Eesti uudised

Hea lugeja, avalda foto kohta arvamust!

Reformikas pärib Tallinnas aru: „Kas linnaosavanemate lasteaedade külastustele on reeglid, et vältida pedofiiliajuhtumeid?“ (26)

Toimetas Marvel Riik, 17. aprill 2018, 14:20
Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe lugemas Tihase lasteaias unejuttu.Foto: Kristiine linnaosa valitsus / Facebook
Selline küsimus tõstatus Tallinna linnavolikogu istungil aprilli alguses. Küsimuse tagamaa peitub Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe külaskäigus Tihase lasteaeda, kus ta luges lastele enne lõunauinakut unejuttu.

2. aprillil tähistas rahvusvaheline üldsus lasteraamatupäeva. Selle päeva puhul külastas Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe oma vastutusalasse jäävat Tihase lasteaeda, kus luges lõunauinaku puhul unejuttu raamatust „Pisike puu“. Linnaosavanema käik lasteaeda jäädvustati fotole, mis samal päeval kleebiti Kristiine linnaosa Facebooki lehele, magavate laste peanupud teki alt välja paistmas.

Sissejuhatuse järel esitab Pillak linnapeale neli küsimust, pärides aru, kas linnavalitsuse liikmetele on kehtestatud käitumise hea tava või eetikakoodeks. Samuti huvitab teda, kas lapsevanemad olid külastusega nõus. Julge sõnakasutusega hakkab aga enim silma arupärimise teine küsimus: „Kas linnaosavanemate lasteaiakülastustele on kehtestatud reeglid, et vältida muuhulgas võimalikke pedofiiliajuhtumeid?“

Poolteist nädalat hiljem annab Aas aru, öeldes, et Pillaku seos sündmusega on meelevaldne ja pahatahtlik. Aasa sõnul ei ole fotolt võimalik tuvastada ühegi lapse isikut ning kõik nõutavad kooskõlastused olid olemas.

Arupärimise ja vastustega saab tutvuda SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee