Maailm

„Ta on ju arst!“ Sõjavastane protestija usub, et Süüria diktaator on hea inimene

Toimetas Greete Kõrvits, 17. aprill 2018 16:38

63 KOMMENTAARI

e
eestlane vetšjorkale/ 18. aprill 2018 12:43
milline õhtulehe suunamuutus.
TIBLUNNIDE jauramine ja venelaste ning tem aliitlaste SIGADUSTE ülistamine...
olen seni emale tellinud õhtulehte.
NÜÜD LÕPETAN TELLIMISE.
sellist partjankahaisuste kirsade saasta eestlased ei telli!!!
v
18. aprill 2018 08:10
Vene robottroolid, tõelised trollid ja Venemaa propaganda poolt täiesti puhtaks pestud ajudega eestlasedki siin totrusi paljundamas.
n
nii on/ 18. aprill 2018 12:39
ja õhtulehe kirjatsurast tiblunn eestlaste komme kustutamas...
s
Scaramanga/ 18. aprill 2018 03:39
Keset linna, tihedalt asustatud piirkonnas asub väidetav keemiarelvade ladu ja tootmishoone.
Parim võimalik lahendus on see puruks pommitada, sest ega keemiarelv ju ilma lubaküsimata ei levi :) Järgmisel hommikul kohalikud elanikud ja sõjaväelased kondavad varemete vahel ringi ilma igasuguste kaitseriieteta :) Keemialabor tõesti !
D
???/ 18. aprill 2018 12:33
Diktatuurimaades pole selles midagi imelikku. Ennegi on seal niinimetatud "inimkilpe " kasutatud. Ja inimeste tervis? 14 septembril 1954.a. korraldas tollane NSVL marssal Georgi Žukov Volga taguses Orenburgi oblasti Totski polügoonil tuumakatsetuse. Ametlikult osales õppusel 39 tuhat ajateenijat ning 6000 ohvitseri, kuid lähikonnas paiknes veel üle 100 tuhande sõjaväelase. Pärast plahvatus aeti umbes 30 tuhat sõjaväelast, enamasti noort ajateenijat koos sõjatehnikaga aga samuti ka veoloomadega läbi veel pooleldi hõõguva plahvatuse epitsentri tuhaväljade. Ilma migi erilise kaitseriietusega. Õppuse eesmärk oli harjutada pealetungi tuumarelva toel, kui vastase kindlustused on tuumalöögiga purustatud. Just selle novaatorliku ning "eduka" sõjaõppuse eest saigi marssal Žukov oma neljanda Nõukogude Liidu Kangelase tähe endale rinda.
Muidugi mõista oli avalikkuse eest kõik rangelt salajane. Kui asi nii 35 aastat hiljem, glasnosti ajal lõpuks avalikustati, siis oli 39 tuhandest õppuse osalenud sõdurpoisist elus veel vaid umbes 10%. Ülejäänud kiiritada saanud olid mullatoidul. Kuigi 55-60 aastat ei tohiks meeste jaoks veel mingi eriliselt kõrge iga olla.
l
loogiline/ 18. aprill 2018 20:20
Siis oli möödunud 1 aasta Stalini surmast.See oli kabalistlik ohverdus,sest rahajuutide viha oli veel värske,kuna Stalin oli nende vendi vene rahva timukaid trotskiste seina äärde pannud.Stalini ütlus,et peale tema surma petavad kapitalistid venelasi nagu pimedaid kassipoegi,on paika pidanud.
k
Kujutame ette Liibüa/ 17. aprill 2018 22:54
Täielikku anarhiat Süürias?Süürias on 4 korda rohkem rahvast kui liibüas.
a
Ausalt./ 17. aprill 2018 22:52
l
17. aprill 2018 22:12
Lugemine nagu KaPo aastaraamatust. Kas keegi arvab, nagu meil riigiametites ei töötaks samasuguseid infantiilseid t-ölle?
w
wwwwwwwww/ 17. aprill 2018 21:32
USA telekanal OANN lasi eetrisse loo sellest, kuidas nende reporter Pearson Sharp käis Süürias Douma linnas uurimas, kas väited Süüria valitsuse poolt 7. aprillil keemiarelva kasutamisest samas kohas vastavad tõele või mitte.
Sharp andis oma uurimistööst ülevaate ja selgitas, et nii kohalike inimeste, sõdurite kui ka arsitidega rääkides ei õnnestunud tuvastada mitte ühtegi jälge sellest, nagu oleks Doumas üldse mingi keemiarelvarünnak toimunud. Küll aga leidus märke, mis viitavad väidetavat rünnakut kajastavate videokaadrite võltsimisele.
“Ma rääkisin ühe [kohaliku] arstiga, kes läbib seal oma väljaõpet ja kes töötas seal meditsiinilise meeskonna liikmena rünnaku toimumise ajal. Ja ma küsisin temalt, mida ta sel päeval nägi. Ta ütles mulle, et see oli tema jaoks rutiinne päev. Ta ütles, et sel päeval oli väga tolmune, mistõttu paljud inimesed tulid nende juurde köhides ja kurguärritusega ning tavapäraste sõjavigastustega, kuna see oli osa terroristide poolt okupeeritud sõjatsoonist. Ja nad ütlesid, et ei toimunud midagi tavapäratut ning kui nad täitsid oma rutiinseid ülesandeid, tormas järsku eikusagilt ruumi hulk võõraid, karjudes, et on toimunud keemiarünnak. Nad tõid sinna väidetavaid ohvreid ning neid hakati veega puhtaks pesema. Selle peale ehmusid arstid muidugi ära ning nad haarasid samuti voolikute järele ja tulid appi. Ning võõrad, kes ohvrid sinna tõid, filmisid kõike. /… / Nad [arstid] ütlesid, et nad võtsid kaasa kaamerad ja filmisid kõike ning kohe, kui nad olid kõik puhtaks pesnud, pakkisid nad asjad kokku ja lahkusid. Ning sellega asi lõppeski. Ning arst ütles, et kui need inimesed seal viibisid, siis ei näinud nad mingit märki sellest, nagu oleks keemiarünnak aset leidnud. Nad ütlesid, et kui sa saad keemilise põletuse, siis su silmad lähevad paiste, sa ei saa hingata, sa köhid. Nad ütlesid, et need inimesed, kes nende juurde saabusid, nägid välja täiesti tavalised, ning nad ei näinud mingeid märke keemiarünnakust.
Ma rääkisin ühtlasi haigla peakirurgiga ning ta kinnitas, et tol päeval ei olnud haiglas ühtegi surmajuhtumit. Ta ütles, et ta ei olnud isiklikult näinud midagi, mis oleks tõendanud keemilise rünnaku asetleidmist. Ta ütles samuti, et relvainspektorid… sellest loost on kaks vastukäivat versiooni. Esimene arst ütles, et ta arvas, et isikud, kes võisid olla relvainspektorid, tulid haiglasse, tegid sellele lihtsalt tiiru peale ja lahkusid. Ta ütles, et nad ei võtnud mingeid proove, ei kontrollinud seinu ega voodeid kemikaalide osas… nad jalutasid lihtsalt ringi, vaatasid asju ja lahkusid. Peakirurg ütles, et üldse mingeid inspektoreid ei käinud. Ma ei tea, kumb lugu tõele vastab, kuid igal juhul pole inspektorid avaldanud midagi, mida nad oleksid sealt leidnud, seega tõde võib olla kusagil vahepeal. Igal juhul pole siiani leitud mingeid tõendeid selle kohta, et mingi keemiarünnak oleks aset leidnud. See on selle loo järeldus. Ma ei ütle sellega aga, et keemiarünnakut ei toimunud. Mul pole kummagi versiooni jaoks lõplikke tõendeid, kuid olles seal käinud ja otsinud mingit tõendusmaterjali, olles intervjueerinud tosinaid kohalikke elanikke, seal töötavaid sõdureid, sõjaväepolitseinikke, riigiametnikke, sealseid elanikke, haiglate arste… mitte keegi ei näinud vähimatki tõendit mingisuguse keemiarünnaku kohta.”
Nagu Sharp toonitab, ei saa tema uurimise tulemusi käsitleda kindla tõendusena sellest, et keemiarelvarünnakut ei toimunud ning ta lisab, et tarvis on täiendavat uurimist. Küll aga rõhutab ta, et seni pole leidunud absoluutselt mitte ühtegi keemiarelva rünnaku toimumist kinnitavat märki, tõenditest rääkimata.
Vähemalt Wikipediale toetudes ei ole põhjust allika usaldusväärsust välistada. Päris kindlasti ei ole aga põhjust usaldada kõnealust allikat vähem kui džihadistlikke rühmitusi, kellelt keemiarelva kasutamise süüdistused pärinevad.
i
idealist/ 18. aprill 2018 06:05
Tegelt võib peale sündmuse toimumist väita mida tahes, ka sündmust pommitamine võiks väänata, pole toimunud ja see piltide seeria netis on kokkumixitud photushopiga. On seda teinud venelased ukraina kohal allalastud lennukuga(väga robustselt) Parim viis on vasturünnak propaganda kanalitel ja täie rauaga, isegi vintti mitukorda üle keerates. Oli näha venelaste poolt gruusia sõja järel.
l
18. aprill 2018 09:58
libameedia võib mistahes sündmusi sulle tõe pähe esitada.
t
to// 18. aprill 2018 12:34
Eriti edukas libauudiste levitaja on Moskva oma.
l
loogiline/ 17. aprill 2018 20:06
et Assad on paha.Ta ei kuula rahaperemeeste sõna ,ei loovuta oma suuri nafta ja gaasimaardlaid lääne suurkorporatsioonidele,ei lase lääne pankadel oma riigi territooriumil tegutseda,ei loovuta Israelile oma riiki.Sellepärast käivad Israeli lennukid Süüriat pommitamas.Rahvusvaheline üldsus ei julge kunagi Iisraelit kritiseerida,sest nende käes on rahatrükipress,mis asub küll ameerikas.

l
Lugeja/ 17. aprill 2018 19:55
Täpsustan, et UK ajalehed räägivad väidetavast gaasirünnakust ja õhurünnakust väidetavate keemiatekastele. Sama oli ka Iraagiga, väideti, et on massihävitusrelvad ja pärast selgus, et ikka ei olnud. Aga riik tehti maatasa ja nafta võeti ära. Süüria konflikt ka puhtalt nafta pärast. Järgmisena minnakse Iraagi kallale.
h
häbi, vetšjorka!/ 17. aprill 2018 19:50
täna on õhtulehes tööl kremlimeelne venkust tsensor, kes ei lase sovokke kritiseerivaid komme läbi...
i
Irf/ 17. aprill 2018 19:00
Dr. Mengele ja Che Guevara olid ka arstid. See asjaolu ei takistanud esimest eksperimenteerimast ja teist korraldamast hukkamisi, mida hea meelega pealt vaatas. Ka keegi Dr. Marcel Petriot oli arst, aga yhtlasi ka seeriamõrvar.
a
ai-ai/ 17. aprill 2018 18:41
hambaarst teeb haiget ja paneb plommi asemel tuimestuseks keemiapomme! Tegelikult väga viisakas poliitik võrreldes Suurbritannias võimul olevatega.
t
Tiit/ 17. aprill 2018 18:39
Ega Süüria president ei olegi halb, ainult ei allu USA diktatuurile. Sellest ka need mürkgaasi kasutamised, millel pole Assadiga midagi ühist.
P
.../ 17. aprill 2018 19:57
k
kribu/ 17. aprill 2018 22:57
Eestlased on ka pahad kuna ei armasta venemaad.
t
Tiidule/ 18. aprill 2018 12:36
Täiesti nõus. Hea on vaid sm. Putin, seega tuleb vaid temale alluda.
O
!!!/ 17. aprill 2018 18:23
Oh seda lääne inimeste lihtsameelsust! Et kui on arst, siis järelikult ka suur humanist või? Aga kas siis Kolmanda Reichi suurima surmalaagri Auschwitzi vanemarst dr. Josef Mengele ei olnudki diplomeeritud arst või? Ometi tegi ta arvukalt inimkatsetusi, mille käigus hukkus tuhandeid inimesi, enamasti lapsi.
Muuseas, arstidiplomiga poeet oli ka ENSV esimene peaminister ja valitsusjuht Johannes Vares, kirjanikunimega Barbarus. tema valitsuajal piinati ning hukati 1940-41 tuhandeid inimesi. Kuulsamad piinamis ning hukkamiskohad olid Patarei vangla, Pagari tänava maja, Kawe kelder, Scheeli suvemõis, Kuressaare loss. Tartu Krediidikassa keldrid ja veel paljud muudki kohad. Tuhandeid inimesi veeti Venemaa laagritesse, kuhu nad enamasti jäidki. Viidi läbi 1941.a. 14 juuni küüditamine. Üle 10 tuhande inimese või enamgi topiti loomavagunitesse. Mille eest doktor Vares valitsusjuhina vähemati teoreriliseltki vastutama pidanuks.
Loetelu võiks veelgi jätkata.
v
????/ 17. aprill 2018 18:38
valvematrossovid viskuvad juba ambrasuurile...
t
to ????/ 17. aprill 2018 18:45
Ja troll-putinoidid laovad juba agaralt miinuseid. Sest on ju Assad leivaisakese Putini ustavaim sõber ning hingelt tema noorem vend, tema ideede ja ideaalide järgija.
s
siis ikkagi/ 17. aprill 2018 19:02
valvematrossov.Õela irvitusega tatine putinoiditaja...
n
no ja siis/ 17. aprill 2018 20:19
kas miinuste ladumine on keelatud?Putin ei ole see,kellena teda esitletakse( https://www.youtube.com/watch?v=Ez_Ylv6ELKs&t=123s)
t
To ????/ 17. aprill 2018 22:31
Qradima matrosov? See kôigest müüt! Eks proovi viskda ambrasuurile kui MG42 teeb sekundis 25 lasku. Sinust jäävad seal ambrasuuri ees paari-kolme sekundiga ainult v e r i s e d *ittapilpad.
a
Ajaloo huviline/ 18. aprill 2018 01:54
Matrossov oli noor äsja sõjaväkke mobiliseeritud vene sõdurpoiss, kasvanud tollase kombe kohaselt lastekodus (ilmselt olid ta vanema kui rahvavaenlased lihtsalt likvideeritud). Ja tollaseid sõjakaotusi arvestades ilmselt ka üsna lühiajalise ning puuduliku väljaõppega. Lastekodulapsena ei olnud tal ka sellist kokkupuudet alkoholiga, nagu tuli ette tollastes töölis- ning kolhoosiperedes. Ning sõdureid ummisjalu rünnakule saates neile julgustuseks traditsiooniline rindemahe 100 grammi piiritust sisse anti, hakkas kange käraks noorele poisile latva, nii et too ei saanud isegi aru, kuhu tema pehmed jalad teda kandsid ning kuhu ta ninali maha prantatas. Tuii välja, et otse sakslaste kuulipilduja ambrasuuri ette. Ning kuulidest läbi tikitud joobnust oligi saanud surematu kangelane.
a
Andres/ 18. aprill 2018 07:08
Matrossov oli väljamõedis, pakazuuhha. Loll-Ivan lendas ahjuga, seda ka usud?
t
to no/ 18. aprill 2018 12:59
Õigus! Muidugi on Putin midagi muud kui see, kellena Moskva meedia teda esitleb. Tiigritaltsutaja, Baikali järvepõhja uurija, hävituslendur, ornitoloog, sukelduja, arheoloog, muusik. polüglott j.n..
a
Andresele/ 18. aprill 2018 13:10
Pooled sõjakangelased on välja mõeldud. Näiteks ka need Moskva lähistel kangelastegusid teinud 28 panfilovlast. Mitte üheski tollases ametlikus ettekandes ega raportis see ei kajastunud. Ega teaddnud sellest ka keegi seal võidelnutst.
Legendi algallikaks oli mingi rindele kangelaslugusid otsima otsima saadetud ajalehe korrespondent, kes selle loo kirja pani. Kuid tema eesliinini ise üldse ei jõudnudki. Tema läks vaid armee staabini, mis asus paarkümmend kilomeetrit rindest tagalas. Ja seal ta mõne tagalaroti õhust võetud fantaasia kirja panigi. Või mõtles ise selle välja, sest et midagi pidi ju toimetajale ette näitata olemai
Ka too ˇžoja Kosmoenjanskaja kangelasteo ametlik kirjeldus on suuresti väljamõeldis, sest reaalselt oli lugu legendist oluliselt erinev.
h
huvitav/ 17. aprill 2018 20:09
kas sa ise ei olegi naiivne,kui usud neid siioni muinasjutte?
Ô
!!!-le/ 17. aprill 2018 22:28
Ôige! Che oli samuti tohter.
a
Ajaloo huviline/ 18. aprill 2018 01:59
Täpselt nii! Seejuures ideele eriti ustav ning printsipiaalne. Sest just temale, Chele usaldas revolutsiooniliider Fidel Castro pärast Havanna langemist ning võitu klassivaenlaste likvideerimise austava ülesande.Temas, Chestt sai Kuuba revolutsiooni Džrsinski ning Beria. Kes korraldas klassivaenlaste operetlikke kohtufarsse ning hukkamisi.
k
Kiidan/ 17. aprill 2018 17:25
alati heaks igasugused rünnakud venemaa sõpradele,olgu nende nimi Assad või mistahes!
m
mina kiida heaks/ 17. aprill 2018 17:36
kui sind pika lipsuga näen.Võin aidata vajadusel.
1
17:25, jäta see meelde/ 17. aprill 2018 18:20
Ära kunagi tee teistele seda, mida sa ei taha, et sinule tehtaks
K
??? to 18:20/ 17. aprill 2018 18:29
Kuhu on jäänud see sinu jumalik õiglus näiteks Lenini, Stalini, Tito, Honeckeri, wsimees Mao, Kimide, Pol Pothi, Franco ja paljude teiste puhul? s i g a t s e s i d nii eet vähepolnud, ajasid hauda miljonid, kuid karistus jäigi tulemata. Surid rahulikult ning lugupeetutena.
v
????/ 17. aprill 2018 18:39
valvematrossovid viskuvad ambrasuurile...
t
to ????/ 17. aprill 2018 18:46
Ja troll-putinoidid laovad juba agaralt miinuseid. Sest on ju Assad leivaisakese Putini ustavaim sõber ning hingelt tema noorem vend, tema ideede ja ideaalide järgija. Sega ontema kaitsmine putinoidide püha kohus.
e
Ega / 17. aprill 2018 18:54
elu piirdu ainult siinilmas elamisega, järgmisel elu etapil sajab bumerange kaela nii et vähe pole.
s
siis ikkagi tegu/ 17. aprill 2018 19:04
valvematrossoviga.Õelalt irvitades tatine putinoiditaja...
t
to Ega/ 17. aprill 2018 19:07
Täiesti kirikumehe vääriline mõttekäik. Et ärge te jaurake ega ülekohtu üle nurisge, vaid jätke karistamine ainult õiglse jumala hooleks, küll tema pahategija pärast õndat surma keldrikorruse katlamajja suunab. Karistust kandma.
Ise aga kannatage vaguralt kõik maine ülekohus ilma nurisemata, sest siis saate te pärast surma kuhjaga tasutud ning paradiisis märtritena aukohale.
v
Veelkord.../ 18. aprill 2018 00:06
To 18.29. N. Ceausescu unustatud.??
t
to Veelkord/ 18. aprill 2018 02:12
Seausescud valitsesid Rumeeniat karmil käel ning ise kuninglikus luksuses sumades, kuid nende surm ei olnud siiski mitte arstide kergendatud, auväärne lahkumine Ega ei kuulutatud välja üleriiklikku leina. Need diktaatorid, nii mees kui ka tema naine langesid surmaeelsel päeval siiski rahva viha alla ja mässajate kätte vangi, nende üle mõisteti kiirkohut ja nad lasti automaadivalangutega maha. Hea seegi.
Kuigi, jah, nende hirmutegusid ja kuritööde mahte arvestades oli automaadivalangutest muidugi vähevõitu. Sest tegelikult väärinuks nad eelnevat kuulajalist töötlemist muistse suurinkvisiitori Torquemada piinaspetsialistide käe all ning eriti pikaldast ning piinarikast, niinimetatud "kvalifitseeritud hukkamist" , mida harrastati riigireeturite puhul keskaegsel Inglismaal.
m
Muidugi/ 17. aprill 2018 17:19
On Assad hea president. Oma rahva president. Moslemid ei taha liberaalset valitsejat. ( Liibüa , Iraak, jne)
S
!!!/ 17. aprill 2018 18:35
Selline t i m u k a t e kummardamine ja austamine on ómane ka vene rahva mentaliteedile. Kes on ajaloost nende iidolid? Ivan Groznõi, Peeter Suur, Stalin! Tegelase, kes on vene rahvat piinanud ja rõhunud, nagu ei keegi teine. Kelle kätel on terved meretäied inimverd. Või marssal Žukov, kes vähimagi sümepiinata ajas miljoneid sõdureid kindlasse surma. Näiteks kurikuulsasse "Rževi lihamasinasse". Kus miljonid vene soldatid pidid oma eluga kinni maksma selle, mis marssali kullaga ehitud furaška all puudu jäi.
k
????/ 17. aprill 2018 19:05
kas valvematrossovile makstakse hästi?Eurodes või peremehe vääringus?
t
to Just/ 17. aprill 2018 19:09
Kus kohas too pr. May siis meretäie brittide verd juba ära valada jõudis?
t
tema valab teiste rahvuste verd/ 17. aprill 2018 20:22
et pooletoobine veesogaja teaks
t
to 29:22/ 18. aprill 2018 02:22
Selles ongi suur erinevus. Sest nii Stalin, Ivan Groznõi, Peeter Esimene, ŽUKOV ning teised taolised valasid oluliselt ning märksa rohkem ikka omaenda rahva verd.
Mayst pole seda küll kuulda olnud. Tema pommitas rakettidega ikka Süüriat ( ja sealgi eelkõige varahommikul, enne tööpäeva algust laboreid, ladusid ning tehaseid). Mitte aga Londoni elamukvartaleid. Nii et teda eespool nimetatud oma rahva vere valajate hulka küll liigitada ei saa.

a
Arbi/ 17. aprill 2018 17:16
t
to ARBI!!!/ 17. aprill 2018 18:05
u
ussr/ 17. aprill 2018 17:16
Mis õigusega Inglismaa, Prantsusmaa ja USA ründavad Süüriat?
Me siin Eestis oleme ka Assadi toetajad.
1
123x456/ 17. aprill 2018 17:03
Kahju, et Eesti massimeedia ka selle lobaga kaasa läheb.... Pikka iga Damaskuse Lõvile, Assadile!
e
Eestit ei ole ammu enam/ 17. aprill 2018 18:06
on mingi sabaliputav puudelmoodustis.Iseseisvusetu pealegi.
o
On ikka/ 17. aprill 2018 22:49
Sina oled lõunavene lambakoer.
k
kus on diktaatorid/ 17. aprill 2018 16:57
ameerika,inglismaa,prantsusmaa.Seal on diktaatorid kes ainuisikuliselt RAHVAST ja SEADUSEST mööda hiilides korraldasid raketirünnaku suveräänsele riigile.Süüriale.
m
Miks?/ 17. aprill 2018 18:58
Suurriigid tohivad aga väikeriigid ei. Iisraelist ei räägi.
m
mis nutad/ 17. aprill 2018 19:54
Nagu Venemaa Gruusiat ja Ukrainat..
n
nuuksu/ 17. aprill 2018 20:23
valvematrossovist veesogaja...