Eesti uudised

Saaremaa ja Hiiumaa saavad lennuühendusteks lisaraha (2)

Toimetas Silja Ratt, 17. aprill 2018 10:30
LennukFoto: Stanislav Moškov
Valitsuse uue riigieelarvestrateegia järgi saavad Saaremaa ja Hiiumaa järgmise nelja aasta jooksul lennuühenduse pidamiseks 22,7 miljonit eurot, mis tagab nii Kärdla ja Kuressaare liinidele senisest parema ühenduse.

Kui seni oli saarte lennuühenduste pidamiseks aastas 2,6 miljonit eurot, siis järgmisel aastal on see 5,53 ja edaspidi kolmel aastal 5,73 miljonit eurot.

Samal teemal

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on riigi eesmärk pakkuda saarte elanikele ja külalistele kaasaegset, mugavat ja kvaliteetset lennuühendust. „Nagu on elu näidanud, on lennuühendus hädavajalik alternatiiv laevaühendusele,“ ütles Simson.

Regionaallennundus on riigile üheks regionaalarengu prioriteediks. Valitsus on varasemalt otsustanud eraldada miljon eurot Kärdla lennujaama navigeerimissüsteemide uuendamisse, mis aitab ilmastikuoludest ära jäänud lende vähendada. Tööde tegemist planeeritakse tänavu teisel poolaastal.

Uus lennuhange on ettevalmistamisel koostöös omavalitsuste, lennuameti ja maanteeametiga ning hange kuulutatakse välja eelduslikult mais. Praegu teenindab mõlemaid liine üks 19-kohaline lennuk, mis väljub tavaolukorras kaks korda päevas, esimene lend on Kärdlasse ja teine Kuressaarde.

Samal teemal

11.06.2018
Augustis suletakse Kärdla lennuväli
20.03.2018
Simson läheb hiidlastele Rukki kanali kohta selgitusi jagama
17.03.2018
Udu takistab Hiiumaale lendamist
11.03.2018
Ohtu polnudki?! Kas Hiiumaale viivad parvlaevad seisid ilmaasjata