Eesti uudised

VIDEO | Kuidas muuta kodune veesilm ohutuks? (1)

Toimetas Silja Ratt, 18. aprill 2018, 11:24
Hundinuiad Aldo Luud
Tänavuse "Teeme ära" talgupäevani on jäänud kolm nädalat ja päästeamet pöörab talgupäeval tähelepanu kodukandi veekogude turvalisusele

Kodus juhtub palju õnnetusi, eriti laste ja eakatega. Õnnetusjuhtumite vähendamiseks kutsutakse "Teeme ära! talgupäeva raames üles rajama veekogude juurde turvaaedu. Tänavune talgukevad on pühendatud Eesti vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid värvima kodukanti kihelkonnavärvidesse, nii saab ka turvaaia katta kodukandi värvidega.

Samal teemal

„Igal aastal suureneb nende õnnetuste arv, kus inimesed kukuvad kraavidesse, kaevudesse, tiikidesse, basseinidesse või teistesse väiksematesse veekogudesse. Eelmisel aastal moodustasid sellised vette kukkumised 60% uppumistest,“ sõnas päästeameti ennetustöö osakonna veeohutuse ekspert Mikko Virkala. Sellel aastal on veeõnnetustes elu kaotanud 12 inimest, kahjuks on uppunute seas ka üks laps.

Tänavune aasta on eriline, sest lisaks kevadisele "Teeme ära" talgupäevale 5. mail toimub 15. septembril ka maailmakoristuspäev. Päästeamet kutsub nii maailma kui Eesti turvalisuse eest seisvaid organisatsioone üles sellega liituma.

Elukeskkonna kujundamisel on ohutus esmatähtis. Talgukevad on õige aeg oma kodu ümbrus korda teha ja nii õnnetusi ennetada.

1 KOMMENTAAR

b
Buldooseri & kopajuht 19. aprill 2018, 00:43
Kinni ajada.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee