Kardinal Ernest Simoni 16. aprillil Roomas algajate eksortsistide kursuselt lahkumas. Foto: Reuters/Scanpix
Maailm
17. aprill 2018 12:44

MOODSAD AJAD: katoliku preestrid ajavad vaime telefonitsi välja (5)

Vatikani konverentsil räägiti esmaspäeval, et nõudlus vaimude väljaajamise järele on kasvanud, vahendab Briti leht The Telegraph.

Esmaspäeval kogunes Rooma katoliku kirikusse ainulaadsele vaimude väljaajajatest preestrite konverentsile üle 260 preestri, teoloogi, psühholoogi ja kriminoloogi. 

Ilmnes, et risiusu vähenemise tõttu ning musta maagia, okultismi ja satanismi leviku tõttu internetis on nõudlus eksortsismi järele kasvanud.

Saatana küüsist pääseda soovijaid on juba nii palju, et mõned preestrid pakuvad vabastamispalveid - esimest sammu kurjade vaimude väljaajamise teel - telefonitsi.

"On preestreid, kes teostavad eksortsismi mobiiltelefoni vahendusel. See on võimalik tänu Jeesusele," ütles Albaania kardinal Ernest Simoni, keda kommunistlikud võimud piinasid ja vangistasid, kuid kes on pärast trellide tagant vabanemist aidanud paljusid kurjade vaimude ohvreid.

The Telegraphi andmeil üllatasid Simoni sõnad mitmeid preestreid. Toonitati, et eksortsism kaugjuhtimise teel pole tark tegu, sest kurjast vaimust vaevatud kipuvad tihti ägedalt vingerdama ning neid tuleb füüsiliselt kinni hoida, et nad endale viga ei teeks.

"Preestrid palvetavad koos inimesega telefonis, et neid rahustada, aga füüsilisi aspekte ei saa ohjeldada, kui sa kohal pole," ütles professor Giuseppe Ferrari, üks sündmuse korraldajaid ning deemonikummardajate usulahkude ekspert. "Mõned eksortsistid väidavad, et see on tõhus meetod. Seda, on see õpetusega kooskõlas või korrektne, ma öelda ei oska."