Maailm

NIBIRU KUMMITAB TAAS: vandenõuteoreetik ootab maailma lõppu juba 23. aprillil (61)

Aadu Hiietamm, 17. aprill 2018, 12:08
SALADUSLIK NIBIRU: Nii näeb vandenõuteoreetikute arvates välja Maad ohustav saladuslik planeet Nibiru.  Vida Press
USA kristlik numeroloog ja vandenõuteoreetik David Meade kuulutas eelmisel aastal, et 23. septembril hävitab elu meie koduplaneedil Maa kokkupõrge saladusliku planeediga Nibiru. Saatuslikku kokkupõrget siiski ei toimunud. Nüüd pakkus Meade välja uue kuupäeva. Tema värskete arvutuste järgi saabub Nibiru 23. aprillil, vahendab The Sun. 

USAs Louisville´i ülikoolis astronoomiat õppinud kristlik numeroloog ja vandenõuteoreetik David Meade ja temasse uskujad kinnitavad, et saladuslik planeet Nibiru tuleb kaugest galaktikast ja on Maast neli korda suurem.

David Meade avaldas 2017. aasta algul populaarseks saanud raamatu “Planet X – The 2017 Arrival”. Ta kinnitas, seal et Nibiru tuleb Maale pidevalt lähemale ja hiljemalt sama aasta oktoobris toimub saatuslik kokkupõrge. Hiljem täpsustas Meade, et kokkupõrge toimub juba varem ehk 23. septembril.

David Meade´i raamatusse kriitiliselt suhtunud lugejad leidsid üksmeelselt, et tema teooria ei kannata kriitikat. Nimelt ajas Meade väidetavad faktid segamini piiblitsitaatidega ja seetõttu on raske aru saada, kus lõpeb teadus ja algab usk.

Tänaseks on Meade´i poolt mullu pakutud maailmalõpupäevast juba ligi seitse kuud möödas. Ta aga ei väsi ja ootab nüüd Nibiru kokkupõrget Maaga 23. aprillil. Meade toetub oma värskes teoorias piiblitsitaadile ja tähtede seisule. 

Tegelikult hakkasid jutud Maad ohustavast Nibirust levima juba 1976. aastal ja kõike hävitavat kokkupõrget prognoositi 2003., 2012., 2015. 2016. ning 2017. aastaks. Mida aga ei ole, see on kardetud kokkupõrge ja ka tänavu ei ole paanikaks mingit põhjust.

USA kosmoseagentuur NASA ei väsi kinnitamast, et kõik jutud Nibirust on täielik jama. Kui mingi suur planeet liiguks Maaga kokkupõrkekursil, siis oleks see astronoomidele juba vähemalt kümme aastat teada. “Ühtki meid ohustavat kosmoseobjekti ei ole Maale lähenemas,” rõhutab NASA ja autoriteetset kosmoseagentuuri tasub kindlasti uskuda.

David Meade vaidleb aga endiselt NASA-le vastu. Tema sõnul ei saagi me Nibirut näha, sest see planeet liigub väljaspool teiste planeetide tüüpilisi orbiite. Ka mitmed teised vandenõuteooreetikud keelduvad USA kosmoseagentuuri usaldamast ja väidavad järjekindlalt, et NASA varjab teadlikult hukutava planeedi olemasolu.

Siiski leidub järjest rohkem neid, kes on hakanud maailmalõpuks valmistuma. Näiteks teenib USA ettevõtja Robert Keith Vicino juba aastaid suurt raha maa-aluste luksuspunkrite ehitamisega. Need kaitsevad ettevõtja sõnul nii tuumasõja kui ka kosmosest lähtuvate ohtude eest. Viimasel ajal saab Vicino rohkelt tellimusi ka Venemaalt.  Venemaalt.

Ühes võib aga olla kindel – kuna mingit kokkupõrget Nibiruga 23. aprillil ei toimu, siis pakuvad vandenõuteoreetikud käesolevaks aastaks välja uue kuupäeva või hakkavad Nibirut ootama järgmisel ja ka ülejärgmisel aastal.

Maast möödus lähedalt suur asteroid 

Maast möödus nädalavahetusel ootamatult asteroid, mis kokkupõrkel oleks meie koduplaneeti korralikult kahjustanud. Õnneks vuhises taevakeha meist mööda, vahendab space.com.

Asteroid 2018 GE3 ilmus teadlaste vaatevälja laupäeval 14. aprillil. 21 tundi hiljem ehk pühapäeva varahommikul lendas see asteroid Maa ja Kuu vahelt läbi. Tema väikseim kaugus Maast oli 192 316 kilomeetrit. Võrdluseks: Kuu keskmine kaugus Maast on 384 400 kilomeetrit. 

Asteroidi 2018 GE3 läbimõõt on NASA teadlaste andmetel kuni 110 meetrit ning niisuguse taevakeha kokkupõrge Maaga tekitaks korraliku katastroofi.

61 KOMMENTAARI

h
harry 19. aprill 2018, 18:07
sakus elab üks prohvet küll tema aitab põllu tänaval hea raha eest saate väga head nõu kuulda
t
Teadjamad räägivad et 19. aprill 2018, 15:40
Selle ninuruga on seekord lõpp, pidi otse päikesesse põrutama ja see on nagu pinksipall ahju visata.
Mida nad siis järgmiseks välja mõtlevad, me ei tea, me ei näe ka, oleme sel ajal teiselpool päikest.
Loe kõiki (61)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee