Eesti uudised

GALERII | Politseinikud kontrollisid Tallinna ja Harjumaa raudteeülekäike

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2018 21:00

4 KOMMENTAARI

k
kõrvaklapid jätk/ 18. aprill 2018 16:55
Kõige olulisema esitan eraldi. Kui politsei tõsimeeli usub, et "kurdistav muusika" on oluline liiklusohutust mõjutav faktor, siis on neil prioriteedid ikka väga tugevalt paigast ära. Siis peaks olema kõige pakilisem asi autodes helisüsteemide keelustamine.
k
kõrvaklapid/ 18. aprill 2018 16:53
Kõrvaklappide demoniseerimine on huvitav, sest tegelikult sellel ei ole mitte mingisugust teaduslikku alust. See põhineb ainult selektiivsel mälul: kui rongi alla jääb kümme inimest ilma kõrvaklappideta ja siis üks inimene kõrvaklappidega, siis on hea võidukalt osutada rongi alla jäämise "põhjusele". Kuna ülejäänud 10 juhul jääb "põhjus" leidmata, siis need lähevad kohe meelest. Samas pööramata üldse tähelepanu, et raudteed ületavatest inimestest on kõrvaklapid näiteks igal kaheksandal, aga rongi alla jääb ainult iga kümnes. (Aga seda statistikat ju keegi ei tee. Kedagi ei huvita, kas kõrvaklapid on üldse faktor või ei ole.)
Uuringud on näidanud, et normaalse helitugevuse korral kuuleb kõrvaklappidega jalgrattur liiklushelisid palju paremini kui autojuht, kellel salongis muusika ei mängi. Uuringud on näidanud, et kõrvaklappe kasutavad jalgratturid ei ole liikluses vähem tähelepanelikud kui kõrvaklappideta jalgratturid. Pigem vastupidi, nende üldine stressitase võib olla madalam ja see tuleb liiklusohutusele ainult kasuks.
Naiivsevõitu on ka arvamus, justkui inimene ilma kõrvaklappideta kõike väga hästi kuuleks. Rongivilet võib-olla küll, kuigi tuulisema ilmaga rattaga sõites võib tuule mühin kõrvus olla väga vali. Porgand ise on nii vaikne, et muu liiklusmüraga võrreldes võib ta tulla täiesti hääletult.
Kas politsei on üldse püüdnud välja selgitada, kui palju on auto alla jäänud inimesi sellepärast, et neile kuulmise järgi on tundunud, et autot ei tule? Ainsad jalakäijad, kes kõrvaltänavates mulle ettevaatamatult ratta ette üritavad astuda, paistavad seda tegevat puhtalt kuulmise järgi, keegi neist ei kasuta kõrvaklappe.
Ma ise kõrvaklappe ei kasuta, aga kas politsei tahab öelda, et ma peaksin kuidagi üleolevalt ja vaenulikult suhtuma ka näiteks kergliiklusteel sörkivasse kõrvaklappidega tervisesportlasse?
e
er/ 18. aprill 2018 05:03
kas see kollases pusas oli Taavi rõivas?
v
18. aprill 2018 08:27
Vaher - katsetab uusi kõrvaklappe