Imre Sooäär.Foto: Alar Truu
Marvel Riik 17. aprill 2018 12:55
„Ausalt öeldes ei näinud ma mingit vaeva. Kui avastasin, et nii palju inimesi kandideerib juhatusse, siis nägin, et seal ukse taga on juba niigi suur järjekord, et pole mõtet pingutada,“ selgitas endine riigikogulane Imre Sooäär, kellel jäi piletist juhatusse puudu ligemale 200 häält.

„Mulle ei ole seda kohta juhatuses vaja, mul on enda ettevõtete ja loominguga piisavalt palju tegemist,“ ütles Sooäär ilma kurbuse noodita. Ta on veendunud, et aktiivse kampaaniaga oleks ta koha juhatuses lunastanud. „Kuna ma kampaaniat ei teinud, siis mulle oli enda tulemus siiski üllatavalt hea ja väljapoolt riigikogu liikmeid kandideerijatest kõige kõrgem.“

Oma kandideerimise agendaks nimetas Sooäär lepitaja rolli, aitamaks lõpetada erakonna siselahinguid ja sõlme keerdunud suhteid. „Omavaheline pusklemine on just see, mis mul harja punaseks ajas ja oli mu peamine motivaator, miks ma üldse poliitika poole taas vaatama hakkasin. Ma ei usu, et sisemiselt lõhestunud ja pingetes meeskonnad võidavad. Ei spordis ega ka poliitikas, ega samuti ettevõtluses,“ märkis endine riigikogulane. „Lisaks tahtsin pakkuda juhatuses ettevõtjana kogemust, mis on täna majanduses reaalsed probleemid ja aidata välja töötada lahendusi. Neid probleeme tipp-poliitikud iga päev otse ei näe ega taju. Toetan väga Kaja ideed, et inimesed peaksid roteeruma nende sektorite vahel, et kivid ei sammalduks. Endal on mul sellest väga palju kasu olnud ja soovitan ka teistel poliitikutel aegajalt paus teha et näha elu ka nende silme läbi, kes ei ole poliitikas.“

Sooääre hinnangul on juhatusse kuulumine poliitikule prestiiži küsimus, mis ei mängi lõppkokkuvõttes suurt rolli erakonna asjades kaasa rääkimisel. „Reformierakonna juhatuse koosolekud on pealegi erakonna liikmetele avatud, mitte nagu mõnes teises erakonnas. Kui seal on päevakorras küsimusi, mis ka mind huvitavad, siis kavatsen edaspidigi seal osaleda ja kaasa rääkida,“ lubas ta.

Ühtlasi ei näe Sooäär, et juhatusse kuulumine annaks poliitikule parema stardikoha järgmise aasta riigikogu valimisnimekirjas. Selle määrab iga kandidaadi enda profiil ja pädevus oma valdkonnas.

Vaadates uut juhatust, siis selles näeb Sooäär potentsiaali muuta erakond tugevamaks kui kunagi varem. Üllatuseks nimetab ta fraktsiooni liikmete Keit Pentus-Rosimannuse ja Kalle Pallingu juhatuse ukse taha jäämist.

„Usun, et valimised olid ausad ja vabad. See on juba suur samm edasi,“ ütles Sooäär, meenutades võltsimis ja valimispettusi, mille tõttu visati 2013. aastal erakonnast välja toonane europarlamendi saadik Kristiina Ojuland. „Päris kindlasti pole manipuleerimised sisevalimistega midagi uut ka teistes erakondades. Loodan, et selles on vähemalt eesti poliitiline kultuur nüüd suure sammu edasi astunud.“

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Üha haigemaks ja vaesemaks jääv kamp. 17. aprill 2018 17:49
Kahju, et Imre nii pikalt poliitikas olnuna ei saa ikka aru, et selle võlgades ja sisetülides erakonna aeg hakkab läbi saama, midagi siin enam lepitada pole. Suured vaimsed erakonna lõhkujad Rosimannused jäid õnneks ukse taha, kuid tagatuppa ilmselt pääsevad ikka Michali abil, soovib seda Kaja, ei huvita kedagi, mitmel pildil oli ka lõbus Kalev Lillo. Pevkur temast lahti ei saanud vaevalt Kajagi.
17. aprill 2018 16:19
hahaha, teeme halva mängu juures head nägu. kui ei valitud siis nüüd mängime solvunut, irw
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS