Eesti uudised

INIMKAUBANDUS EESTIS: 40-aastased mehed käivad internetist leitud alaealiste neidudega päise päeva ajal hotellides hullamas (274)

Toimetas Triinu Laan, 18. aprill 2018 14:40
Foto: rawpixel.com/Unsplash
"On olemas organiseeritud kurjategijate grupid, kes tegelevad alaealistega. Eelmisel aastal oli 67 sellist juhtumit," rääkis justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna esindaja Anu Leps, kuidas keskealised mehed käivad internetist leitud alaealistega hotellides.  

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna esindaja Anu Leps tõdes inimkaubanduse teemalisel seminaril, et kuigi inimkaubanduskuritegude arv Eestis on püsinud stabiilsena - 2017. aastal alustati menetlust 10 sellise juhtumi vastu, ei tähenda see sugugi, et probleemi poleks. "Kõigil peaks olema õigus olla vaba ja elada ilma ärakasutamiseta," sõnas ta lisades, et paljude inimkaubandusjuhtumite puhul jõutakse menetluseni mõne teise süüdistusega ning seetõttu ei kajastu need üldises statistikas.

Samal teemal

Facebookist leitud ohver meelitatakse hotellituppa

Kõige murettekitavam on Lepsi sõnul aga alaealiste ärakasutamise inimkaubanduse eesmärgil juhtumite sagenemine, kirjutab Pealinn.  "On olemas organiseeritud kurjategijate grupid, kes tegelevad alaealistega. Eelmisel aastal oli 67 sellist juhtumit," sõnas ta. "Nende peamine suhtluskanal on sotsiaalmeedia, aga kõige hirmsam on see, et see ei jää internetti, vaid alaealised saavad nende "16-aastaste noormeestega", kes on tegelikult 40-aastased mehed kokku."

Lepsi sõnul toimuvad kohtumised hotellides päevasel ajal. "Kuidas kellelgi ei teki küsimusi, kui päevasel ajal võtab täiskasvanud mees täiesti võõra nimega alaealisega koos hotellitoa?" küsis Leps, kelle hinnangul võiks hotellide personal sellistele juhtumitele rohkem tähelepanu pöörama.

Sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonna nõunik Kristiina Luht märkis, et Eesti suhtub prostitutsiooni kui naistevastasesse vägivalda. "Me näeme naisi prostitutsioonis, nende tausta. Need naised ei tule tervetest rikastest perekondadest, neil on suured probleemid, madal haridustase, nad on tihti ka vägivalla ohvrid," tõdes ta. Eestis on kriminaliseeritud seksi ostmine alaealistelt ja inimkaubanduse ohvritelt ning prostitutsiooni vahendamine.

Refereeritud artikli täisteksti loe Pealinnast. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee