Külliki Kübarsepp leiab, et riigihalduseministri ametikohta pole Eesti vabariigis vaja. (Stanislav Moshkov)

Vabaerakonna saadiku, riigireformi probleemkomisjoni liikme Külliki Kübarsepa hinnangul on riigihalduse ministri Jaak Aabi tagasiastumise ajel valitsusel mõistlik algatada riigihalduse ministri ametikoha kaotamine.

„Eelmised riigihalduse ministrid Arto Aas ja Mihhail Korb kinnitasid, et haldusreformi läbiviimise järel sellise ministriportfelliga jätkamist enam vaja pole,“ tuletas meelde Vabaerakonna saadik ning riigikogu riigireformi probleemkomisjoni liige Külliki Kübarsepp.

„Haldusreformi läbiviimiseks on nii valitsuse tasandil, kui ka seadusandlikul tasandil eeltöö tehtud. Selle edukaks jätkamiseks on antud teatepulk kohalikele omavalitsustele,“ nentis Kübarsepp.

Reformierakonna aseesimees ja riigikogu fraktsiooni juht Jürgen Ligi nõustub Kübarsepa seisukohaga, et riigihalduse minstrit pole praegu enam vaja.

"Praeguses seisus, kus reformid seisma on pandud, aga küüditamisprojektid sünnitavad pigem kaost, on see olnud riigihaldamatuse amet ja ma olen nõus, teda pole vaja," sõnas Ligi Delfile antud kommentaaris.  

Jaga artiklit

9 kommentaari

V
Vana sots  /   22:48, 17. apr 2018
Ärge jamage, kui Vabaerakond saab juhuslikult valitsusse, siis on see koht vaja jälle luua. Ja täitsa tundub, et Sotsid tõmbavad varsti juhtme seinast ja vabaerakond astub asemele.
A
ab  /   21:31, 17. apr 2018
Et sellest teada ande, pidi siis pohmellsi peaga vahele jääma?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis