Maailm

MOODSAD AJAD: katoliku preestrid ajavad vaime telefonitsi välja (4)

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2018, 12:44
Kardinal Ernest Simoni 16. aprillil Roomas algajate eksortsistide kursuselt lahkumas.  Reuters/Scanpix
Vatikani konverentsil räägiti esmaspäeval, et nõudlus vaimude väljaajamise järele on kasvanud, vahendab Briti leht The Telegraph.

Esmaspäeval kogunes Rooma katoliku kirikusse ainulaadsele vaimude väljaajajatest preestrite konverentsile üle 260 preestri, teoloogi, psühholoogi ja kriminoloogi. 

Ilmnes, et risiusu vähenemise tõttu ning musta maagia, okultismi ja satanismi leviku tõttu internetis on nõudlus eksortsismi järele kasvanud.

Samal teemal

Saatana küüsist pääseda soovijaid on juba nii palju, et mõned preestrid pakuvad vabastamispalveid - esimest sammu kurjade vaimude väljaajamise teel - telefonitsi.

"On preestreid, kes teostavad eksortsismi mobiiltelefoni vahendusel. See on võimalik tänu Jeesusele," ütles Albaania kardinal Ernest Simoni, keda kommunistlikud võimud piinasid ja vangistasid, kuid kes on pärast trellide tagant vabanemist aidanud paljusid kurjade vaimude ohvreid.

The Telegraphi andmeil üllatasid Simoni sõnad mitmeid preestreid. Toonitati, et eksortsism kaugjuhtimise teel pole tark tegu, sest kurjast vaimust vaevatud kipuvad tihti ägedalt vingerdama ning neid tuleb füüsiliselt kinni hoida, et nad endale viga ei teeks.

"Preestrid palvetavad koos inimesega telefonis, et neid rahustada, aga füüsilisi aspekte ei saa ohjeldada, kui sa kohal pole," ütles professor Giuseppe Ferrari, üks sündmuse korraldajaid ning deemonikummardajate usulahkude ekspert. "Mõned eksortsistid väidavad, et see on tõhus meetod. Seda, on see õpetusega kooskõlas või korrektne, ma öelda ei oska."

4 KOMMENTAARI

m
mul 17. aprill 2018, 18:21
on paar vaimu tagumikus, kes ajaks välja
k
kolla 17. aprill 2018, 15:01
Ma tahaks Jeesusele helistada,tea kas nad numbrit ei jagaks.
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee