Lastega tootepildid on nüüdseks maha võetud (Amazon)

Mõnele meeldib kanda T-särke, millel kirjas mõni sõnum. Mõnele meeldib ka oma last sellistesse sõnumiga rõivastesse riietada. Kuid „Naudi kokaiini“?

Trükk T-särgil võib kandja kohta edasi anda infot, et tal on teatud poliitiline või ühiskondlik maailmavaade, et tal on huumorimeel (või mitte), et talle meeldib mõni ansambel, film, telesari, toit ja nii edasi. Üks küllaltki habemega nali on T-särk, kus populaarse karastusjoogi hüüdlause „Naudi Coca-Colat!“ („Enjoy Coca-Cola!“ ingl. k. - toim.) asemel on samas kirjatüübis „Naudi kokaiini!“ („Enjoy Cocaine!“).

Kui täiskasvanu sellist särki kannab, ei ütle see ilmselt muud, kui et tegemist on retrohuumori armastajaga - või siis tõepoolest antud uimasti fänniga. Tõenäoliselt ei šokeeriks selline kiri särgil ühtki tänaval vastutulijat.

Kuid Amazoni veebipoes olid selle kirjaga särgid müügil lastele. Tavaliselt on lastesärkidel kirjas nunnud sõnumid ja pildid kassikestest, ükssarvikutest ja mõmmidest. „Naudi kokaiini!“-trükiga särgi võis osta koolieelikule, samuti pudipõlle või sipukad pere pisimale.

Metro kirjutab, et Amazon eemaldas ühe kasutaja kaebuse peale lastele sobimatud tooted müügilt. Amazonil on kahtlaste toodetega probleeme olnud varemgi - müügilt on eemaldatud rassistlik kostüüm ja lapsekujulised seksnukud.

Jaga artiklit

12 kommentaari

E
ekspert  /   20:03, 25. apr 2018
Terve maailm on täis Coca kraami, sõna otseses mõttes terve maailm on seda täis ja nüüd võeti mingid särgid maha?
Arusaamatu.
  /   23:50, 18. apr 2018
so what??

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis