Maailm

Harvey Weinsteini paljastamine tõi New York Timesile ja New Yorkerile Pulitzeri preemia (6)

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2018 08:14
Ronan FarrowFoto: AFP/Scanpix
USA väljaanded New York Times ja New Yorker pälvisid filmiprodutsent Harvey Weinsteini pikaajalist seksuaalset ahistamist paljastavate artiklite eest Pulitzeri preemia.

Väljaannete uudised oli ekspertide hinnangul kaalukas tegur, mis viis ülemaailmse #metoo liikumiseni. Lisaks Weinsteinile paljastasid New York Times ja New Yorker telekanali Fox uudisteankru Bill O'Reilly seksuaalse ahistamise, vahendab Ilta-Sanomat. Tänu sellele teenisid ajakirjanikud eesotsas Hollywoodi legendide Mia Farrow' ja Woody Alleni poja Ronan Farrow'ga avaliku teenuse Pulitzeri.

Uuriva ajakirjanduse Pulitzeri pälvis Washington Post artikli eest, mis paljastas vabariiklaste senaatorikandidaadi Roy Moore'i teismeliste tüdrukute ahistajana. Moore kaotas Alabama senaatori valimistel demokraatide Doug Jonesile. 

Üleriigiliste uudiste Pulitzer läks Washington Postile ja New York Timesile artiklite eest, mis rääkisid president Trumpi sidemetest Vene ametnikega.

The Guardiani teatel tähistas üks värske Pulitzer ka tõelist kultuuriläbimurret: muusikaauhinna, mis tavapäraselt läheb klassikalistele või džässmuusikutele, võitis räppar Kendrick Lamar (30).

Samal teemal

25.05.2018
Tütre pilastamises süüdistatud Woodyt tormas kaitsma tema poeg
24.05.2018
EGA OMETI? Mitu naist süüdistavad Morgan Freemani ahistamises
03.05.2018
Harvey Weinstein ahistas ka Cate Blanchetti
02.05.2018
Netflixi produtsent väidab, et Weinstein vägistas teda vähemalt 9 korda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee