Eesti uudised

EIKI NESTOR: arusaamatu, kuidas ühes riigis on inimesed abielus, teises mitte (96)

Anett Rannamets, 18. aprill 2018, 19:25
Eiki NestorFoto: HEIKO KRUUSI
Eesti-USA samasooline abielupaar on kaks aastat taotlenud Eesti riigilt õigust, et ameeriklanna Sarah saaks ametlikult siin elada. Esmaspäeval kinnitati taas, et Ameerikas sõlmitud abielu alusel Sarah'le elamisluba väljastada ei saa. Riigikogu esimees Eiki Nestor (SDE) ei mõista, kuidas ühes riigis saab abielus olla, teises aga mitte.

Mullu otsustas Tallinna ringkonnakohus, et Sarah' ja Kristiina Ameerikas sõlmitud abielu Eestis ei kehti, seega pole võimalik ameeriklannast Sarah'le elamisluba väljastada. Oma õiguste kaitseks pöördus paar riigikohtusse.

Sel esmaspäeval teatati, et riigikohus ei võta kaebust menetlusse, seega jääb kehtima Tallinna ringkonnakohtu eelmisel aastal vastu võetud otsus. Sarah' ajutine elamisluba tunnistati kehtetuks ja tänaseks viibib ta siin Eesti ja Ameerika Ühendriikide viisavabaduse alusel.

„Kohtu otsus on täitmiseks," märkis Nestor, kui juttu tuli kohtuotsusest, mille järgi Sarah' ja Kristiina Ameerikas sõlmitud abielu Eestis ei kehti.

"Minu jaoks on arusaamatu, kuidas ühes riigis abielus olevad inimesed seda teises riigis ei ole," väljendas ta enda isiklikku arvamust.

Samal teemal

Samuti tõi Nestor välja, et toetab õiguskantsleri ettepanekut täielikult.

"Ettepanek on küll riigikogus häälteenamusega heaks kiidetud, kuid põhiseaduskomisjon pole minu teada ettepanekut teinud. Põhjus on ilmselt selles, et erakondade vahel pole ühist arusaama, kuidas seadust muuta," arvas Nestor ja kinnitas, et sotsiaaldemokraadid peavad seaduse muutmist vajalikuks.

Üle-eelmisel aastal toetas riigikogu õiguskantsleri ettepanekut muuta välismaalaste seadust ja anda Eesti kodanike samasoolistele elukaaslastele Eestis elamisluba. Ettepaneku poolt hääletas 42 saadikut, 19 oli vastu ja 3 saadikut jäid erapooletuks. Eelnõu algatamine seisab aga tänaseni riigikogu põhiseaduskomisjonis.

96 KOMMENTAARI

s
Sass 20. aprill 2018, 09:50
Värdmõttemaailma Eestisse importimine ei ole kohustuslik, seltsimees E.Nestor! Kas olete juba unustanud oma EKP bosside "suunised"???
a
Aitäh, Nestor! 19. aprill 2018, 23:24
Abiellusin Indias kohaliku kitsega, nüüd nõutakse minu kallilt abikaasalt veterinaar-ja toiduameti poolt igasuguseid taudianalüüse. Sm. Nestor, palen tee kord majja!
Loe kõiki (96)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee