Ronan Farrow (AFP/Scanpix)

USA väljaanded New York Times ja New Yorker pälvisid filmiprodutsent Harvey Weinsteini pikaajalist seksuaalset ahistamist paljastavate artiklite eest Pulitzeri preemia.

Väljaannete uudised oli ekspertide hinnangul kaalukas tegur, mis viis ülemaailmse #metoo liikumiseni. Lisaks Weinsteinile paljastasid New York Times ja New Yorker telekanali Fox uudisteankru Bill O'Reilly seksuaalse ahistamise, vahendab Ilta-Sanomat. Tänu sellele teenisid ajakirjanikud eesotsas Hollywoodi legendide Mia Farrow' ja Woody Alleni poja Ronan Farrow'ga avaliku teenuse Pulitzeri.

Uuriva ajakirjanduse Pulitzeri pälvis Washington Post artikli eest, mis paljastas vabariiklaste senaatorikandidaadi Roy Moore'i teismeliste tüdrukute ahistajana. Moore kaotas Alabama senaatori valimistel demokraatide Doug Jonesile. 

Üleriigiliste uudiste Pulitzer läks Washington Postile ja New York Timesile artiklite eest, mis rääkisid president Trumpi sidemetest Vene ametnikega.

The Guardiani teatel tähistas üks värske Pulitzer ka tõelist kultuuriläbimurret: muusikaauhinna, mis tavapäraselt läheb klassikalistele või džässmuusikutele, võitis räppar Kendrick Lamar (30).

Jaga artiklit

6 kommentaari

T
Tiit  /   10:49, 17. apr 2018
Ei ole näinud ühtegi videot ega fotot väidetavast ahistamisest. Ainult mingite pettenud tüdrukute jutt.
V
Viimsi ahistusõudused  /   10:36, 17. apr 2018
Võidunud miljoonide-vunts on hullematki teind.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis