Eesti uudised

PÄRNU JUHTUMI VALGUSES | Milline on Eesti alaealise tapja profiil? (25)

LISA KOMMENTAAR

Rutt 8. august 2019 07:26
Trei töötab nüüd ju politseis. Vägivallaga ähvardava repressiivorgani töötaja.
Mõttetud "uurijad" 7. august 2019 21:47
Alustada tuleks alaealise tapja vanemate profiilist. Paraku alati on palju mõnusam ja ohutum tegeleda alaealise mõrtsuka profiiliga ja lõpuks tõdeda, midagi ei ole enam teha. me kõik lootsime aga tulemus oli nagu alati - pätt tegutseb omasoodu ja keegi ei vastuta!
Tiina 8. august 2019 08:55
kt 8. august 2019 09:35
Ka täiesti nõus. Paraku on meie lastekaitse jätkuvalt avalikult seisukohal, et lapse jaoks on kõige parem kasvada kodus, oma vanemate juures. Ei ole nii. Laps peab saama kasvada kodus, kus on kord, tasakaal, emotsionaalselt ja sotsiaalselt terve õhkkond - see ei pea olema nn lastekodu, aga näiteks miskit sorti kasupere. Mulle meeldib võrdlus hundikarjaga - kui juhtfiguur on nõrk, siis satuvad teised karja isased ärevusse ja muutuvad omavahel agressiivseks. Eks inimenegi ole loomariigi esindaja, nii mõnigi instinkt ürgajast pärit.
joober 7. august 2019 19:15
Eks mingi osa on sellised, keda ei kasvata mingi meetodiga inimeseks. On otsustanud, et hakkavad tapma ja tapavadki. Siis on veel selline osa, kes tahavad sellega enda staatust tõsta, nagu oli üks Śmõgin, too istub eluaegsena kinni. Tahtis oma kambas jõle kunn olla, niisiis hakkas lihtsalt tapma. Lõpuks tappis inimese rongi peldikus, siis alles võeti vahele. Narko kohta muide on väike valejutt sees. Ma tean küll, päris paljud narkarid teevad kanepit just, et tunda end hästi vihasena, et tänavalt kelleltki röövimine oleks lihtsam. Kui põhiaine laks hakkab üle minema, suitsetatakse peale.
reegel 18. aprill 2018 18:46
venelane jääb venelaseks.
jep 8. august 2019 09:34
Kuskilt kommentaariumist käis läbi jah, et mõrtsuka nimi Silver Luik, seega eestlane. Aga miks selliseid ikka ja jälle vabadusse lastakse, vot see jääb küll arusaamatuks. Kas tõesti mõni ametnik on nii naiivne, et tõsimeeli usub, et sellisest võib veel asja saada? No ei saa, tee mis tahad, ainult hullemaks ja ühiskonnale ohtlikumaks muutuvad sellised pätid aastatega.
322 18. aprill 2018 12:51
Lastetoetuste loomulik tagajärg - makse veel naistele peale et nad idi00tide geene paljundaksid.
pizike 18. aprill 2018 13:03
Mitte ainult lastetoetuse, vaid ka emapalga tagajärg! Ka need, kes pole töötanud saavad ju miinimumemapalga ja enamiku alaarenenute jaoks on see lihtne sissetulek pooleteistkümneks aastaks! Mis edasi saab, pole oluline...pole oluline, et see laps tuleb ka suureks kasvatada. Sellised emmekesed sünnitavad samal eesmärgil kohe palju lapsi. Ja eelmisest aastast on paljulapselisi riigi poolt õnnistatud veel kasvavate lastetoetustega! Kui on 3 last, oli vist kuutoetus lausa 500 EUR kui ma ei eksi? Kes need poolemeelsed on, kes arvavad, et kui asotsiaalidele anda veel raha juurde, teeb see head? Niikuinii nad oma lapsi ei kasvata ja tulevasi maksumaksjaid neist ei tule! Tulevad pätid ja külajoodikud, riigile koormaks...
vanaema 8. august 2019 18:48
Ylle 18. aprill 2018 11:14
Selline inimtüüp on defineeritud: sotsiopaat. Inimene, kes suudab mõrvata (ükskõik, kas 10 või 20 aastane), sellisel inimloomal puudub empaatiavõime, vastasel juhul ta seda ei suudaks. Olgem ausad, et mitte üks mõistuse-ja kaalutlusvõimega inimene EI suuda teist inimest maha lüüa, isegi ei kaalu sellist võimalust! Isegi enesekaitsena teise mõrvamine (kui sulle tõesti pimedas kallale tungitakse jne) on enamikule inimestest väga raske. Kedagi kõrvaldada, kes mingil põhjusel ei meeldi (a laa "paha" õpetaja, kes koolis nt korda nõuab ja ülla ülla sunnib õppima!), plaani pidada, kuidas mõrvata ja otsida selleks vahendeid- seda suudab vaid sotsiopaat, ehk tunneneta, isekas inimene! Kõik tema maailmas alates 2 aastasest peale keerleb tema ümber. Vanemad ei ole niisugusest lapsest hoolinud, ega teda soovinud enamikel juhtudel. Lapsepõlv möödibki nõnda, et lasteaias kiusab teisi (kes talle ei meeldi!) ja hakkab õpetajatele vastu, kes paluvad alluda korrale (mis talle ka ei meeldi!)...siis läheb kooli ja...oh, vaesed õpetajad, kes oma närve ja aega niisuguste juurikatega raiskavad. Juba kooli minnes on selline sotsiopaat igati väljakujunenud olevus, kes EI muutu! Tema teod ja vägivald, valed ja manipulatsioonid vaid eskaleeruvad. Kes mõtleb, et see ju LAPS- ei laps küll ei ole võimeline kedagi tapma...ON ja kuidas veel! Eelkooliealised sotsiopaadid on väga osavad valetajad, manipuleerijad ja kavaldajad, kes teevad seda meelega ja naudivad, kuidas nad on nt vanemad või õpetajad, kasvatajad riidu ajanud!
.... 18. aprill 2018 10:50
tagumine aeg on täiendada seadusi! Ja tapatööde puhul mõista ka alaealiste üle kohut nagu oleks tegu täiskasvanuga! Nii mõnegi teo saab sellega ära hoida, kuna pubekatel pole enam kergendavat eelist, mis süvendab karistamatuse tunnet. Me lubasime pubekad kohalikele valimistele valima, kuid kui nad panevad toime eriti ränki kuritegusid, on nad äkki nii väetikesed rumalakesed lapsukesed... Nii mõneski tsiviliseeritud riigis sedasi tehakse ega ninnunännutata mõrtsukaid!
JUHAN 18. aprill 2018 10:33
See on see ülisuure egoga vabakasvata (ma) tute põlvkond. Kellel on vaid väga suured õigused. Kuid kellel pole pa mingeid kohustusi ega karistusi ja kelle silmis teistel pole mitte mingeid õigusi. Ja keda ei tohi "orjastada" ega tööle sundida. Nii et nood enam ei tea, mida oma õiguste ja vaba ajaga teha või peale hakata. Nii et kui sellistele vati sees kasvatatutele midagi ei meeldi või keegi noorhärrale vastukarva on - nii kohe nuga välgub.
Mina kasvasin paljulapselises maaperes, kust isa oli lahkunud. Ja juba 15-16 aastaselt tuli majas mehe eest väljas olla, nii et logelemise aga ei jäänudki. Mina küll millegipärast kedagi pussitada ei tahtnud ega vajadust ei tundnud. Ei maal külas ega hiljem ka linnas. Pole ma mitte kunagi kohtulaua ees süüpingis olnud ega mitte ühtegi trahvi saanud. Nii et milles vahe? Mina sain seaduskuulekalt elada, mõned sellised n0lgid aga mitte? Ilmselt pole vahe mitte geneetikas vaid ikka elu- ning kasvatuse tingimustes. Koduses kasvatuses, koolis, keskkonnas ning ühiskonnas. Ning õiguste ja kohustuste tasakaalus.
hmm 18. aprill 2018 10:54
Tühi kaagutamine. Tapmine on evolutsiooni osa ja kasvata palju tahad, ikka loodus teab paremini kuidas asjad peavad olema.
??? 19. aprill 2018 08:37
Ja kustkohast tuleb siis see empaatia? On see jumala and ning kingitus või? Või tuleb ikka kodust, kogusest miljjööst, lapsega tegelemisest, tema suunamisest ning huvide ja vaadete kujundamisest.
Kui tegu oleks mingi jumala anniga, siis peaks järeldama, et jumal on viimastel aastakümnetl inimestst ära pööranud või?
Sama siin 7. august 2019 19:59
Ka paljulapselisest perest, isa hukkus kui olin veel laps, 3 aastane umbes. Pole elades olnud kohtusüüpingis aga oma õigust olen pidanud seal küll nõutama, samuti ei ole saanud ühtegi trahvi, väljaarvatud koolilapsena bussis piletita sõit kui põhjuseks sõidule oligi majanduslik olukord. Ma hästi ei kujuta selliste iniemste ajutegevus(etus)t ette, et mis sunnib. See peab olema geneetiline viga. Ilmselt on niisuguste laste vanemad veresugulased, et nii metsa asi läheb. Samas ma tean inimest kes tunneb rõõmu kui saab teisi tülli ajada, isegi oma sõpruskonnas on ta rõõmus kui saab susida.
Hm, huvitav 7. august 2019 20:01
Et mõnel kommenteerijal on vähem sõnaõigust kui teistel - piiratakse teksti pikkust. "Sõna on vaba" :D :D
7. august 2019 20:25
Liitun resumee arvamusega

veidi valed asjad 18. aprill 2018 09:07
on aluseks võetud
algab kõik omapead kasvamises, lasteaias ja koolis on vähe võimalusi rahulikuks olemiseks - kas end rusikatega kehtestada, rusikameestele pugeda või vaikselt nurgas konutada, et ehk ei märgata
koolieas soodustab empaatiavõimetuse kujunemist ülimalt vägivaldsed arvutimängud, alkohol on teisejärguline
Lisa 18. aprill 2018 09:47
coco 18. aprill 2018 10:46
Lisale nii palju, et keegi praegu 8-17 aastastest pätipoistest filme, kui selliseid küll ei vaata. Film on eilne päev nende jaoks. Filmi vaatamine nõuab ju süvenemist ja püsivust, mida täna näiteks 7-12 aastastes kindlasti ei ole olemas, kuna oma ajunatuke on pehmendunud tänu arvuti-ja telefonimängude mängimisele, vägivaldse sisuga mängudest räägin, sest need ju nii "ägedad" ja seal on kõik justkui päris...Vaadata suudavad ja jaksavad nad vägivaldse või ülimalt pooletoobise sisuga YouTube videosid, kestuseda kuni 8 min. Kõik! Päris suur hulk on neid tulevasi mõrtsukaid peale kasvamas tänu kärgperedele ja selle arvelt tähelepanu ja armastuseta kasvanud laste vohamisele! See juhtub plahvatuslikult mõne aasta pärast. Hetkel tulevased koolitulistajad ja pussitajad koguvad veel mängudest ja videotest inspiratsiooni...Kui valitsus praegu kätte võtaks ja rajaks ühe karmi korraga õppeasutuse sellistele pätipoistele, saaks EHK midagi ära hoida! Tavakoolidest-klassidest tuleks juba praegu need ülbed, empaatiavõimetud olendid ära korjata!
jass 18. aprill 2018 11:23
No just algab omapead kasvamises, kui vanemad on lahku läinud või vahivad arvutis ja jahivad uusi "elu"kaaslasi...laps ongi omapead. Keegi temaga ei räägi, ei suhtle, ei õpeta, ei kasvata. Rusikatega kehtestamine, lapse puhul näitabki seda, et vanemad EI ole õpetanud oma lapsele inimlikkust, kuidas suhelda. Ehk siis ise ei ole oldud eeskujuks! Kui lapsega mingi konflikt on tekkinud, on öeldud, ära pilli j akõik- ei mingit selgitamist. Kui laps poes selili viskab, öeldakse: Tõuse kohe üles! Näe, tädi vaatab, kui paha laps sa oled! Selline pidev enda kohustuse ära veeretamine on lihtsalt vastik vaadata! Need "tädid", kes vaatavad, muide vaatavad, et pahad vanemad, kes last kasvatada pole osanud...Aga see selleks. Kui lapsega tegelda ja õpetada ei taha, siis pole vaja sünnitada! Ühtegi meest te sellega kinni ei hoia ja see halb laps jääbki teile karistuseks, meenutama seda õnnetut poole-aastast "suhet". On seda vaja? Olen ka mina olnud laps, kuid rusikatega erimeelsusi lahendanud pole mitte kunagi. Selleks on aju ja suu! Poiste vahel on koolis ikka olnud erimeelsusi, kuid rusikatega lähevad klaarima ikka need, kel ajukoor tühi...
18. aprill 2018 01:01
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
18. aprill 2018 08:14
Artjom üks väga rumal poiss, oleks pidanud sellele tapatööle varem mõtlema, sest alaealisena saanuks vähem karistada, aga noh, eks ta lootis, et tuleb puhtalt välja.
tunded käivad üle pea, 18. aprill 2018 12:12
siis ei mõelda muud kui, et kuidas neid ebameeldivaid tundeid likvideerida, seekord siis tapmise läbi.
noo 18. aprill 2018 12:52
mõistusega inimesel, ka lapsel ikka nii hullusti need tunded üle pea ei käi! Kui sa oskad inimestega suhelda, kui sind on õpetatud süvenema ja oma peaga mõtlema, siis nii ikka ei lähe! see pole kellegi vabandus