2
fotot
MILLAL RANDA SAAB? Ilmaprognoos ütleb, et niipea pole rannaliivale asja.  (Tairo Lutter)

Ehkki viimased päevad on olnud kevadiselt soojad, jääb lähinädalate ilm siiski aprillile omaselt jahedaks. Kohati võib tulla vihma.

Eesti ja välismaa ilmaportaalid lähiajaks suuremat sooja ei luba: temperatuur jääb valdavalt 5–10 soojakraadi vahele. Taevas on enamjaolt pilves, mõnel pool võib tulla ka vihma.

Lähipäevade ilm on muutlik. Seda lubab ka Riigi Ilmateenistus. Teisipäeval on vihmane, kuid kolmapäeval sadu lakkab ja nädala lõpp on kuiv. Neljapäeval ja reedel jääb õhutemperatuur 9–16 °C vahele, rannikul kohati 6 °C. Reedel puhub edela- ja läänetuul 7–12 m/s, rannikul puhanguti 15 m/s, õhtul tuul nõrgeneb veidi. 

Norrakate ilmaportaali yr.no pikaajaline prognoos lubab järgmiseks nädalaks valdavalt kuiva ilma. Vaid teisipäeval 24. aprillil võib Tallinnas ja Tartus tulla üksjagu vihma. Temperatuur peaks öösel jääma siiski plussi ehk 4–6 kraadi vahele. Päevaks lubatakse 6–9 soojakraadi.

Soome riiklik ilmateenistus lubab järgmise nädala kolmapäevaks 11 kraadi sooja. Varasemate päevade prognoos on sarnane norrakate omale ehk jahe ja päikesevaene.

Raplamaa ilmatark Metsavana ehk Arvo Saidla leiab, et ilm keerab jahedaks juba lähipäevil. „Kui vanarahva tarkus ütleb, et esimene äike toob suvesooja, siis praegu see paika ei pea,“ kinnitab Saidla. Eile oli Hiiumaal kõva äike, väidetavalt esimest korda sel aastal. 

Metsavana sõnul käib ilm nelja kuni viie päevaste tsüklite kaupa. „Ongi nii soe, et riputa särk varna, ning siis keerab tuul vaikselt põhjakaarde ja on jälle külm,“ ohkab Metsavana. „Aprilli lõpus teeb ka ühe satsi soojemat, aga mai alguses tuleb tagasilöök: tuul tõuseb ja läheb külmaks.“

Saidla sõnul on muidugi tore, et lähiajal võib tulla vihma, mis peseb maha talve jooksul kogunenud kõntsa. „Vihm paneb putukad liikuma, et linnukestel oleks toitu,“ tõdeb ta. 

Vene ilmaportaal Gismeteo prognoosib sooja ilma alles aprilli viimasteks päevadeks, kui temperatuur võib tõusta 13–14 kraadi juurde ning valdavalt on kuiv ja pilves. Gismeteo pole aga kuigi optimistlik maikuu suhtes: nende andmetel on mai algus jahedam kui aprilli lõpp.

Jaga artiklit

27 kommentaari

P
prognoos  /   18:34, 17. apr 2018
Ärge muretsege, suvi tuleb tavapärasest külmem, aga õnneks lühike.
N
no  /   15:17, 17. apr 2018
see vana on siiani ju ainult udutanud, miks tema "ilmateateid" ikka veel avaldatakse?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis