Eesti uudised

Hea lugeja, kas ka sind häirib Balti jaama kõlaritest kostuv venekeelne jutt?

Jaak Jusket häirib Balti jaama kõlaritest kostuv venekeelne teadustamine (123)

Toimetas Silja Ratt, 17. aprill 2018, 11:55
Jaak Juske Alar Truu
Poliitik ja ajaloolane Jaak Juske kirjutab Pelgulinna Facebooki grupis, et teda häirib Balti jaama kõlaritest kostuv venekeelne jutt. Mees elab ka ise Pelgulinnas ning liigub Balti jaama kandis palju ringi.

"Hommikul tööle kõndides olen tükk aega mõelnud, et mind häirib midagi meie kodukandi linnaruumis. Ühel hetkel sain aru, et see on Balti jaama mürareostus. Suur osa peallinna südamest ei pea taluma kümneid ja kümneid kordi päevas mögafonist tulevat infot, mis puudutab üpris väikest osa piirkonna elanikest. Kindlasti on Balti jaamal õigus infot sõiduaegade kohta levitada, aga kui see kostub vaikse ilmaga uljalt poolteise kilomeetri kaugusele, on asi selgelt paigast ära ja tuleks mõistlikumalt korraldada," kritiseeris Juske alustuseks seda, et kõlaritest kostuv teavitustekst mängib liiga valjusti. 

"Teine küsimus on, miks peab üle Eesti pealinna südame kõlav rongiinfo olema kakskeelne. Pea kõik meie kohalikud venekeelsed elanikud oskavad eesti keelt vähemalt sel tasemel, et saavad aru, mitme minuti pärast nende rong väljub. Või kas me tõesti alahindame sedavõrd oma venekeelsete kaaskondlaste eesti keele oskust," küsib Juske ning lisab, et vene keeles võiks kõlada ehk ainult Moskva rongi väljumisinfo.

"Kui üldse teist keelt üle linna lasta – mida mina ei toeta – siis inglise keelt, millest saavad aru pea kõik ronge kasutavad väliskülalised. Ja jaamas sees võib rongiinfot levitada rahulikult vajadusel ka mitmes keeles. Mida arvate?" uurib Juske teistelt pelgulinlastelt. 

Pelgulinna grupis olevad inimestest mõned nõustusid Juskega, teised aga mitte. Mõned leiavad, et teadustamise valju heli üle kurtmine on pseudoprobleem ning kes müra ei kannata, võib eemale kolida. Teised nõustuvad, et vene keel ei peaks Balti jaamas kõlama ning ka ostukeskuste venekeelsed reklaamid on nende meelest liiast.

Hea lugeja, avalda enda arvamust, ka sind häirivad Balti jaama kõlaritest kostuvad teavitused rongide väljumise kohta? Kas teatad kõlavad liiga valjult ning need peaks olema vaid eestikeelsed? Jäta enda arvamus kommentaaridesse!

123 KOMMENTAARI

s
semper 19. aprill 2018, 02:07
on's see Juske keski EKRE mees?
a
annika 18. aprill 2018, 18:28
häirib-häirib, kuid häirib ka artikli autori võõraviha.
Loe kõiki (123)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee