Eesti uudised

KAART JA SKEEM: kuidas jääknähtudega rooli istunud minister Aab politseile sülle sõitis (59)

Kristjan Väli, Margus Järv, 18. aprill 2018 12:13
Jaak Aab.Foto: Robin Roots
11. märtsil napsitamise jääknähtudega autorooli istunud ja seejärel kiirust ületanud riigihalduse minister Jaak Aab sõitis politseile otse sülle. Tartu ringtee juures toimus politseioperatsioon "Kõik puhuvad", milles osales ühtekokku kaheksa politseinikut.

Kui Jaak Aab sõprade juurest koju hakkas sõitma, siis oli politseoperatsioon Tartu ringtee juures juba käimas. Seitse politseinikut viisid läbi puhumiskontrolli, üks mõõtis kiirust.

Tartu patrullitalituse juht Alvar Pähkel kinnitab, et tol hommikul toimus reid "Kõik puhuvad", mille käigus otsiti roolijoodikuid.

Läks nii, et peatatati ka üks minister. „Esmalt fikseeriti lähenenud Audi kiirusületus, masin suunati otse edasi puhumiskoridori, kus ilmnes, et juht on lisaks ka alkoholi tarvitanud. Sõiduk suunati kaherealise tee paremasse serva, kus alustati menetlustoimingutega,“ selgitab Pähkel.

Antud teelõigul kehtib kiirusepiirang 50 km/h, sest see on asulasisene tee.

Seda, kuidas politseioperatsioon käis ja kuidas Jaak Aab enda musta Audiga korrakaitsjatele sülle sõitis, saab vaadata kaardil.

 

 
 
 

 
Teisipäeval tunnistab Aab, et ministriametile saatuslikuks saanud päevale eelnenud õhtul oli tal väike istumine sõprade seltsis – käidi saunas, räägiti juttu ning joodi lahjat ja kangematki alkoholi. „Olin sõprade juures ega pidutsenud avalikus kohas. Õhtul käisime saunas ja istusime pikalt, sest ma polnud sõpradega ammu kohtunud,“ ütleb ta.

Samal teemal

23.04.2019
KIIRUSEÜLETUS JA JÄÄKNÄHUD: miks Aab pidi tagasi astuma, aga Kuusik kõlbab uueks ministriks?
23.04.2019
Uued detailid ministrikandidaat Kuusiku jääknähtudest: Ratas oli esmaspäeval juhtunust teada saades häiritud
27.04.2018
Riigihalduse ministriks saab PR-ettevõtja Janek Mäggi
26.04.2018
30 aastat tagasi põhjustas Jaak Aab purjus peaga liiklusõnnetuse, kus inimene sai viga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee