Maailm

Starbucks suleb kõik USA kohvikud rassilise diskrimineerimise vastaseks koolituseks (17)

Ohtuleht.ee, 18. aprill 2018 14:22
Starbucksi kohvik New Yorgis.Foto: AFP/Scanpix
Maailmakuulus kohvikute kett Starbuck suleb 29. mai pärastlõunal kõik oma USA kohvikud ja kontorid, et viia töötajate seas läbi rassilise diskrimineerimise vastane koolitus. Selle ajendiks on kahe afroameerika mehe vahistamine Starbucksi Philadelphia esinduses.

USA Today teatel korraldatakse väljaõpe rohkem kui 8000 Starbucksile kuuluvas kohvipoes ning koolitusel osaleb ligi 175 000 töötajat. Koolituse eesmärk on firma pressiteate sõnul "käsitleda kaudset erapoolikust, edendada teadlikku kaasamist, ennetada diskrimineerimist ja kanda hoolt, et kõik tunneksid end Starbucksi poes turvaliselt ja teretulnult".

Starbucks langes kriitika alla pärast seda, kui Philadelphia kohviku töötaja kutsus eelmisel neljapäeval politsei kahele mustanahalisele mehele, kuna nad ei ostnud midagi ning palusid võimalust WC-s käia.

Meestele öeldi, et kohviku tualett on mõeldud ainult maksvatele klientidele. Nad seletasid, et ootavad sõpra, kes saabuski hiljem. Politsei vahistas mehed, kuid Starbucks süüdistuse esitamist ei nõudnud.  

Starbucksi juhatuse esimees palus intsidendi eest vabandust. Esmaspäeval teatas kohvigigant, et politseisse helistanud töötaja pole enam Starbucksi leival. 

Samal teemal

19.04.2018
McDonalds keeldus teenindamast öövalves parameedikuid
01.08.2017
USA youtuber külastas Eestit: siin on liiga vähe kohvipoode!
30.06.2017
IGAL MAAL OMAD KOMBED: reisisellid jagavad oma suurimaid kultuurišoki elamusi
30.01.2017
Starbucks lubab palgata 10 000 pagulast