Eesti uudised

IRL MUUDAB NIME: uus nimi kajastab erakonna poliitika olemust täpsemalt (105)

Ohtuleht.ee, 16. aprill 2018 20:33
Helir-Valdor SeederFoto: Tiina Kõrtsini
Täna toimus Isamaa ja Res Publica Liidu laiendatud eestseisus koos piirkondade ja ühenduste esimeestega, kus arutati erakonna maailmavaatelisi põhimõtteid ning nime muutmist: IRL saab nimeks Erakond Isamaa.

IRLi esimees Helir-Valdor Seeder selgitas erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et erakonna nimi peaks vastama nende poolt tehtava poliitika sisule.

"Sellest lähtuvalt tegin eestseisusele ettepaneku nimetada erakond uue nimega - Erakond Isamaa. Sarnase mõtte on välja käinud ka mitmed teised meie liikmed," seletas Seeder. "Enne ettepaneku tegemist arutasin seda paljude erakonna liikmetega erinevatest piirkondadest, ühendustest ja eestseisusest. Tagasiside oli valdavas enamuses positiivne ning uue nimena sooviti just Isamaad."

Seeder avaldas lootust, et uues nimes kajastub erakonna poliitika olemus täpsemalt, milleks on rahva kestmine Eesti põhiseaduse vaimus ning see lisab neile enesekindlust ja selgust.

Seederi sõnul on erakonda Isamaa vaja, sest Eesti vajab väärtuspõhist rahvuslik-konservatiivset erakonda, mis on tulevikku vaatav ning seisab kaasaegse ühiskonna ülesehitamise eest, kes mõistab Euroopa Liidu, NATO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide tähtsust ja olulisust Eesti majanduse-, välis- ja julgeolekupoliitikale ning mis seisab vastutustundliku ja parempoolse majanduspoliitika elluviimise eest.

Laiendatud eestseisus toetas nimemuutmise ettepanekut ja saatis selle volikogule arutamiseks ja seisukoha võtmiseks. Järgnevatel nädalatel toimuvad uue nime teemal arutelud piirkondades ja ühendustes ning seda arutatakse uuesti 5. mail erakonna volikogu koosolekul.

Maailmavaatelised aluspõhimõtted

Seeder märkis oma kirjas erakonnakaaslastele, et nad on seni tegutsenud ainult valimisprogrammide alusel.

"Esimehe ametipostile asudes lubasin, et erakond hakkab ellu viima selgemat poliitikat. Oleme seda ka kindlasti teinud ning väärtuspõhise erakonnana on meie aluspõhimõteteks rahvuslik-konservatiivne maailmavaade ja parempoolne avatud majanduspoliitika elluviimine. Aga usun, et püsivate aluspõhimõtete kinnitamine suurkogu poolt, aitab meil paremini püsida rahvuslik-konservatiivsel vundamendil. Need põhimõtted peaksid tulevikus olema ka aluseks meie valimisprogrammide koostamisel," sõnas Seeder.

Erakond on kirjapandud põhimõtteid ja väärtusi arutanud piirkondades, osakondades ja ühendustes ning saanud rohkesti tagasisidet, arvamusi ja ettepanekuid. Laiendatud eestseisus otsustas maailmavaateliste põhialuste dokumenti toetada ja saata see volikogusse arutamiseks ning seisukoha võtmiseks.

Samal teemal

05.04.2018
Erakond IRL hakkab juunist kandma nime Isamaa