Eesti uudised

ÕL VIDEO JA FOTOD | Riigihalduse minister Jaak Aab astub tagasi (212)

Kristjan Väli | Video: Tiina Kõrtsini, 17. aprill 2018 11:03
Riigihalduse minister Jaak Aab ütles teisipäeva ennelõunal toimunud erakorralisel pressikonverentsil, et astub tagasi. Minister istus autorooli jääknähtudega ja ületas seejuures kiirust. 
Foto: Tiina Kõrtsini

"Vabandan kõigi Eesti inimeste ees. Enda ametikaaslaste, sõprade ja sugulaste ees," teatas minister.

Foto: Tiina Kõrtsini

Samal teemal

Aab tunnistas erakorralisel pressikonverentsil, et ta hindas enda enesetunnet valesti ja istus hommikul autorooli. Eelneval õhtul oli olnud pidu. Paraku istus minister autorooli jääknähtudega ja ületas seejuures veel kiirust.

"Olen alati lähtunud põhimõttest, et väiksemagi kahtluse korral tuleb alkoholi tarvitamisele järgnenud hommikul autorooli istumist vältida. Paraku usaldasin ma 11. märtsi keskpäeval Tartust koju sõitma asudes oma head enesetunnet, mis hiljem osutus ekslikuks. Tagantjärele tarkusena oli tegemist kahekordse veaga, sest ületasin lubatud kiirust sõites 50km/h alas 73km/h. Ühtlasi tuvastas politsei mul alkoholi tarvitamise tunnused ehk nii-öelda jääknähud. Minu väljahingatavas õhus tuvastati alkoholisisaldus 0,14 milligrammi liitris, mis tähendab 0,28 promilli veres. Kahetsen juhtunut väga sügavalt ning ma ei püüa ennast kuidagi õigustada. Olen oma raske õppetunni saanud ning kutsun kõiki autojuhte vähimagi kahtluse korral mitte rooli istuma. Alkoholi tarvitamise tunnustega rooli istumine on vastutustundetu kõigi kaasliiklejate suhtes ning sellisele käitumisele puudub igasugune vabandus," teatas Aab. 

"Teavitasin peaministrit, rääkisin talle kõik asjaolud ära. Peaministrile andsin ka palve tagasi astuda," teatab Aab.

Mehe sõnul oli ta juhtunule eelnenud õhtul koos sõpradega. Käidi saunas ja joodi ka kangemat alkoholi. "Selliste sündmuste korral kohe kindlasti mitte rooli istuda," toonitab Aab.

Aab jäi vahele Tartu ringteel. Politsei võttis ta vahele Tartus asuva Lõunakeskuse juures. 

"Avalikustasin juhtunu nüüd, kuna mulle tehti eelmise nädala alguses teatavaks väärteomenetluse otsus, mille alusel määrati mulle karistuseks üks kuu juhtimisõiguse peatamist. Ma ei vaidlusta otsust, vaid tunnistan oma süüd. Ma ei avalikustanud juhtunut samal hetkel, sest ei soovinud oma käitumisega varju heita riigi eelarvestrateegia aruteludele. Samuti on mul kahju, et paratamatult toob see kaasa mainekahju valitsusele ja minu koduerakonnale," lisas Aab ning tänas valitsust hea koostöö ning tugeva meeskonnavaimu eest.

Viimased hetked roolis. 12. aprillil oli Jaak Aab veel autoroolis, teel valitsuse väljasõiduistungile, et arutada riigielarvet.

Foto: Robin Roots

Delfi kirjutab, et peaminister Jüri Ratas sai juhtunust teada mitte Jaak Aabi enda käest vaid hoopis rääkis talle juhunust siseminister Andres Anvelt, kes omakorda kuulis rikkumisest politsei peadirektor Elmar Vaheri käest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee