Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe lugemas Tihase lasteaias unejuttu. (Kristiine linnaosa valitsus / Facebook)

Selline küsimus tõstatus Tallinna linnavolikogu istungil aprilli alguses. Küsimuse tagamaa peitub Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe külaskäigus Tihase lasteaeda, kus ta luges lastele enne lõunauinakut unejuttu.

2. aprillil tähistas rahvusvaheline üldsus lasteraamatupäeva. Selle päeva puhul külastas Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe oma vastutusalasse jäävat Tihase lasteaeda, kus luges lõunauinaku puhul unejuttu raamatust „Pisike puu“. Linnaosavanema käik lasteaeda jäädvustati fotole, mis samal päeval kleebiti Kristiine linnaosa Facebooki lehele, magavate laste peanupud teki alt välja paistmas.

Kogu sündmuste ahel tekitas mitmeid eetilisi küsimusi Tallinna linnavolikogu liikmes Õnne Pillakus, kes on volikogus Reformierakonna fraktsiooni aseesimees. „Laste turvalisuse tagamine internetis on üks olulisematest teemadest, millest pidevalt räägitakse ja vanemate tähelepanu juhitakse,“ seisab Pillaku 3. aprilli arupärimises linnapea Taavi Aasale. „Sellel nädalal Tallinna Tihase lasteaias toimunu jätab mulje, et sellesse liiga tõsiselt ei suhtuta. Riputada avalikult üles pilte, mis võivad oma loomult olla laste väärkohtlejatele meelepärased, on lubamatu. Selliseid pilte ei tohiks üles riputada. Veel vähem teha seda teiste lastega.“

Sissejuhatuse järel esitab Pillak linnapeale neli küsimust, pärides aru, kas linnavalitsuse liikmetele on kehtestatud käitumise hea tava või eetikakoodeks. Samuti huvitab teda, kas lapsevanemad olid külastusega nõus. Julge sõnakasutusega hakkab aga enim silma arupärimise teine küsimus: „Kas linnaosavanemate lasteaiakülastustele on kehtestatud reeglid, et vältida muuhulgas võimalikke pedofiiliajuhtumeid?“

Poolteist nädalat hiljem annab Aas aru, öeldes, et Pillaku seos sündmusega on meelevaldne ja pahatahtlik. Aasa sõnul ei ole fotolt võimalik tuvastada ühegi lapse isikut ning kõik nõutavad kooskõlastused olid olemas.

Arupärimise ja vastustega saab tutvuda SIIT.

Jaga artiklit

26 kommentaari

  /   07:33, 18. apr 2018
Tere Head Inimesed.
Reformierakonna inimestel ei ole ilmselt mingeid ettepanekuid ja ei viitsita sisulist volikogu tööd teha,siis mõeldakse välja selliseid jaburdusi.Äkki selle aseesimehe tõmbas kungi väiksest peast kogemata kass laua pealt maha.
Lugupidamisega

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis