Eesti uudised

Kõik raudteeülesõidud ikkagi ei saa tõkkepuud (3)

Toimetas Silja Ratt, 17. aprill 2018 09:57
Tondi raudteeülesõitFoto: Robin Roots
Eesti Raudtee plaan seada üles rohkem tõkkepuid ei puuduta sugugi kõiki raudteeülesõite, riigifirmale kuuluvaid ülesõite täiustatakse vastavalt riskihinnangule, kuid Edelaraudtee lisainvesteeringuid ei plaani.

Kahe suurettevõtte peale kokku on Eestis 223 avalikku raudteeülesõitu, neist 152 kuulub Eesti Raudteele ja 71 Edelaraudtee Infrastruktuuri AS-le, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Veebruaris teatas riigifirma, et soovib kõigile ülesõitudele foori ja tõkkepuud. Praegu on need seal, kus autoliiklus kõige tihedam.

Märtsis kogunenud Eesti Raudtee nõukogu andis ettevõttele rohelise tule, aga mitte investeeringuteks vaid analüüsiks. See tähendab, et praegusele 40 tõkkepuuga ülesõidule lisandub lähiaastatel 51 ning need investeeringud olid otsustatud juba varem. Ülejäänute saatus peaks selguma sügiseks.

Edelaraudteele kuuluvast 71 ülesõidust on tõkkepuuga kaitstud üheksa. Päris reguleerimata on neil 42 ülesõitu. Ettevõtte juhatuse esimees Rain Kaarjas ütles, et nemad investeeringuid ei plaani.

Samal teemal

25.04.2018
Laidvee: Eesti Raudtee liiklusjuhtimine on naabritest kaugele maha jäänud
17.04.2018
Politsei jälgib täna Harjumaa ja Tallinna raudteeületuskohti
16.04.2018
Küsimus | Kas inimesega kokku põrganud rong peab peatuma?
14.04.2018
Lääne-Virumaal hukkus kaubarongilt löögi saanud mees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee