Uue aasta alguses Narvas meest löönud noormees läheb ligi neljaks aastaks vanglasse. 

Viru Maakohus tunnistas eelmisel nädalal 16-aastase noormehe süüdi kannatanule raske tervisekahjustuse tekitamises ning mõistis talle lühimenetluse sätteid kohaldades karistuseks kahe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse.

Kuna noormehel oli osaliselt ära kandmata eelmise kohtuotsusega mõistetud karistus ja ta viibis ka eelvangistuses, siis tuleb noormehel viibida kinnipidamisasutuses kokku 3 aastat 10 kuud 12 päeva. Karistusaja alguseks loeti kohtuotsuse kuulutamise päev.

Süüdistuse kohaselt lõi 16-aastane alkoholi tarvitanud noormees 2. jaanuaril kella 22.20 paiku Narvas Peetri platsil asuval taksode ootealal ühel korral rusikaga näkku 37-aastast meest. Selle tagajärjel kukkus 37-aastane kannatanu peaga vastu asfalti ja sai vähemalt 4 kuud kestva tervisehäire.

Kohtuotsuse tegemisel võttis kohus arvesse 16-aastase süüdistatava varasemat elukäiku, sh seda, et talle eelmise kohtuotsusega mõistetud karistus  aasta ja 6 kuud vangistus pöörati täitmisele ning leidis, et vaatamata süüdistatava noorele eale, pole võimalik tema suhtes kohaldada muud karistusliiki kui seda on reaalne vangistus.

 Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Jaga artiklit

7 kommentaari

L
Lihtsalt imestan  /   19:15, 19. apr 2018
Huvitav, et BemmiKristjanile anti mingid kolme-neljakordsed tingimised oluliselt räigemate kuritegude eest. Väga "huvitav" "õigussüsteem" Eestis, või peab sellest kõigest hoopis järeldama midagi Kristjani staatuse kohta või kuidas on võimalik et korduvaid vägivallatsejaid ei panda kinni kuigi neil on juba mitu ringi kehtivaid tingimisi peal? Äkki keegi sellest "õigussüsteemist" valgustab seda olukorda pisut?
A
azza  /   11:17, 17. apr 2018
Ei või olla,alles lõi laineid artikkel kellestki Kevinist ja paarist muust tatikast,kellele ei suudetud korduvate kuritegude eest suuremat karistust välja mõtelda,kui nurka panemine....

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis