda, kui selliste koonerdajatega lapsi teevad!
n
19. aprill 2018 13:34
nojah, kui lapsele on jopet vaja, siis ostetagu see kaltsukast 5 EUR eest. Või mingu ja kerjaku oma sõbrannade käest nonde laste väikseks jäänud asju.. Samal ajal kui issi ostab omale viina-õlut ja suitsetab, kuid see pole kuidagimoodi üle võimete elamine? Aga naine olgu vakka, ja ärgu seisku oma laste eest?
i
Imestan.../ 19. aprill 2018 14:16
...millega mõtlevad küll inimesed, kes saavad lapse, ega anna aru, et ta tuleb ka üles kasvatada!? Riideid ja jalanõusid pead sa ostma nii kaua iga hooaeg uued, kui laps kasvab! Lisaks korralikku sööki valmistama, mitte ainult makarone. Huviringi eest maksma, ostma vajaliku varustuse. Kooli jaoks vajalikud asjad ostma, ekskursioonid jne. See pole küll lapse, eg apereplaneerimine, kui tõesti nii mõeldaksegi, et ah, küll ma kaltsukast ikka midagi ostan, küll keegi tuttav annab väikseks jäänud riided jne. Mul on väga kahju sellistest lastest, kes sellise mõttemaailmaga vanematele sündinud :(
h
Heee/ 20. aprill 2018 08:09

m
Mmmmmmm / 19. aprill 2018 11:24
Olgem ausad SA ei osta lapselle iga kuu riideid, jalatseid jne. Osan süija endale ja teen lastele see loomulik see kuulub kasvatusse. Iga inimese oma otsus anda taskuraha lapsele .
e
19. aprill 2018 10:59
Ei saagi 140€-ga kuus midagi teha? Ei olegi vôimalik selle rahaga lapsi üles kasvatada? Olen väga imestunud! Tavaluselt loen meeste muredest, et nad ei jaksa alimente maksta, elatismiinimumi tuleb vähendada jne.Ära märkimist väärib muujulgas ka asjaolu, et artiklis kirjeldatud olukorras on väga-väga paljud naised. Ega møned inimesed ei saagi enne teise inimese murest aru, enne kui samasse olukorda ei satu.
e
19. aprill 2018 10:59
Ei saagi 140€-ga kuus midagi teha? Ei olegi vôimalik selle rahaga lapsi üles kasvatada? Olen väga imestunud! Tavaluselt loen meeste muredest, et nad ei jaksa alimente maksta, elatismiinimumi tuleb vähendada jne.Ära märkimist väärib muujulgas ka asjaolu, et artiklis kirjeldatud olukorras on väga-väga paljud naised. Ega møned inimesed ei saagi enne teise inimese murest aru, enne kui samasse olukorda ei satu.
<
19. aprill 2018 10:26
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
19. aprill 2018 10:39
Panin, aga mis see asjasse puutub?
k
Karl/ 19. aprill 2018 10:25
Huvitav minu lapse ema juures samuti politsei käinud,aga lastekaitse väitis,et kõik on korras. Äkki peaks lastekaitsetöötajad vahetama hakkama ennem kui midagi tõesti paremaks läheb. Naistele on tekitatud kunstlikult ringkaitse. Minu lapse ema mängib kasiinos elatud raha maja ja ainult naerab,sest tal puudub karistuse tunne
n
N53/ 19. aprill 2018 10:24
Olen kasvatanud 2 last ning sellest aastast oleme abikaasaga ka õnnelikud vanavanemad :-) Ma saan aru, et kõigil noortel ei ole om aperet eeskujuks ning pole oma vanematest eeskuju võtta, rääkimata sellest, et ema või isa oleks lapsele rääkinud, kuidas ja kellega üldse suhteid luua, missugustest inimestest eemale hoida, mis on ohtliku suhte varajased tundemärgid jne! Armsad noored, palun lihtsalt mitte kiirustada laste saamisega! See on väga suur vastutus- esmalt olla kindel, et just see inimene oleks minu lapsele suurepärane lapsevanem, kes heaks kaaslaseks mulle ja armastavaks/hoolivaks vanemaks tulevasele lapsele. Kui tuleb välja vastupidine, kuid laps juba olemas, arvestage sellega, et selle ebameeldiva inimesega tuleb teil tegemist teha elu lõpuni (vaielda, maid jagada jne) ning halb eeskuju jääb lapsele- kannatajaks jääb laps, et teda ei tahetud ja tema tõttu vanemad tülitsevad :-( sama "eeskuju" võtab laps vaikimisi ka enda ellu kaasa...Seda kõike on võimalik ära hoida! Noored inimesed, kuhu teil kiiret? Õppige rahulikult teineteist tundma, k.a probleeme üheskoos lahendama, materiaalseid küsimusi planeerima jne, vaadake, kuidas teie kaaslane käitub oma sõpradega, vanematega (on ta abivalmis, kas ta aitab oma vanavanemaid jne)! See kõik võtab paar aastakest aega! Rasestumisvastased vahendid on ju ometi kõigile saadaval ja need pole kallid. Seda juttu ei tasu enda õigustuseks rääkida: Aga alguses ta oli mu vastu nii hea ja armastav, ta MUUTUS lapse sünniga...Kullakesed, kui see "algus" oli esimesed 4 kuud, siis muidugi- tegemist pole mitte algusega, vaid sellega, et inimese tõeline pale hakkabki välja tulema tasapisi. Inimene EI muutu, vaid ongi selline. Kui oled vähemalt aasta aega koos elanud ja erinevad olukorrad koos läbi käinud, alles siis saad ju otsustada, kas sa soovid selle inimesega tegelikult ühist last? Kurb, kuid selleks ajaks on paljudel noortel juba pisike käes ja suure tüliga lahku mindud :( Ärge kiirustage ja kõik! Kui inimene ikka pidutsemisest huvitub, on selge märk, et ta ei ole lapse saamiseks valmis ja niisugune asi on kohe näha, keegi ei suuda oma tegelikke soove ja vajadusi aasta otsa ju varjata!
m
mo-to/ 19. aprill 2018 11:00
Õiged sõnad! Kuhu teil, noored inimesed kiiret? Õppige tundma, nautige ometi oma kaunist armumise aega, tehke koos, käige reisimas, naerge koos, aga hoidke silmad lahti selles osas, kas kaaslane ka õnnetuses teile toeks on jne! See on neile, kel veel kummalgi lapsi ei ole,eks ole. Palju lihtsam on jälgida aga enda kaaslast, kel juba eelmisest suhtest või abielust laps/lapsed olemas on! Võta aega ja jälgi pisut kõrvalt, kui hea lapsevanem su kaaslane om alastele on üldse! On ta lapsed hoolitsetud ja puhtad, on nad hästi kasvatatud ja viisakad, kuidas su kaaslane oma lastega käitub ja räägib? Kuidas ta räägib oma laste teisest s.t lahku mindud lapsevanemast jne. Kui on näha, et sinu kaaslane endagi lastele pole hea ema/isa, on naiivne arvata või loota, et vot teie ühise lapse jaoks ta seda hakkab olema! Ei hakka! Ja nendest naistest, kellel eelmistest elukaaslastest laste kollektsioon, hoidke kohe heaga eemale! See juba räägib enda eest, et pole kupli all kõik korras, kui iga mehikesega tarvis titt teha...Lihtsalt tehke silmad lahti ja kõik! Tänate õnne, kui saate ebaterve suhte lõpetada ENNE, kui üks õnnetu laps juba sündinud...
i
isane/ 19. aprill 2018 09:57
Eks mõndagi omal nahal kogetud ja palju kõrvalt nähtud. 140 eurot pole küll raha mille pärast lapsi vägisi enda juures hoida ja kui need veel segavad pidutsemist? Sellise alimentide juures peab isa olema praktiliselt maksevõimetu ja arvatavasti hakkab edasine elu olema toimetulekutoetuste baasil, ehk on ainult võimalik, et normaalsem elukeskkond.
Ka mind häirib praegune kohtupraktika aga olgem ausad, keskmine eesti mees ilma abikäteta (vanemad või uus elukaaslane) on suht kehv ema-isa rolli täitja. Korraliku sissetuleku juures aitab rahaliste võimaluste olemasolu. Kuid ka siis tuleks tõsiselt kaaluda kas lastelt ema äravõtmine on õige, muidugi suurt rolli mängib ema käitumine ja hoolivus.
Väga kurb on, et lörri läinud kooselu puhul muutetakse lapsed kättemaksu vahendiks ja tõesti vahel ka lisasissetuleku allikaks. Kuidas papp sealt kantslist ütleski:"Käituge minu sõnade, mitte tegude järgi". Mina ka hoiataks nii mehi kui naisi, enne kui ühte heidate mõelge 100 korda läbi, kas vastaspool sobib teie tulevaste laste vanemaks.
k
Kas/ 19. aprill 2018 10:53
artikli läbi lugesid? Ema oli see, kes 140.- oli andnud. Isa panusest polnud juttu. Ema pidutses lastele antu lihtsalt maha.
i
isasele / (09:57, 19. apr 2018) / 19. aprill 2018 16:17
"Keskmine eesti mees ilma abikäteta (vanemad või uus elukaaslane)"... - vat ma olen see uus elukaaslane. Ei ole olukorrast vaimustuses. Lapse ema muudkui nõuab- küll on raha vähe või vaja laps nädalavahetusteks kaelast ära suruda. Lapse isal nagu ei olegi õigust oma elule.
l
Liis/ 19. aprill 2018 16:44
Sulle, 16:17- mõistan Sind hästi! Olen sama kadalipu läbi teinud...Hetkel olen mehega koos elanud juba 7 aastat, vahepeal ka abiellusime, ühiseid lapsi me ei soovi, kuna kummalgi eelmisest elust laps olemas. Ühesõnaga meie suhte alguses oli väga häiriv, kuidas lapse ema pidevalt kokkulepete väliselt poja kogu aeg minu mehe juurde sokutas...Temal nüüd vaja äkitselt reisile minna või kontserdile jne. Minu mees muidugi alati ka poja võttis, et ikkagi tema laps ju...kahjuks sel emmel pole kunagi olnud aega oma poega kasvatada, sest on tarvis kunstripsmeid ja kulliküüniseid kleepida ning reisida mööda ilma! Laps kusjuures tuli meile alati räpasena, küüned lõikamata, riided pesemata ja kusagilt kaltsukatest kokku ostetud :( Ok, riided riieteks, aga see laps oli ja on siiani täiesti kasvatamatu! Siis oli 5 aastane, kui käima hakkasin mehega...muudkui segab täiskasvanute jutule vahele, ei ütle palun, ega tänan, valetas jne. Ütlen ausalt, et VÄGA tüütu laps! Minu märkuse peale õpetada lapsele viisakust, mees lihtsalt solvus, et a laa ta näeb niigi nii vähe last, ei hakka "moraali" lugema jne, ok, ise teab. Praeguseks on see laps suurte õpiraskuste ja halva käitumisega laps koolis, kes ÕNNEKS enam ei olegi huvitatud isa juurde tulema...Aga selles osas annan Sulle head nõu: Kui laps pidevalt teie kukile sokutatakse, otsi omale ka tegevust, sõida sõbrannale külla teise linna või nädalavahetuseks vanemate juurde! Mehele ütle, et las veedab om alapsega kahekesi segamatult aega :) Pane tähele, et peagi hakkab ta sinust puudust tundma ning lepib lapse emaga asjad paremini kokku!
m
mina, 16:07/ 19. aprill 2018 18:30
Liis, ma panen Su jutule "suur laik". Ja et "ÕNNEKS" kirjutad suurte tähtedega, mõistame teineteist vist poolelt sõnalt :) ega jah, kes pole sellises olukorras olnud, nende jaoks olemegi need meeste uued ja pahad naised.
Meil on kodus selle lapse teema väga kindlalt paigas. Lihtsalt ei saa muudmoodi oma elu üldse elada. Mingit ootamatut lapse meile saatmist ei ole, ema peab piisavalt pikalt ette teatama. Kui meil on selleks nädalavahetuseks juba omad plaanid, siis me teda ei võta. Seda, et läheme nt kuhugi külla ja võtame lapse kaasa, ka ei ole. Meie elu on MEIE elu ja sellesse ühisesse ellu see laps ei kuulu. Juttu, et "ma näen oma last niigi harva", meil ei ole, mees saab ise väga hästi aru, et elab olevikus. Meil on väga konkreetselt paigas, kui sageli me seda last üldse enda juurde võtame.
Mina ei ole nende vahele tulnud, lahku mindi lapse ema soovil, kusjuures see naine isegi ei põhjendanud, mis talle ei sobi. See laps on olemas, kuna tema ema otsustas omavoliliselt nii. Ise arvan, et tal oligi seda meest vaid selleks vaja, et see tal lapse esimesed eluaastad aitaks üle elada.
Samuti, see laps on oma käitumiselt kasvatamatu, lisaks manipuleerib. Ma ei saa öelda, et seda last meile liiga sageli pakutakse, aga jah, loomulikult on mul tõrge.
m
mammu/ 20. aprill 2018 11:34
Sul on TÕRGE lapse(!) vastu, kes oma isaga koos soovib olla?! ja selle lapse ema on paha, ja süüdi selles, sinu meelest, et laps olemas on? Oled ikka normaalne või oled mingi elajast mu..iimeja?
a
Ahoi!/ 20. aprill 2018 13:35
Kasvatamatute laste vastu on igal normaalsel inimesel tõrge- võta teadmiseks! Selles ei saa kindlasti isa uut elukaaslast süüdistada. Igaüks kasvatab oma lapsed siiski ise ja kui pole kasvatatud, siis ei pea keegi neisse hoole ja armastusega suhtuma ja kasvatamatust tolereerima ja halva mängu juures head nägu tegema. Ma pole koh ekuidagi nõus, et KÕIK lapsed on ühtmoodi toredad ja armsad!
e
21. aprill 2018 12:13
Eks iga laps on oma kodu peegel, öeldakse. Ma ei saa kuidagi normaalseks pidada olukorda, kui külaline tuuseldab mööda meie kodu, kiskudes sahtleid lahti ja sorides, mis seal sees on, hüpates meie magamistoas meie voodi peal, jättes oma asju põrandale vedelema jne. Ma ei räägi siinjuures 3-aastasest, vaid alkgklassiealisest lapsest, kes jutust aru peaks saama! Igal kodul on omad reeglid ja kui ei sobi, ei ole vaja külla tulla. Lisaks manipuleerimine, valetamine. Lapse isa on lapse käitumisest samuti väga häiritud, aga olgem ausad, paari päevaga ei tee lapsele selgeks seda, mida tema ema jätab talle terve kuu jooksul selgitamata. Iga kord kui see laps tuleb, alustame oma reeglite ja nõudmistega jälle nullist.
m
19. aprill 2018 09:57
Ma pole kunagi aru saanud, miks tehakse lapsi probleemsete inimestega ja pärast virisetakse, nutetakse ja joostakse mööda kohtuid. Nõud, et on inimesi, kelle loomus lööb välja hiljem, aga on väga palju neid, kelle puhul on algusets peale näha elustiil, iseloom, suhtumine lastesse jne ja ikka tõmmatakse sellistele laps taha. Trukitakse mingeid peoloomasid kuskil pejärgselt ja ülla ülla kui pärast rase on. Endal pole ajusid? Kondoom on kallis lõbu?
a
auu-auuu/ 19. aprill 2018 10:41
Kus on need probleemivabad vanemad?
k
19. aprill 2018 12:11
kasvage enne ise suureks, siis tehke õige valik ja alles siis tehke lapsed.
l
Lihtne/ 19. aprill 2018 13:15
m
Mari Ka/ 19. aprill 2018 15:47
Elu polegi must ja valge, see on sulle 10.41. Ei olegi vaid 2 leeri: probleemsed ja probleemivabad vanemad. Probleemsed on need, kes täiesti läbimõtlemata-kaalumata- oma võimalusi läbi arutamata teevad suuri elumuutusi, milleks on näiteks lapse saamine. Laps sünnib teile kogu eluks! Koos või lahus, lapsevanemateks jääte elu lõpuni- see pole põhjus teineteist põhjalikult tundma õppida? Minu meelest on loogiline, et me kõik tahame oma lapsele parimat isa või ema- aga palun, kes teid keelab? Valige olemasolevatest välja end ajaoks parim ja võtke aega tundmaõppimiseks. Normaalne paar ei ole mitte probleemivaba (kõigil tuleb ette kooselus/abielus probleeme ning erimeelsusi!), vaid selline, kes suudab probleemid ja erimeelsused üheskoos ka lahendada, olukorrad läbi kaaluda, läbi arutada ning leida üheskoos parimad lahendused! Mitte ei joosta iga probleemi eest minema, ei minda "lahku", jättes lapsed kus seda ja teist jne. Mida mõistlikuma inimesega on laps saadud, seda lihtsam on kõigil ka siis, kui mingil põhjusel siiski lahku minnakse, sest ka edaspidi tuleb ju lapse teemadel suhelda!
1
12.11/ 19. aprill 2018 23:44
Minu valik on õige, aga ikkagi-kus on need probleemivabad pered?
n
no ei ole nõus/ 19. aprill 2018 12:52
ei ole selliseid, kellel hiljem loomus välja lööb. kui ikka natukenegi õpid inimest tundma, siis näed ära, kas on sobiv vanemaks. lihtsalt kalevipoja-tüüpi mehed ei mõtle ajuga, vaid peenisega, kui lapsele ema valivad.
"
19. aprill 2018 16:56
"olla keegi´teine" suhte algul, on meil ühsikonnas väga tavaline- valetatakse ja teeseldakse kedagi, kes tegelt ei olda, see tuleb hiljem muidugi nagunii välja, aga kes selle peale neist ikka mõtleb. sa võid olla suhtes inimesega aastaid ja ühel hetkel saad aru, et ei tunne seda inimest tegelikult absoluutselt- hea näitemäng! põhjakiht on alati siginud jänese kombel, arukamad mõtlevad oma valikuid ja võimalusi rohkem läbi, mis aga ei tähenda, et psühhopaate jm tegelasi nende hulgas ei oleks
p
pimekana/ 20. aprill 2018 10:15
Noo kuulge, need, kes alles AASTATE pärast avastavad, et ei tunne inimest üldse, on küll enda viga! Ju oled siis ise elanud silmaklappidega ja oma maailmas, pole olnud siiras. Neid juhtumeid ei ole massiliselt,kus aastatepikkuse abielu järel naine avastab, et mees elab topeltelu, et tal on kusagil teine pere jne jne. Lähemalt uurides selgub, et need märgid on alati olemas olnud! Ärge olge nii naiivsed! Samuti on need harvad juhtumid, päris elus on ikka nii, et keskmiselt aastakesega saab inimene meile selgeks, kes ja mis ta tegelikult on. Aasta on päris pikk aeg erinevate olukordade läbitegemiseks. Isegi see, kes algul teeskles ei jõua seda nõnda pikalt teha- jälgi, kuidas ta käitub teistega, ära vahi ainult oma nina ette!

k
Katrin/ 19. aprill 2018 09:21
Eks kui naine on ringitõmbaja, siis pole vaja anuda, vaid tuleb võtta korralik advokaat. Teha üheselt selgeks, et selline pidutsev-ringitõmbav naine ei sobi laste eest hoolitsema, eriti kui tal on komme väikeseid lapsi üksinda jätta. Samas kui lapsed olid üksinda kodus, kus siis laste isa oli? Või käis naine päevasel ajal pidutsemas? Ja kui mees teeb tööd, siis mees jätab lapsed samuti üksinda koju.
Igatahes suhted on segased ja kui kuuled, millistesse jamadesse mõni sõber või sõbranna on sattunud, siis ei imesta, miks paljud ei taha lapsi saada. Õnneks on ka toredaid paare, kes on justkui kokku loodud. Otsige oma hingesugulast ja kui olete ta leidnud, alles siis hakake laste peale mõtlema. Lastele ei ole vaja vanemaid, kes üksteisega kraaklevad nagu kass ja koer. Lastele on vaja mõlemat vanemat. Vanemaid, kes neist hoolivad, neid kaitsevad, toetavad ja armastavad.
v
19. aprill 2018 10:42
Võib-olla isa oli tööl või komandeeringus. Aga antud juhul üldse ei ole oluline
m
19. aprill 2018 11:28
miks ei ole oluline? Kes ütleb, et mees ei olnud samuti väljas, sõpradega pidutsemas ja koju tulles avastas, et naine samuti küla peale läinud?
j
19. aprill 2018 23:46
Ja just sellepärast lapsed on turvakodus, eks ju
n
nonoh/ 19. aprill 2018 09:14
mees, võta omale naine, kellest on asja abikaasana, lastele emana. Keda sa õieti valid, kui üldse valid? Pärast hea sõimelda, et on niisugune.... Ju sa ei olnud siis asjalikumat, ausamat, moraalsemat, töökamat, targemat väärt. Olidki väärt seda, kelle võtsid, lootsid, et lahke seksija on kõik, kellest vormida oma lastele ema.
t
Tom/ 19. aprill 2018 09:45
Mees, võta omale naine, kellest on asja abikaasana, lastele emana. Ausalt? Kas sa t6esti arvad, et inimene hakkab kellegagi koos elama ja pere ylesse kasvatama, kui ta ei usu et sellest naisest v6i mehest head abikaasat v6i ema/isa ei saaks (sygavalt kahtlen). Probleemid tulevad ilmsiks ikka p2rast, bagu tavaliselt kombeks...nii, et palun 2ra jahu siin
m
19. aprill 2018 12:31
Mis ära jahu, ei tule need probleemid alati midagi hiljem, paljudel juhtudel karjuvad need sulle juba alguses näkku aga jätad muus tuhinas tähelepanuta.Selleks ongi vaja inimest kõigepealt tundma õppida ja siis peret looma hakata, et miski "pärast ilmsiks ei tuleks"
t
tomile/ 19. aprill 2018 12:55
oi sa oled naiivitar, ausalt. 99 % probleemid lausa karjuvad näkku, aga ikka sigitakse. tihti sel noorel naisel juba paar-kolm titte taga erinevate meestega, kellest ka väga ei hoolita, aga ikka sigitakse sellisega.
k
kas / 19. aprill 2018 09:09
kas elu isa juures oleks turvalisem, arendavam, parem. Kui laps jääb emale, on ikka 90% juhtudest lootust, et lapsel on kodu, on iga päev ema olemas. Jah, ema võib olla väga õnnetu ja ei suuda seda late eest varjata, ta võib olla päevast päeva mures, tihti isegi paanilises mures, kuidas tasuda eluaseme eest, igapäevaseid kulutusi kanda, anda lapsele kõik vajalik, et ta ei tunneks ennast närusena teiste laste seas... Aga üldjuhul on neil ikka normaalne kodu, ema iga päev, toit laual. Ema on ikkagi iga päev olemas. Ema ei saa valida tööd, mis tõmbaks ta kodust eemale ja sellega on enamasti ka võimalik töö vähe tasustatud.
Isad nõuavad lapsi endale. Tihti vaid võimu näitamiseks. Kas nad on ka iga päev 24x7 lastele kodus olemas, laste eest hoolitsemas? Kõrgepalgaline töökoht nõuab ka rohkem kodust eemalolemist, aga annab ka võimaluse koduabilise palkamiseks või lastele kasuema saamist.
Mehed kes lärmavad, et tahavad lapsi ise kasvatada, ei tea tegelikult , millest nad räägivad. Üksikud, erilised mehed muidugi välja arvatud, kes hoolitsevad laste eest sama hästi kui emad, saadavad lapsed igal hommikul kooli, teavad laste koolimuresid, pesevad, hoiavad riided korras, kodu puhta, omavalmistatud toidu laual jne. 24x7 laste kasvatajad.
m
mis imeleik jutt/ 19. aprill 2018 10:45
"Ema on ikkagi iga päev olemas" 11-aastat tissitama enam ei pea.
m
..../ 19. aprill 2018 13:30
mees, kes hakkab lapsi üksi kasvatama eeldab, et lapsed ei jää haigeks, et neil pole vaja haiguspäevi võtta et oma hästitasustatud töölt puududa. Algul nädal aega ühe lapse põetamiseks, siis teise. Aga meestel ju probleeme pole, nad suudavad maksta põetajale, kes on vastava hariduse saanud.
Emad kahjuks seda ei saa ja kes vajab tööl naisterahvast, kes ilmast ilma on hädas oma lastega , seega on ta kehv töötaja.
TEISEKS on isad ennast juba ammu veenvalt tõestanud - kui laps sünnib puudega või ilmneb see puue mõne aasta pärast, siis on mees - isa, see, kes kodust jooksu paneb ja hakkab uues peres hoolega jälgima, et ema. kes kasvatab üksi lapsi, sealhulgas puudega last, ei kulutaks sentigi mehe makstud rahat šampooni peale.
5
58/ 19. aprill 2018 09:01
kuidas käänatakse Marek? Mareku või Mareki?
m
marek/ 19. aprill 2018 10:35
m
mareki naine/ 19. aprill 2018 12:57
inimese nime käänatakse nii, nagu ta ise soovib. minu oma kääname mareku.
a
Aeg muutuda!/ 19. aprill 2018 08:57
Ega enne ei saa asja korda, kui homod saavad abielluda ja lapsi kasvatada. Muidu viinalembesed naised rikuvad kõik elud ära.
h
heh, just, aasta ju ikkagi 2018/ 19. aprill 2018 12:58
t
19. aprill 2018 08:39
tegelikultpeaks ikka sinna suunda jõudma, kui ema on enne sünnitusi alkolembene olnud, siis mitte lubada sünnitada, ega ükski hakka ikka pärast sünnitust alles jooma, ka ennem noorena, igapäevaselt ju näha, noored on suitsevad ja alkot tarvitavad, poest lastakse vanematel kaaslastel osta ja pärast poest eemaldudes antakse noorte grupile.Miks ei ennetata selliseid probleeme, koolides peaks ikka rohkem viima selliseid tunde, kus toodaks v älja tagajärjed kohe piltlikult, kuidas iga pahe mõjutab laste ajusid ja tervist terveks järgnevaks eluks.Toon kohe näite, olin enne sünnitusi karsklane ja kogu elu nii edasi, iial pole suitsetanud peale kooliajal 1 suitsu proovimise järel,kui oksele jooksin, niiet selle tagajärjel sündisid kõik tugevad ja terved lapsed, kuid suurte pahedega emadel sünnivad tavaliselt nihkes tevisega ja vigasemaid samuti rohkem, niiet koolidest pihta on millega rohkem tegeleda.
r
Reaalsus/ 19. aprill 2018 08:22
Rohkem lugusid ahnetest üksikemadest. Suhtlust pole neil vaja, peaasi, et raha tiksub! Täiesti allergia on tekkinud rahapumpade vastu
t
to reaalsus/ 19. aprill 2018 08:43
siin jutus oli see ema ikka joodik, mis rahapump?
a
Aga/ 19. aprill 2018 09:33
hoidke nendest rahapumpadest eemale. Kuid millegipärast jooksevad mehed nagu pöörased just nende emaste järel, kes on alati viimase peal meigitud, seksikas minis, solaariumis grillbroileriks päevitunud, söövad vaid saletilehti ja on pilbaspeenikesed. Kui naine kätte saadakse, siis aga avastatakse oma suureks üllatuseks et oih, selle naisega ei olegi üldse millegist rääkida, sest mehed ei tea ju midagi kunstjuustest-küüntest-ripsmetest, dieeditamisest ega brändikaupadest, mida naine kasutab oma välimuse tuunimiseks.
t
to 9:44/ 19. aprill 2018 10:01
See on väga õige tähelepanek, et paljud mehed tahavad naise kulul elada. Naine olgu temale kokk, majapidajanna, armuke, hoolitsegu laste eest, käigu veel tööl kah, sest mehe töötasu on alla keskmise. Samal ajal kui härra lösutab õhtuti diivanil, vahib jalkat või mõnda märulifilmi ning joob õlut või viina. Ühel päeval mees aga avastab, et naisele selline mehe teenindamine ei meeldi enam ja siis on hädaldamine lahti, et küll need naised on ikka isekad ja vastikud olevused. Nojah.
p
paraku/ 19. aprill 2018 13:00
on selles omajagu tõtt. kahjuks isegi liiga palju.
p
paralleelreaalsus/ 19. aprill 2018 12:59
ja rohkem peita lugusid neist rõ.vedatest isadest, kes oma lapsed maha jätavad ja teevad kõik, et ei peaks sentigi maksma, olgu või lapsed näljas, peaasi, et ema kätte raha ei annaks.
k
Krib/ 19. aprill 2018 08:05
Ja mina pean lastele seletama, et nemad pole isegi 100 € väärt, samas kui isa pidusid ja kõrtsepidi käib ja lubab endale eralõbusid. Et nad oodaku, kuni isa endale kunagi uue püsivama suhte leiab. Ehk siis saab lastele midagi visata. Ning mina pean 3 last ülalpidama ennast haigeks töötades. Kahjuks on minu variandid elus palju tihedamalt esinevad, kui et naised ringitõmbavad. Jobusid on loomulikult ka naiste hulgas, ei vaidlegi.
ä
Ära virise/ 19. aprill 2018 08:36
Sul kolme lapsega 500 nagu maast leitud, ikka ei saa hakkama?
j
jah/ 19. aprill 2018 08:47
annaks saatus sullegi maast leitud raha, mida ei jõua ära kulutada.
k
Krib/ 19. aprill 2018 08:49
Maast leitud? Ma olen neid lapsi 9 kuud endas kasvatanud, läbi valude sünnitanud, öid ärkvel olnud, aastaid kasvatanud, ravinud, õpetanud jne. 24h ema. Ja minuarust alles sellest aastatst on see teie poolt etteheitena mõeldud "500 nagu maast leitud". Palk on mul 700. Arvuta ise kokku. Kas on piisav 1 täiskasvanu ja 3 lapse eluks? Et lapsed saaks oma trennides käia ja korralikult riides ja söönus olla. Mine sa tea, äkki mõni laps, häbematu, tahab ka kinno minna vahelduseks või ehk taskurahagi või sõbrale sünnipäevale minna. Isiklikku elu pole, kuna hommikust õhtuni töötad, majapidamine veel ja lastega tegeleda.
Sa "ära virise" oled eluvõõras või/ja ise kibestunud inimene.
m
19. aprill 2018 09:08
Miks selline hala.Kas sa mitte ise neid lapsi ei tahtnud ja ei teadnud, et 3 lapse kasvatamiseks kulub raha?
j
Jajah/ 19. aprill 2018 09:25
Kui mees kurdab, siis on naised süüdi ja kui naine kurdab, siis on ta ise süüdi ?
k
Krib/ 19. aprill 2018 09:32
jah. kulub. ja kulub veelgi. ja teada kõik. ei maksa siin mõnitada ja targutada siin ning mingeid nõmedaid kommentaare pilduda. aga siis oli perekond nö täielik. lapsed tahetud. kõik oli korras. 16 aastat koos. lapsed sama isaga. aga siis mehel keskeakriis, oma naine igav, vanaks jäänud, kodune elu ebahuvitav, pere tegemised ja kohustused koormavad. oli vaja sõpradega väljas käima hakata ja seal sai ka teiste naistega petmise selgeks sai nö hamba verele. ja siis veel mina süüdi kõiges.. milles? et ise luuser, laisk ja mugav on? sry. ei hala. pole ma ise ka mingi mõttetu inimene, haritud, mõistev, isegi liiga kannatlik. ei virise vingving. olin nõus 3 lapse peale 300€ isegi. ei midagi. et selline tänamatus ja süüdimatus teeb lihtsalt viha. lastele ma isa kohta halba ei räägi aga ega nad lollid pole. näevad ise kõike ja küll sel isal ka üksord tuleb see aeg, kus karma ta kätte saab. olgem ausad, sellega, et ta sentigi oma laste toetuseks ei anna, on samaväärne neil varastamisega, sest kunagi vanamehena peavad lapsed tema eest hoolitsema hakkama.
Ä
:)/ 19. aprill 2018 10:34
Ära pane tähele. Isane inimene ei tea ju mis lapsevanemaks olemine tegelikult tähendab. tema arvab et viskab paar sotti ja laps kasvab ja areneb ise.
n
Nips/ 19. aprill 2018 11:01
Aga kui mees saab ka 700 kätte ja temalt 500 ära võtta? Vene ajal oli reegel, et alimentideks võis ära võtta kuni pool palgast. Ka nüüd võiks nii olla. Möönan, et mees võiks ka parema töökoha leida, suurema palgaga....
t
To krib/ 19. aprill 2018 09:40
Palk 700? Ainuüksi lastele pead kulutama 750 eur! Sa oled ju omadega täiesti miinuses
k
Krib/ 19. aprill 2018 10:00
Jah. Olen küll. Ja siis? Teate ka, KUI paljud naised ei saa sedagi raha palgaks? Nagu ma ütlesin, ei maksa mõnitada ja ironiseerida siin. See näitab kirjutaja intellekti taset ja empaatia täielikku puudumist. Ja mingi imeliku mõnu saamist teist parastades. Nautige-nautige..
Kahju öelda, aga minu ema aitab oma pensionist. Elame koos ja tänu sellele saame ots-otsaga hakkama. Lapsed on tublid, õpivad hästi, trennides edukad. Ma ei virise, pange tähele. Aga pärast seda, kui oled 16 aastat inimesega koos elanud ja siis öeldakse, et sa oled äratüüdanud ning lapsed ja majapidamine ja üldse pereelu ja minnakse nooremaid jahtima.. see teeb viha.
k
Krib/ 19. aprill 2018 10:02
Jah. Olen küll. Ja siis? Teate ka, KUI paljud naised ei saa sedagi raha palgaks? Nagu ma ütlesin, ei maksa mõnitada ja ironiseerida siin. See näitab kirjutaja intellekti taset ja empaatia täielikku puudumist. Ja mingi imeliku mõnu saamist teist parastades. Nautige-nautige..
Kahju öelda, aga minu ema aitab oma pensionist. Elame koos ja tänu sellele saame ots-otsaga hakkama. Lapsed on tublid, õpivad hästi, trennides edukad. Ma ei virise, pange tähele. Aga pärast seda, kui oled 16 aastat inimesega koos elanud ja siis öeldakse, et sa oled ära tüüdanud ning lapsed ja majapidamine ja üldse pereelu ja minnakse nooremaid jahtima.. see teeb viha.
n
No/ 19. aprill 2018 13:13
siis on ikka elukorralduses midagi veidi viltu, kui ei saa kolmekesi elatud 700+lastetoetused rahast. Valikute küsimus nii trennide kui muu suhtes. Ja alati on suhtes kaks poolt. Ju ehk olidki väsinud ja igapäevane ja sattus olema mees, kes tahtis hoopis sära ja seiklust. Kahju, et sul nii läks, aga katsu
k
Krib/ 19. aprill 2018 15:49
Viltu pole midagi. Jutt on ikka mina + 3 last, ehk siis neli inimest. Trennides käisid lapsed juba siis kui isa peres elas. 2 lapsel 1 trenn, kuna see väga mahukas, kolmandal 2. Ja seleta siis palun sa lapsele, et kle, sa pead nüüd äratulema sealt trennist , milles sa aastais oled käinud ja pingutanud. Laste elutase ei tohi langeda ju. Niigi mitte mingeid fäänsisid asju. Kõik ainult eluks vajalik. Ja muide - arvetest olete kuulnud midagi? Elekter, gaas, vesi, telefon, internet? Kuna oma maja siis ehk midagi vaja korda ka vahelduseks teha? Mehel aga keskeakriis. Ja ei leia endas mitte mingit süüd. 0. Ja üldiselt mehed tahavadki, et oleks kogu aeg iluilu. Kahjuks on argipäev olemas, teha pole midagi.
Ma pole ainuke, kel nii läinud on. Ja katsun ka. Ja kasvatan lastest asjalikud inimesed.
m
mida enam nutta/ 19. aprill 2018 10:46
ilmselt kooselu alustasite pidudega ja kõrtsis
k
Krib/ 19. aprill 2018 20:24
Ei. Ei alustanud, et sa teaks. Sedasorti kommentaarid võite endale jätta

m
Müstika/ 19. aprill 2018 08:02
Ilmselt pole vildakamat süsteemi maailmas kui praegu Eestis kehtiv. Väga ema suhtes kaldu. Võrdõiguslikkus? jee right :) Laste "ainus huvi" ja see on kõigi huvides on see, et isa lapsi ei saa ja ema on ainus koht kus lapsed peavad kasvama. Lastekaitseametnike funktsioon on üks suuremaid õnnetusi üldse kui nende ainus eesmärk on lapsed isast eemal hoida iga hinna eest ja soosida ema tegevust igal viisil. Milleks neid vaja on kui nad sisuliselt oma tööd teha ei viitsi ja nagu konveieril toodavad ühesugust arvamust - et ema on ülihea, mis iganes ta teeb, ja isa on paha, keda lastest tuleb eemale hoida? Lausa arusaamatu mida elatisraha pärst emad teevad ja seda soositakse ja lastakse neil teha. Millal küll lõpeb arusaam, et isa on vaid rahakott, kes ei hooli lastest? Millal tunnisttakse vanemate võrdsust? Usku sellesse pole. Lõhutakse vägisi peresid ametnike otsustega, elatisraha toodab katkisi lapsi ja lasteta isasid.
t
to // 19. aprill 2018 08:38
Mitmeid kordi kohtus käidud ja tulemus 0. süsteem on emade poole kaldu. Isadele piisab (kui lapsi üldse antakse) heal juhul 2x kuus näha.
o
oh jumal küll/ 21. aprill 2018 01:27
Kui sa kulutaksid osa kohtus käimise ajast oma laste emaga tsiviliseeritud moel suhtlemiseks saaksid kõik mida tahad. Kangust ajades ja süüdistades saabki olla ainult see tulemus mis sul praegu on.
e
ehh/ 19. aprill 2018 08:46
ei usu ealeski, et ema ei jaga laste ülalpidamist isaga, kui isa on hooliv, armastav ja panustab sama palju, kui emad.
t
to ehh/ 19. aprill 2018 09:22
sinu arvamus põhineb usul. Tegelikkusest ei tea sa ilmselt midagi.
M
:)/ 19. aprill 2018 10:37
Muidugi ta ei tea. Issike saab hüsteeriahoo kui peab lastele kulutama.
t
Tean / 19. aprill 2018 13:15
nii mitmeidki üksikisasid, kes lapsed suureks ja tubliks kasvatanud. Just selliste mõnujanuliste emade pärast. Olles ise naine ja kah lastekasvatamisega kursis (küll mitte üksikemana) - müts maha selliste isade ees
a
ab/ 19. aprill 2018 07:26
: kui neil oli emaga nii hea, siis miks nad sattusid turvakodusse, kas ei peaks mõtlema sovjetistnud kohtunike välja vahetamist?
m
miks/ 19. aprill 2018 08:11
igale poole, olenemata teemast topitakse sovjetistunud jms venemeelne omadus. Pigem läheb selline seadustik kapitalismi alla.
n
njah/ 19. aprill 2018 07:08
lausa ime, et lapsed enda juurde õnnestus Teil saada. Ilmselt aitas turvakodu. Minu kogemuse järgi ema võib teha mida iganes, lapsi talt ära ei võeta. Laste ema joob, pidutseb, lapsed omapead kodus, lisaks isa materdatakse igal võimalusel, laste psüühikat rikutakse. Lastekaitsele valetatakse mida iganes, see kiidab takka kui tubli on ema, ja ega pole hullu midagi, sama ka muude ametnikega. Üldine arvamus et lapsed peavad ema juures olema sõltumata sellest mis teeb. Ja seda kõike teeb ema raha pärast mida laste eest saab isalt. Lapsi armastab vaid raha pärast. Eraldi mainimist väärib ka see, et pere lagunes ema pärast, kes juues ja pidutsedes leidis uue mehe, keda lapsed peavad isaks kutsuma. Pärisisa pole nende jaoks olemas. Ja seda sisestatakse neil igal võimalusel. Isa on laste jaoks eikeegi. Ema võib rämedalt rikkuda seadust, mitte keegi ei karista teda selle eest - see ju üldlevinud teadmine. Kes vastupidist väidab, pole asjadega ilmselt kursis
p
päris/ 19. aprill 2018 07:17
meeleheide, et laotad ennast siin?
t
to: päris/ 19. aprill 2018 07:56
Sul peaks hoopis häbi olema
t
to päris/ 19. aprill 2018 08:03
verbaalne kõhulahtisus teeb liiga?
p
pole nõus/ 19. aprill 2018 08:16
häbi peaks olema nendel vanematel, kes pere suutsid koos luua aga lahku minnes hakkavad oma lastega üksteist taga kiusama. Pole see teemagi siin muud kui mehe püüe kaastunnet saada. Leppige ilma meedia ja suure kisata omavahel kasvatamine jms kokku. See pole väga keeruline ja ammugi mitte võimatu. Aga sellistele avalikkuse ees halajatele ma küll last kasvatada ei annaks. Mis isa see on kui ise hakkama ei saa.
t
to pole nõus/ 19. aprill 2018 08:25
Kas naiivne või tõesti ehe näide sisulisest arusaama puudusest. ema on ju see kes arvab, et tal kõik õigused teha mida tahab. Ja lapsed kuuluvad vaid talle. Mida isa sel juhul teha saab kui lapsi temast vägisi eemal hoitakse? Ema ju isaga suhtlema ei vaevu, seisa või pea peal, aga kui ropult p..sse saadetakse, mis siis? Ametnikelt ju abi ei saa...
s
sest/ 19. aprill 2018 12:55
kasuema ei usalda keegi, ma ka ei tahaks:)
s
suslik/ 19. aprill 2018 08:45
Eks ongi häbi. Kohutavalt häbi. Mingil hetkel leitakse et ollakse väärt enamat, ise midagi pakkumata.
Midagi kokku leppida ei saa, sest teine pool lihtsalt ei võta mingit kohusust. Kui võtabki, siis ei täida. Kui vähegi omale ebamugav on. Samas enda võetud kohustustele ja võtmata kohustustele viitab kogu aeg. Ning kogu materiaalne baas peab olema tema arus tema oma või tema kasutada.
Kui sa nüüd sedasi juhtuda ei lase, hakkabki terrro pihta.
Kui ema igapäev laustäis pole, siis ta võibki teha ja öelda mida iganes, mis puudutab meest ja perekonda. Midagi kokku leppima ei pea, sest see on ühiskondlik norm. Usun, kui sellist normi poleks, ehk ei lähekski nii palju perekondi lõhki.
l
Lapsele/ 19. aprill 2018 07:05
ei ole vaja midagi sellist seletada, mis liitub rahaga. Kui teisest vanemast eriti palju head rääkida pole, paku oma tähelepanu ja armastust nii palju, et lapsel pole vajaks ennast hüljatuna tunda. Olen ise üksikema laps, aga isast rääkis ainult häid asju. Meil oli alati süli kuhu pugeda. Isegi kõrvaliste isikute rumalad kommentaarid ei puudutanud. Meile seletati alati asjad mõistetavaks. Täiskasvanud ei peaks nii kättemaksuhimulised olema. Lapsed ise on palju mõistlikumad. Elus tuleb ju kõike ette, õppige siis kas või üksteiselt.
ä
äkki/ 19. aprill 2018 07:57
i
19. aprill 2018 01:29
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
miskeid ideid,/ 19. aprill 2018 08:29
kuidas selline virtuaalne issand luua?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee