Maailm

Donald Trumpi luureboss kohtus salaja Kim Jong-uniga 

Toimetas Triin Tael, Greete Kõrvits, 18. aprill 2018 13:00
Mike Pompeo, Kim Jong-un ja Donald Trump. Foto: Reuters/Scanpix
Luure Keskagentuuri (CIA) direktor Mike Pompeo, kelle Donald Trump eelmise aasta algul ametisse määras, tegi lihavõtete ajal salavisiidi Põhja-Koreasse.

Anonüümsust eelistava USA valitsusametniku sõnul kohtus CIA boss ja välisministrikandidaat Pompeo Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, vahendavad The Telegraph ja ABC News. Arutlusel oli kahe riigipea, Kimi ja Trumpi, võimalik suurkohtumine.

CIA juhi visiit olevat süvendanud Trumpis usku, et Põhja-Koreaga on võimalik viljakaid läbirääkimisi pidada, kuid et see pole kaugeltki kindel, rääkis Pompeo salajase külaskäiguga kursis olev ametnik.

Trump teatas teisipäeval, et USA peab Põhja-Koreaga äärmiselt kõrgel tasemel läbirääkimisi, korraldamaks tema ja Kim Jong-uni tippkohtumist. Kolmapäeval kinnitas ta Twitteri vahendusel ka Pompeo ja Kimi kohtumist. „Kohtumine kulges väga sujuvalt ja loodi väga head suhted,“ kiidab president.

Tegemist on kahe riigi suhete märkimisväärse soojenemisega. Varem on Trump Põhja-Korea liidrit paksukeseks ja maniakiks sõimanud, Kim aga Trumpi gängsteriks ja vaimselt ebaterveks vanameheks.

Samal teemal

09.05.2018
Pompeo sõitis taas Põhja-Koreasse
27.04.2018
Endine CIA juht Mike Pompeo kinnitati USA välisministriks
23.04.2018
Põhja-Korea katkestas tuumakatsetused, Lõuna-Korea keeras piiriraadio kinni
19.04.2018
Trump: „Kui kohtumine Kimiga ei ole edukas, siis lahkun ma viisakalt.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee