Eesti uudised

OUDEKKI LOONE: samasoolise abielupaari olukord on äärmiselt häbiväärne! (115)

Anett Rannamets, 18. aprill 2018 11:59
Oudekki LooneFoto: Teet Malsroos
Eesti-USA samasooline abielupaar on kaks aastat taotlenud Eesti riigilt õigust, et Sarah saaks ametlikult siin elada. Esmaspäeval kinnitati taas, et Ameerikas sõlmitud abielu alusel Sarah'le elamisluba väljastada ei saa. Riigikogu liikme Oudekki Loone (KE) sõnul on olukord häbiväärne.

"Minu arvates on seesugune olukord äärmiselt ebaõiglane ja häbiväärne," väljendas Oudekki Loone oma seisukohta.

"Eestis kehtib kooseluseadus. Kooseluseaduse alusel on võimalik elamisluba saada, seega on loogiline, et me peaksime seda elamisluba laiendama ka inimestele, kellel on sisult samalaadne lepe oma lähteühiskondades," arvas Loone ja lisas, et kuigi lähteühiskonnas võivad sõlmitud lepped anda laiemaid õigusi, võiks kooseluseadusest lähtuvalt olla võimalik inimesel siiski elamisluba taotleda.

Sarah Raud, Kristiina Raud Foto: ERLEND ŠTAUB

Mullu otsustas Tallinna ringkonnakohus, et Sarah' ja Kristiina Ameerikas sõlmitud abielu Eestis ei kehti, seega pole võimalik ameeriklannast Sarah'le elamisluba väljastada. Oma õiguste kaitseks pöördus paar riigikohtusse.

Sel esmaspäeval teatati, et riigikohus ei võta kaebust menetlusse, seega jääb kehtima Tallinna ringkonnakohtu eelmisel aastal vastu võetud otsus. Sarah' ajutine elamisluba tunnistati kehtetuks ja tänaseks viibib ta siin Eesti ja Ameerika Ühendriikide viisavabaduse alusel.

Samal teemal

23.04.2018
Politsei andis ameeriklasele loa oma samasoolise abikaasaga koos Eestis elada
24.03.2018
Kirikukogu tahab muuta põhiseadust nii, et abielu käsitletaks vaid mehe ja naise vahelise liiduna
18.03.2018
EIKI NESTOR: arusaamatu, kuidas ühes riigis on inimesed abielus, teises mitte
18.03.2018
YOKO ALENDER: samasoolise abielupaari saatus on näide sellest, et riigikogul on töö tegemata