Eesti uudised

Politsei: Jaak Aab ei valetanud, ta nimetas end ministriks (45)

Delfi, 17. aprill 2018 19:18
Jaak Aab astub tagasi Foto: Tiina Kõrtsini
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) vabandab riigihalduse minister Jaak Aabi ees seoses segadusega, kas Aab nimetas end 11. märtsil politseipatrullile antud ütlustes valitsuse liikmeks või mitte.

Asjaolusid järele uurides tõdes PPA, et jääknähtudega juhtimise tõttu karistada saanud Aab ütles politseipatrullile, et ta on vabariigi valitsuse minister, aga see info läks kuhugi kaotsi, teatas PPA kommunikatsioonibüroo juhataja Kirsti Ruul.

Samal teemal

"Kõigepealt palun vabandust selle pärast, et väärteootsusesse on Jaak Aabi töökohaks märgitud riigikogu, kuigi kohapeal vormistatud protokolli on Jaak Aabi töökohaks märgitud vabariigi valitsus. Vastab tõele, et Jaak Aab ütles patrullautos oma töökohaks vabariigi valitsus riigihalduse minister. Püüame praegu välja selgitada, kuidas sai juhtuda, et menetluse käigus on dokumendi vormistamisel selline viga tekkinud," kommenteeris Ruul.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Aab teatas teisipäeval, et astub tagasi, sest istus 11. märtsi ennelõunal jääknähtudega autorooli ja ületas lubatud sõidukiirust. Ta ei teatanud väärteost kohe, sest ei tahtnud riigieelarve strateegia läbirääkimisi löögi alla seada.

58aastane Aab tunnistas, et ministriametile saatuslikuks saanud päevale eelnenud õhtul oli tal väike istumine sõprade seltsis – käidi saunas, räägiti juttu ning joodi lahjat ja kangematki alkoholi. "Olin sõprade juures ega pidutsenud avalikus kohas. Õhtul käisime saunas ja istusime pikalt, sest ma polnud sõpradega ammu kohtunud," ütles ta.

Loe pikemal Õhtulehe artiklist "Miks ootas minister Jaak Aab üle kuu aja, enne kui tunnistas jääknähtudega autojuhtimist?".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee