Juhtkiri

Juhtkiri | Jaak Aab ei ole siiras (8)

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2018, 17:21
 
Kiirust ületanud ja jääknähtudega roolist tabatud poliitiku koht ei ole valitsuses – õnneks sai see riigihalduse ministrile Jaak Aabile selgeks veel enne, kui ajakirjandus pidi tema südametunnistusele koputama, nagu räigemategi eksimuste puhul kipub olema. Teisalt viitab 37 päeva pikkuseks veninud sisekaemus, mis jäi teo toimepaneku ja avaliku patukahetsuse vahele, et võib-olla panustas valitsusliige võimalusele, et info väärteo kohta ei jõuagi avalikkuse ette.

See lootus purunes eelmisel laupäeval, kui peaminister Jüri Ratast andis juhtunust sotsiaaldemokraadist siseministrile Andres Anveltile teada. Nii satub kahtluse alla Aabi siirus, kui ta ütleb, et ülestunnistuse ja tagasiastumisotsusega venitamise tingisid aprillikuised riigieelarve strateegia arutelud. Tegelikult pole seegi suurem asi põhjendus, sest tegu oli tehtud ja ta oleks pidanud sellest peaministrit samal päeval teavitama.

Samal teemal

Kui valitsusest lahkumisest teada andnud tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sai neil aruteludel osaleda, siis miks mitte Aab? Ja mis takistas Keskerakonda avalikkust informeerimast kohe laupäeval, kui esimene jutuajamine Aabi ja Ratase oli vahel peetud? Ega ometi tõsiasi, et eetriruumi tulnuks jagada samal päeval oravate juhiks valitud Kaja Kallasega?

Muidugi on Ratase seisukohast piinlik, et see on tema erakonna viieliikmelisele valitsusdelegatsioonile juba kolmas ministrivahetus. Tuleb see valitsuskogemuse puudumisest või millestki muust, kuid Keskerakonna ministreid kisuvad mõtlematud sõnad-teod ikka ja jälle libedale jääle. Peagi 40% ulatuses varumeestest ja varumeeste varumeestest koosnev valitsuskabinet paneb aga küsima, millal tasub pideva remondi asemel hoopis valitsusvahetus ette võtta. Tegelikult võiks haldusreformi elluviimisega seotud olnud ministri koha nüüdseks üldse kaotada.

Mis aga puudutab ministrikohalt lahkuva Aabi edasist saatust, siis on Ratas lubanud, et erakond ei jäta omasid. Miks peakski – näiteks kampaaniajuhi puhul loevad rohkem organiseerimisvõimed kui ausus ja plekitu maine. Seda esimest on Aab erakonna peasekretärina juba tõestanud.

8 KOMMENTAARI

k
Klge 21. aprill 2018, 22:26
ajakirjanikud,kes või mis sellest võitis,et ta tagasi astus,võibolla oleks parem kui poleks
väljatulnud,mõtetu soigumine. Loeb, kas ta oma tööga hakkama sai,mitte niuksed pisiasjad.
Ma ei vali kunagu keski,aga see ilkumine sisuliselt süütu inimese kallal on vastik.
k
karnimees 18. aprill 2018, 18:05
Nüüd on Aab oma jääknähtudega pihtide vahel. Aga Gräzin, kel oli eluohtik joove, laiab ikka edasi
Loe kõiki (8)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee