Eesti uudised

GALERII | Politseinikud kontrollisid Tallinna ja Harjumaa raudteeülekäike (4)

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2018 21:00
Foto: Tiina Kõrtsini
Politsei võttis teisipäeval kõrgendatud tähelepanu alla Harjumaa ja Tallinna raudteeülekäigud ja -sõidud.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse patrulltalituse juhi Varmo Reinu sõnul on tänase tegevuse ajendiks inimesed ise. „On liiklejaid, kes pole päris täpselt aru saanud või ei hooli sellest, mida tähendab alla langenud tõkkepuu ja punased tuled fooris. On ka neid, kes märgistamata ülesõitu ületades ei vaata, kas rong tuleb või mitte. Iga liikleja kohustus on veenduda, et rööbastee ületamine, olgu jala, rattaga või sõidukis, oleks ohutu,“ ütles Rein.

Üks raskematest sel aastal toimunud rongiõnnetustest juhtus 20. veebruaril Keila lähedal Kulnas, kus alkoholi tarvitanud veoautojuht ei andnud rongile teed ning põrkas sellega kokku. Õnnetuse tagajärjel sai üheksa inimest vigastada ning rong tuli rööbastele tagasi tõsta.

„Ennast ja teisi seavad ühtmoodi ohtu nii tõkkepuid maha sõitvad ja fooritulesid eiravad sõidukijuhid kui ka kergliiklejad, kes on näiteks võlutud nutiseadme ekraanist või kurdistatud kõrvaklappidest. Jälgime, et ka nemad ületaksid raudteed turvaliselt, ega toimuks ühtegi viimase hetke raudteeületust,“ rääkis Rein.

Samal teemal

29.04.2018
GALERII | Järvamaal põrkasid kokku auto ja rong, autojuht vajas elustamist
21.02.2018
VIDEO | "Pealtnägija": raudteel surma otsimine on kui rahvussport, rongijuhid hoiavad tegelikkuses ära väga palju õnnetusi
18.02.2018
Küsimus | Kas Eesti raudteed on piisavalt ohutud?
15.02.2018
Rongiõnnetus läheb purjus veokijuhile maksma 1,2 miljonit eurot