Eesti uudised

Lähinädalatel suurt sooja loota ei ole (27)

Kristjan Väli, 16. aprill 2018, 19:36
MILLAL RANDA SAAB? Ilmaprognoos ütleb, et niipea pole rannaliivale asja.  Tairo Lutter
Ehkki viimased päevad on olnud kevadiselt soojad, jääb lähinädalate ilm siiski aprillile omaselt jahedaks. Kohati võib tulla vihma.

Eesti ja välismaa ilmaportaalid lähiajaks suuremat sooja ei luba: temperatuur jääb valdavalt 5–10 soojakraadi vahele. Taevas on enamjaolt pilves, mõnel pool võib tulla ka vihma.

Lähipäevade ilm on muutlik. Seda lubab ka Riigi Ilmateenistus. Teisipäeval on vihmane, kuid kolmapäeval sadu lakkab ja nädala lõpp on kuiv. Neljapäeval ja reedel jääb õhutemperatuur 9–16 °C vahele, rannikul kohati 6 °C. Reedel puhub edela- ja läänetuul 7–12 m/s, rannikul puhanguti 15 m/s, õhtul tuul nõrgeneb veidi. 

Norrakate ilmaportaali yr.no pikaajaline prognoos lubab järgmiseks nädalaks valdavalt kuiva ilma. Vaid teisipäeval 24. aprillil võib Tallinnas ja Tartus tulla üksjagu vihma. Temperatuur peaks öösel jääma siiski plussi ehk 4–6 kraadi vahele. Päevaks lubatakse 6–9 soojakraadi.

Soome riiklik ilmateenistus lubab järgmise nädala kolmapäevaks 11 kraadi sooja. Varasemate päevade prognoos on sarnane norrakate omale ehk jahe ja päikesevaene.

Raplamaa ilmatark Metsavana ehk Arvo Saidla leiab, et ilm keerab jahedaks juba lähipäevil. „Kui vanarahva tarkus ütleb, et esimene äike toob suvesooja, siis praegu see paika ei pea,“ kinnitab Saidla. Eile oli Hiiumaal kõva äike, väidetavalt esimest korda sel aastal. 

Metsavana sõnul käib ilm nelja kuni viie päevaste tsüklite kaupa. „Ongi nii soe, et riputa särk varna, ning siis keerab tuul vaikselt põhjakaarde ja on jälle külm,“ ohkab Metsavana. „Aprilli lõpus teeb ka ühe satsi soojemat, aga mai alguses tuleb tagasilöök: tuul tõuseb ja läheb külmaks.“

Saidla sõnul on muidugi tore, et lähiajal võib tulla vihma, mis peseb maha talve jooksul kogunenud kõntsa. „Vihm paneb putukad liikuma, et linnukestel oleks toitu,“ tõdeb ta. 

Vene ilmaportaal Gismeteo prognoosib sooja ilma alles aprilli viimasteks päevadeks, kui temperatuur võib tõusta 13–14 kraadi juurde ning valdavalt on kuiv ja pilves. Gismeteo pole aga kuigi optimistlik maikuu suhtes: nende andmetel on mai algus jahedam kui aprilli lõpp.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee